Pałac z kompletem punktów!

Data:
Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Piotra Makowskiego rozegrały dziś świetne zawody przed własną publicznością i po czterosetowym starciu pokonały siatkarki z Bielska-Białej 3:1! MVP spotkania została wybrana Ewelina Krzywicka.

Już od pierwszych piłek tego spotkania bielszczanki pokazywały, że są jego faworytkami (0:3). Ewelina Krzywicka wzięła sprawy w swoje ręce i otworzyła punktowe konto Pałacu w tym meczu, jednak rywalki wzmocniły zagrywkę i blok i cały czas były krok przed naszym zespołem (2:6). W tym momencie o czas poprosił Piotr Makowski, co okazało się świetnym posunięciem, gdyż gospodynie po powrocie na parkiet błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji (6:6). Później przez dłuższy czas oba zespoły punktowały podobnie i żaden z nich nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty (12:12). Taki stan rzeczy utrzymywał się do końcówki seta i dopiero w niej podopieczne Tore Aleksandersena wrzuciły piąty bieg i dzięki asowi serwisowemu Giny Mancuso zapewniły sobie piłkę setową (21:24). Wtedy do boju wkroczyły Pałacanki, a szczególnie Natalia Misiuna, która w końcowej fazie seta aż czterokrotnie zamieniała swoje ataki na punkty i zapewniła bydgoszczankom prowadzenie w tym meczu (26:24).

Początek drugiej odsłony to festiwal błędów po obu stronach siatki, który ostatecznie asem serwisowym zakończyła Gina Mancuso (2:5). Amerykanka była nie do zatrzymania również na siatce, a w powiększaniu dorobku punktowego wspierała ją Aleksandra Jagieło (5:7). Siatkarki Piotra Makowskiego ustawiły szczelny blok, ale to co zyskały, zaraz straciły po błędach własnych i prowadzenie przeciwniczek wzrastało (8:12). Bielszczanki niemal wszystko czego się dotknęły zamieniały w punkty, natomiast siatkarki znad Brdy straszyły tylko pojedynczymi atakami (11:18). Trzypunktowa seria gospodyń sprokurowała jeszcze szkoleniowca bielszczanek do wzięcia czasu (15:19), a po powrocie na parkiet rywalki pokazały, kto tu rządzi i tym razem to one wyszły z tej rywalizacji zwycięsko (21:25).

W trzeciej partii sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Lepiej tego seta rozpoczęła ekipa znad Białej (0:2), lecz zaraz inicjatywę przejęły Pałacanki, które dzięki Ewelinie Krzywickiej wyszły na prowadzenie (6:2). Ponownie tego wieczoru kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka byli świadkami wyrównanego widowiska (8:8). Dopiero po dwóch pomyłkach naszych siatkarek przyjezdnym udało się odskoczyć na większą ilość punktów, ale od razu o czas poprosił Piotr Makowski (11:15). Po powrocie na parkiet Emilia Mucha zaczęła się mylić w ataku, a dwa asy serwisowe dorzuciła Krzywicka i na tablicy świetlnej pojawił się remis 18:18. Kolejne cztery oczka należały do zawodniczek BKS-u, jednak bydgoszczanki nie miały zamiaru poddać się bez walki. Swoje trzy grosze wtrąciły Fojucik, Kuligowska i Różyńska, a ostateczny głos w sprawie wyniku miała Aleksandra Jagieło, która wyrzucając piłkę w aut ustaliła wynik seta na 25:23.

Ponownie tego wieczoru początek partii był lepszy dla ekipy z Bielska-Białej, jednak tym razem szybciej inicjatywę przejęły gospodynie, a to za sprawą świetnej postawy Weroniki Fojucik w polu serwisowym (6:4). Emilia Mucha doprowadziła jeszcze do remisu (7:7), jednak był to ostatni kontakt rywalek z naszymi siatkarkami, gdyż Pałacanki sukcesywnie powiększały swoją przewagę (11:8). W szeregi przeciwniczek wkradła się nerwowość, a bydgoszczanki skrzętnie to wykorzystywały, zamieniając na punkty większość piłek (16:11). Dobrze na prawym skrzydle spisywała się Fojucik, a punkty po błędach dorzucały siatkarki Tore Aleksandersena (20:13). W końcowej fazie tej partii świetnie zbijała Misiuna, a kropkę nad "i" postawiła niezawodna ostatnio Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki mogły się cieszyć z bardzo potrzebnego i ważnego zwycięstwa!

Kolejne i ostatnie już spotkanie w ramach rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet Pałacanki rozegrają w środę w Ostrowcu Świętokrzyskim, a początek tego meczu przewidziany jest na godzinę 18:00.

KS Pałac Bydgoszcz - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 21:25, 25:23, 25:15)

Pałac: Mazurek (6), Kuligowska (10), Misiuna (16), Maternia (4), Krzywicka (24), Świder (2), Jagła (libero) oraz  Nickowska (libero) Wenerska, Fedusio (1), Fojucik (7), Różyńska (1)

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3ŁKS Commercecon Łódź47
4Grot Budowlani Łódź46
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz42
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała35
7E.Leclerc Radomka Radom25
17:30
Liga Siatkówki Kobiet
Sport Arena

1/4 LSK: Grot Budowlani Łódź vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

18:45
II liga

PO: KS Spójnia Stargard vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+