Pałac II Bydgoszcz wraca do II ligi

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Już możemy to oficjalnie ogłosić - Klub Sportowy PAŁAC Bydgoszcz zgłosił swoją drużynę rezerw do rozgrywek drugoligowych. Po czterech latach przerwy będziemy mieć drugi zespół na szczeblu centralnym zawodów organizowanych przez PZPS.

Przez wiele lat funkcjonowanie drużyny drugoligowej w Pałacu obok ekipy grającej w ekstraklasie było uznawane za naturalne. Zmieniło się to w sezonie 2014/2015, kiedy to PLPS powołał do życia rozgrywki Młodej Ligi Kobiet, w której rywalizowały ze sobą młodzieżowe zespoły klubów występujących w ówczesnej ORLEN Lidze. Jako że nasza młodzież miała możliwość ogrywania się w tych zawodach, Pałac, tak samo jak wszystkie pozostałe kluby, zrezygnował z posiadania drużyny w II lidze kobiet.

Twór Młodej Ligi Kobiet przetrwał jednak tylko trzy lata. W sezonie 2017/2018 zrezygnowano z jego rozgrywania, wobec czego kluby powróciły do rozwiązań, które stosowały przed tą zmianą w rozgrywkach młodzieżowych. I tak w najbliższym sezonie w grupie 1 II ligi kobiet będzie występował XI LOMS Pałac II Bydgoszcz! Domem drużyny będzie Zespół Szkół nr 9 przy ulicy Cichej.

Pierwsza kolejka rozgrywek zostanie rozegrana w najbliższą sobotę 29 września. XI LOMS Pałac II Bydgoszcz wybierze się na spotkanie do Stargardu.

Skład 1 grupy II ligi PZPS:

1. UKŻPS COCCODRILLO Kościan

2. UKS ZSMS Poznań

3. SKF Forex Politechnika Poznańska

4. Akademia Piłki Siatkowej Rumia

5. Energa MKS Truso Elbląg

6. Gedania Gdańsk

7. SMS Police

8. Enea Energetyk Poznań II

9. UKS Orzeł Malbork

10. KS Spójnia Stargard

11. XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy