Niesamowicie ważne zwycięstwo Pałacanek!

Data:
Autor: administrator

Podopieczne Piotra Makowskiego po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały Legionovię Legionowo 3:1 i powiększyły swój dorobek punktowy o trzy oczka! MVP meczu została wybrana Ewelina Krzywicka.

W środowy wieczór w Arenie Legionowo nasz szkoleniowiec miał do dyspozycji 12 zawodniczek z dwiema libero. Sytuacja kadrowa była więc dokładnie taka, jak w poprzednich dwóch spotkaniach Ligi Siatkówki Kobiet.

Mecz lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Po krótkim okresie gry punkt za punkt nasze siatkarki przejęły inicjatywę, a prym na boisku wiodły lewoskrzydłowe (6:10). Szczególnie Ewelina Krzywicka mogła się cieszyć sporym zaufaniem od swojej rozgrywającej i regularnie odpłacała się zdobytymi punktami (10:15). Kiedy kolejne oczka zdobyły Jagoda Maternia i Magdalena Mazurek wydawało się, że Pałacanki w pełni kontrolują wydarzenia na parkiecie (12:17). Gospodynie nie miały jednak zamiaru składać broni, drugi oddech złapały Bączyńska i Mielczarek, a naszej drużynie przydarzyło się kilka błędów własnych (17:18). W końcowej fazie premierowej partii legionowianki wzmocniły zagrywkę, co sprawiło sporo problemów naszym przyjmującym, a przechodzące piłki bezwzględnie wykorzystywały Bączyńska z Alagierską (23:20). Nieco podłamane takim obrotem spraw nasze zawodniczki nie podjęły już walki w tym secie, a autowa zagrywka Pauliny Świder zakończyła tę odsłonę (25:21).

Po pierwszych siedmiu akcjach drugiej partii to Legionovia była krok z przodu dzięki wysokiej dyspozycji w bloku Klaudii Alagierskiej, ale potem jak w transie grała Ewelina Krzywicka. Nasza przyjmująca udała się w pole zagrywki i na pięć oczek wygranych przez Pałac Ewelina samodzielnie zdobyła serwisem… cztery punkty (5:10)! To prowadzenie najpierw udawało się utrzymać, na lewym skrzydle skuteczna była Joanna Kuligowska, a czujność na siatce zachowywała Kinga Różyńska (8:15). Wydawało się, że nasze siatkarki nauczone doświadczeniem z poprzedniego seta tym razem nie pozwolą sobie na utratę tej przewagi, ale kolejny przestój w ich grze i kilka bezpośrednich błędów w dograniu czy w ofensywie były bardzo kosztowne (14:15). Chwilę później gospodynie wyrównały po zbiciu w kontrze Beaty Mielczarek (16:16). Z pewnego zastoju bydgoszczanki zostały wyrwane przez zmienniczki – dokonana na raty podwójna zmiana wprowadziła sporo ożywienia w nasze szeregi. W ataku i bloku zapunktowała Weronika Fojucik, a Katarzyna Wenerska w kontrach szybkimi piłkami uruchamiała Ewelinę Krzywicką i ponownie mieliśmy przewagę (16:20). Dobra passa trwała, nie dość, że śmiałymi zbiciami straszyły przeciwniczki Świder i Krzywicka, to jeszcze znakomicie w bloku funkcjonowały podopieczne Piotra Makowskiego i po ścianie postawionej przez Fojucik Pałac zapisał na swoim koncie wygraną w tej partii (18:25).

Kiedy drużyny wróciły na parkiet po 10-minutowej przerwie, przez dłuższy czas żadna z nich nie zdołała przejąć inicjatywy i zdominować rywala. Po stronie Legionovii mocno atakowała Anna Bączyńska, a w naszych szeregach ciężar gry spoczywał na Ewelinie Krzywickiej i Natalii Misiunie (6:5, 9:10). Kolejne fragmenty meczu mogły się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach, obie ekipy powstrzymywały się od popełniania błędów, a Weronika Fojucik dzielnie wspierała Ewelinę Krzywicką w zdobywaniu punktów dla Pałacu (12:12). Potem w nieco lepszej sytuacji były siatkarki trenera Olenderka, świetnym wyczuciem w bloku wykazała się Alagierska, a do tego nasz szkoleniowiec zbyt ekspresyjnie reagował na boiskowe poczynania i został upomniany przez arbitra żółta kartką (17:14). Ta sytuacja pozytywnie wpłynęła na jego podopieczne, zadowolona ze swojej postawy w kolejnych akcjach mogła być Natalia Misiuna, a bardzo ważne punkty blokiem zdobyły Paulina Świder i Magdalena Mazurek (20:19). W końcówce tej partii więcej zimnej krwi zachowały Pałacanki – pierwszoplanowymi postaciami w naszej drużynie były Mazurek i Krzywicka, a jako że legionowianki nie znalazły sposobu na ominięcie ich bloku, nieskuteczny atak Bączyńskiej wyjaśnił sprawę zwycięstwa w tym secie (21:25).

Pierwsza połowa czwartej partii była dość nerwowa w wykonaniu obu ekip. Po kilku niezłych akcjach z mocnymi zbiciami zaraz potem zagrywającym przydarzały się proste błędy, przez co gra była szarpana (5:3, 9:9). Na skutek tego obie rozgrywające uprościły swoje poczynania i głównie korzystały ze skuteczności lewoskrzydłowych (13:13). Potem w lepszej dyspozycji były legionowianki, Alicja Wójcik posyłała agresywną zagrywkę, a dość często myliły się nasze siatkarki (17:14). Kiedy Ewelina Krzywicka przełamała impas i udała się w pole serwisowe, straty zostały odrobione, a dokonała to osobiście 25-letnia przyjmująca zagrywając asa (17:18). W końcówce emocji nie było końca, a o ostatecznym wyniku zadecydowały niuanse. Dobry fragment gry zanotowała Jagoda Maternia, po czym minimalnie w ofensywie pomyliła się Anna Bączyńska (22:23). W ostatnich akcjach ciężar gry na swoje barki wzięła na swoje barki niezawodna tego dnia Ewelina Krzywicka, która mocnymi zbiciami z lewego skrzydła zapewniła Pałacowi zwycięstwo w tym secie i meczu (23:25)!

Nasz zespół wygraną 3:1 zapisał do swojego konta w tabeli arcyważne trzy punkty. Do końca fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zostały dwie kolejki, w trakcie których najpierw na własnym terenie Pałacanki podejmą BKS Bielsko-Biała. To starcie zostanie rozegrane w czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 18 w hali Łuczniczka.

Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:21, 18:25, 21:25, 23:25)

Pałac: Mazurek (5), Kuligowska (11), Misiuna (14), Maternia (8), Krzywicka (26), Różyńska (3), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Świder (4), Wenerska, Fojucik (4)

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy