Pałac lepszy od KSZO w trzech setach!

Autor: administrator

Kolejny bardzo dobry mecz zanotowała nasza drużyna grająca w ORLEN Lidze. Pałacanki bez większych problemów pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski bez straty seta i zdobyły trzy punkty do ligowej tabeli. MVP pojedynku została Marlena Pleśnierowicz!

Spotkanie nieco lepiej otworzyły przyjezdne. Skuteczna była Joanna Kapturska, swoje punkty w ataku i bloku dołożyła Julia Piotrowska i KSZO prowadziło 7:4. Pałacanki nie miały zamiaru pozwolić rywalkom odskoczyć i przystąpiły do ofensywy. Dobry fragment gry zanotowała Natalia Misiuna, mocnymi zbiciami popisywała się Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki nie tylko dogoniły przeciwniczki, ale także wyszły na prowadzenie (10:7). Gra Pałacu napędzała się, od agresywnej zagrywki przez odważne kontrataki i przewaga rosła (15:9). Marlena Pleśnierowicz nadal mogła liczyć na Małgosię Śmieszek oraz Ewelinę Krzywicką, które dopisywały kolejne punkty do swojego konta (20:13). W tej partii nic już naszym siatkarkom nie mogło przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa – atakowały Krzywicka i Kuligowska, dwie pomyłki dorzuciły przyjezdne i prowadziliśmy w meczu 1:0 (25:17).

Początek drugiego seta w odróżnieniu od inauguracyjnego przebiegał po myśli gospodyń. Zagrywka Marleny Pleśnierowicz sprawiała rywalkom mnóstwo problemów, dzięki czemu nasze blokujące miały sporo czasu na ustawienie ściany nie do przejścia (4:0). Kiedy ponownie tym elementem zapunktowała Śmieszek, a w kontrach swobodnie atakowała Krzywicka, mieliśmy już osiem oczek więcej od KSZO (9:1). To prowadzenie ustawiło seta do końca. Ostrowczanki nie mogły znaleźć punktu zaczepienia, a bydgoszczanki w każdym elemencie spisywały się bardzo dobrze – agresywnie zagrywała Magda Jagodzińska (13:3), blokowały Ewelina Krzywicka i Natalia Misiuna (16:3), a atak był w tym fragmencie gry mocną stroną Joanny Kuligowskiej (21:10). Pewną wygraną w tej partii ułatwiły jeszcze rywalki swoimi błędami i podopieczne Adama Grabowskiego przystąpiły do 10-minutowej przerwy w świetnych humorach (25:12).

Po powrocie na parkiet z szatni siatkarki KSZO postawiły poprzeczkę wyżej niż wcześniej. Ograniczyły błędy własne, ciężar zdobywania punktów wzięły na swoje barki Magdalena Soter z Dorotą Ściurką i dzięki temu udało im się prowadzić wyrównaną grę z Pałacem (4:4, 6:6). Bydgoszczanki wyszły krok naprzód, kiedy często uruchamiana Misiuna odwdzięczała się udanymi atakami, a efektowną „czapę” na Joannie Kapturskiej zanotowała Joanna Kuligowska (10:8). Marlena Pleśnierowicz szybkimi rozegraniami ułatwiała swoim koleżankom utrzymanie skuteczności, nadal szczelny blok uniemożliwiał ostrowczankom przedarcie się na stronę Pałacu i wydawało się, że nasze zawodniczki mają kontrolę nad wynikiem (16:12). Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i trzy pomyłki, by na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy (16:16). Na szczęście był to jedyny słabszy fragment gry w ekipie Adama Grabowskiego. Gospodynie szybko wróciły do optymalnej dyspozycji, wyższy bieg wrzuciły Jagoda Maternia i Joanna Kuligowska i sytuacja została opanowana (21:17). Gdy ponownie nie do obrony zaatakowała Maternia, a kolejne świetne zbicie ze środka wyprowadziła Śmieszek, było już jasne, że nasza drużyna nie wypuści takiej szansy z rąk (23:17). Zwycięstwo stało się faktem kilka chwil później za sprawą Magdy Jagodzińskiej (25:19). Wygraliśmy 3:0!

To już czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Grabowskiego w tym sezonie i po siedmiu kolejkach bydgoszczanki mają na swoim koncie trzynaście punktów. Aktualnie pozwala im to zajmować czwartą lokatę w rozgrywkach.

Kolejne spotkanie ORLEN Ligi Pałacanki rozegrają w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em już w środę, 30 listopada. Pierwszy gwizdek w Atlas Arenie zabrzmi o godzinie 18:00.

KS Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:17, 25:12, 25:19)

Pałac: Pleśnierowicz (3), Kuligowska (8), Śmieszek (9), Jagodzińska (10), Krzywicka (15), Misiuna (8), Nowakowska (libero) oraz Portalska, Bałdyga, Maternia (3), Ziółkowska