Pałac z kompletem punktów!

Data:
Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Piotra Makowskiego rozegrały dziś świetne zawody przed własną publicznością i po czterosetowym starciu pokonały siatkarki z Bielska-Białej 3:1! MVP spotkania została wybrana Ewelina Krzywicka.

Już od pierwszych piłek tego spotkania bielszczanki pokazywały, że są jego faworytkami (0:3). Ewelina Krzywicka wzięła sprawy w swoje ręce i otworzyła punktowe konto Pałacu w tym meczu, jednak rywalki wzmocniły zagrywkę i blok i cały czas były krok przed naszym zespołem (2:6). W tym momencie o czas poprosił Piotr Makowski, co okazało się świetnym posunięciem, gdyż gospodynie po powrocie na parkiet błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji (6:6). Później przez dłuższy czas oba zespoły punktowały podobnie i żaden z nich nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty (12:12). Taki stan rzeczy utrzymywał się do końcówki seta i dopiero w niej podopieczne Tore Aleksandersena wrzuciły piąty bieg i dzięki asowi serwisowemu Giny Mancuso zapewniły sobie piłkę setową (21:24). Wtedy do boju wkroczyły Pałacanki, a szczególnie Natalia Misiuna, która w końcowej fazie seta aż czterokrotnie zamieniała swoje ataki na punkty i zapewniła bydgoszczankom prowadzenie w tym meczu (26:24).

Początek drugiej odsłony to festiwal błędów po obu stronach siatki, który ostatecznie asem serwisowym zakończyła Gina Mancuso (2:5). Amerykanka była nie do zatrzymania również na siatce, a w powiększaniu dorobku punktowego wspierała ją Aleksandra Jagieło (5:7). Siatkarki Piotra Makowskiego ustawiły szczelny blok, ale to co zyskały, zaraz straciły po błędach własnych i prowadzenie przeciwniczek wzrastało (8:12). Bielszczanki niemal wszystko czego się dotknęły zamieniały w punkty, natomiast siatkarki znad Brdy straszyły tylko pojedynczymi atakami (11:18). Trzypunktowa seria gospodyń sprokurowała jeszcze szkoleniowca bielszczanek do wzięcia czasu (15:19), a po powrocie na parkiet rywalki pokazały, kto tu rządzi i tym razem to one wyszły z tej rywalizacji zwycięsko (21:25).

W trzeciej partii sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Lepiej tego seta rozpoczęła ekipa znad Białej (0:2), lecz zaraz inicjatywę przejęły Pałacanki, które dzięki Ewelinie Krzywickiej wyszły na prowadzenie (6:2). Ponownie tego wieczoru kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka byli świadkami wyrównanego widowiska (8:8). Dopiero po dwóch pomyłkach naszych siatkarek przyjezdnym udało się odskoczyć na większą ilość punktów, ale od razu o czas poprosił Piotr Makowski (11:15). Po powrocie na parkiet Emilia Mucha zaczęła się mylić w ataku, a dwa asy serwisowe dorzuciła Krzywicka i na tablicy świetlnej pojawił się remis 18:18. Kolejne cztery oczka należały do zawodniczek BKS-u, jednak bydgoszczanki nie miały zamiaru poddać się bez walki. Swoje trzy grosze wtrąciły Fojucik, Kuligowska i Różyńska, a ostateczny głos w sprawie wyniku miała Aleksandra Jagieło, która wyrzucając piłkę w aut ustaliła wynik seta na 25:23.

Ponownie tego wieczoru początek partii był lepszy dla ekipy z Bielska-Białej, jednak tym razem szybciej inicjatywę przejęły gospodynie, a to za sprawą świetnej postawy Weroniki Fojucik w polu serwisowym (6:4). Emilia Mucha doprowadziła jeszcze do remisu (7:7), jednak był to ostatni kontakt rywalek z naszymi siatkarkami, gdyż Pałacanki sukcesywnie powiększały swoją przewagę (11:8). W szeregi przeciwniczek wkradła się nerwowość, a bydgoszczanki skrzętnie to wykorzystywały, zamieniając na punkty większość piłek (16:11). Dobrze na prawym skrzydle spisywała się Fojucik, a punkty po błędach dorzucały siatkarki Tore Aleksandersena (20:13). W końcowej fazie tej partii świetnie zbijała Misiuna, a kropkę nad "i" postawiła niezawodna ostatnio Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki mogły się cieszyć z bardzo potrzebnego i ważnego zwycięstwa!

Kolejne i ostatnie już spotkanie w ramach rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet Pałacanki rozegrają w środę w Ostrowcu Świętokrzyskim, a początek tego meczu przewidziany jest na godzinę 18:00.

KS Pałac Bydgoszcz - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 21:25, 25:23, 25:15)

Pałac: Mazurek (6), Kuligowska (10), Misiuna (16), Maternia (4), Krzywicka (24), Świder (2), Jagła (libero) oraz  Nickowska (libero) Wenerska, Fedusio (1), Fojucik (7), Różyńska (1)

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Kadetki

KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!
KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Grot Budowlani Łódź18
4Developres SkyRes Rzeszów17
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz15
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała10
7DPD Legionovia Legionowo10

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan27
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz27
3Enea Energetyk II Poznań27
4UKS ZSMS Poznań27
5Gedania Gdańsk22
1-3
Liga Siatkówki Kobiet
Orbita

#VolleyWrocław vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

00:00
Kadetki

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
ZSO w Tucholi

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs TS Koset Grudziądz

00:00
Młodziczki
ZSO w Tucholi

MUKS Spartakus Lniano vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

LKS Kamionka Kamień Krajeński vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

14:00
II liga

Gedania Gdańsk vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

18:00
Liga Siatkówki Kobiet
Arena Legionowo

DPD Legionovia Legionowo vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
Kadetki

KS PAŁAC Bydgoszcz vs UKS Kopernik Gałczewo

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+