Pałacanki ostatnie w Rzeszowie

Data:
Autor: administrator

Po raz drugi przed zbliżającym się sezonem ORLEN Ligi nasze zawodniczki miały okazję sprawdzić swoją formę w turnieju towarzyskim. Niestety w Rzeszowie bydgoszczankom nie poszło najlepiej. Zakończyły zawody na ostatnim miejscu z czterema porażkami na koncie.


Przed rzeszowską publicznością zaprezentowało się pięć drużyn. Oprócz Pałacu byli to: Budowlani Łódź, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz gospodarz – Developres Rzeszów. We wszystkich meczach rozgrywane były trzy sety, a za każdą zwycięską partię drużyna inkasowała jeden punkt. Trenerzy ekip występujących w turnieju mogli umówić się na rozegranie czwartego seta, jednak nie liczył się on do końcowej klasyfikacji.

Pałac do Rzeszowa pojechał w dwunastoosobowym składzie – bez Weroniki Fojucik, Aleksandry Jurkojć i Patrycji Tomczyk.

Pierwszego dnia zmagań po drugiej stronie siatki na Pałacanki czekała ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Rywalki dość gładko wygrały premierową odsłonę. Druga partia również należała do ostrowiczanek. W trzeciej rywalki nieco spuściły z tonu i podopieczne Agaty Kopczyk zwyciężyły 25:20, jednak to siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego wygrały mecz 2:1. Po tym starciu został rozegrany czwarty set, który wygrały bydgoszczanki, ale zgodnie z regulaminem turnieju nie został za niego przyznany punkt.

W sobotę bydgoszczanki miały przed sobą dwa spotkania. Rano zmierzyły się z Muszynianką. Nasze zawodniczki walczyły z Mineralnymi jak równy z równym, jednak to przeciwniczki zachowały zimną krew w końcówce wygrywając 25:23. Drugą partię zespół Bogdana Serwińskiego zwyciężył do 20, natomiast trzeci set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy i Pałacanki nadal pozostawały bez zwycięstwa.

Po południu siatkarki znad Brdy spotkały się na parkiecie z Budowlanymi Łódź. Chociaż przez całe spotkanie obie drużyny toczyły wyrównany bój, ponownie nasz zespół okazał się słabszy od rywalek we wszystkich trzech setach przegrywając odpowiednio do 21, 22 i 22.

Ostatniego dnia turnieju na drodze Pałacu stanęły gospodynie zawodów. Developres rozpoczął spotkanie lepiej i to do rzeszowianek należał pierwszy set (25:17). W drugiej odsłonie również drużyna prowadzona przez Marcina Wojtowicza dominowała na boisku i wygrała partię z ośmiopunktową przewagą (25:17). Bydgoszczanki nie poddawały się i w ostatnim secie udało im się pokonać przeciwniczki 25:22, ale to gospodynie wygrały mecz 2:1.

Nasze zawodniczki nie zaliczą tego sprawdzianu formy do udanych. W czterech spotkaniach udało im się ugrać zaledwie dwa sety. Bydgoszczanki zakończyły turniej na ostatniej, piątej pozycji notując po drodze cztery porażki. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół z Łodzi, tuż za nim uplasowała się Muszynianka, a na ostatnim stopniu podium zameldowały się gospodynie. Czwarte miejsce należało do drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Szkoleniowiec naszej drużyny Agata Kopczyk podkreśla, że w tego typu turniejach to nie wyniki są najistotniejsze. – W tym momencie nie chodzi o miejsce, które zajmiemy w zawodach, tylko o sprawdzenie naszej dyspozycji na dwa tygodnie przed początkiem ligi. Takie turnieje dają nam odpowiedź na pytania nad czym jeszcze musimy pracować, co poprawić i jakiemu elementowi trzeba poświęcić więcej uwagi. Mieliśmy możliwość przećwiczenia wielu wariantów gry, każda z dziewczyn mogła się zaprezentować na parkiecie i to jest najważniejsze – oceniła trener Pałacu.

Wyniki Pałacu w Rzeszowie:


KS Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (17:25, 20:25, 25:20)

Pałac: Bałdyga, Polak, Śmieszek, Czyżnielewska, Twardowska, Misiuna, Korabiec (libero) oraz Biedziak, Dybek, Skorupa, Nowakowska (libero), Pieczka


KS Pałac Bydgoszcz – Muszynianka Muszyna 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)

Pałac: Biedziak, Twardowska, Skorupa, Pieczka, Dybek, Misiuna, Korabiec (libero) oraz Polak, Bałdyga, Czyżnielewska, Śmieszek


KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 22:25, 22:25)

Pałac: Bałdyga, Polak, Misiuna, Czyżnielewska, Twardowska, Skorupa, Korabiec (libero) oraz Śmieszek, Nowakowska (libero), Biedziak, Pieczka, Dybek


KS Pałac Bydgoszcz – KS Developres Rzeszów 1:2 (22:25, 17:25, 25:22)

Pałac: Biedziak, Dybek, Skorupa, Czyżnielewska, Polak, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Pieczka, Bałdyga, Twardowska

Komplet wyników turnieju dostępny jest tutaj.Klasyfikacja końcowa:

1.Budowlani Łódź11 pkt.
2.Muszynianka Muszyna8
3.KS Developres Rzeszów5
4.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski4
5.KS Pałac Bydgoszcz

2


Wyróżnione zawodniczki:


MVP: Ewelina Sieczka (Budowlani)
Najlepsza blokująca: Ivana Plchotova (Muszynianka)
Najlepsza atakująca: Paula Szeremeta (Developres)
Najlepsza rozgrywająca: Magdalena Śliwa (Budowlani)
Najlepsza środkowa: Gabriela Polańska (Budowlani)
Najlepsza libero: Paulina Maj (Muszynianka)
Najlepsza zagrywająca: Natalia Kurnikowska (Muszynianka)
Miss publiczności: Katarzyna Warzocha (Developres)

Rumi

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy