Napsuć krwi dąbrowiankom

n_orlen
Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, ORLEN Liga

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 25. kolejka ORLEN Ligi. Tym razem Pałacanki przed własną publicznością zmierzą się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Początek tego pojedynku w niedzielę o godzinie 14:45 w hali Łuczniczka. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza to zespół z piątego miejsca w tabeli ORLEN Ligi. Aktualnie ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego ma na swoim koncie 43 oczka. Ostatnie trzy występy naszych niedzielnych rywalek przyniosły im sześć punktów – po trzysetowym spotkaniu okazały się lepsze od Muszynianki, później w takim samym stosunku setów uległy aktualnym mistrzyniom Polski, a na koniec zdobyły komplet punktów w spotkaniu z PTPS-em Piła. Przypomnijmy, że od niespełna miesiąca pieczę nad zespołem sprawuję Magdalena Śliwa, która zastąpiła na stanowisku pierwszego trenera Juana Manuela Serramalerę.

Pałacanki niestety nie mogą przerwać złej passy i od dwóch miesięcy czekają na upragnione zwycięstwo. Zespół Adama Grabowskiego w ostatnim czasie zalicza tylko zdobycze punktowe w postaci jednego oczka po przegranym spotkaniu – tak było ostatnio w Jelczu-Laskowicach, gdzie Pałac rozgrywał swój ligowy mecz z Impelem Wrocław. Pałacanki dość niespodziewanie objęły prowadzenie w meczu 2:1, ale gospodynie włączyły piąty bieg i to one wyszły z tego pojedynku zwycięsko. Wcześniej nasze zawodniczki okazały się słabsze od ekip z Bielska-Białej i Torunia. Bydgoszczanki w tym momencie okupują dziewiątą lokatę w tabeli i mają na koncie 26 punktów.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Pierwszy mecz został rozegrany w ramach 12. kolejki ORLEN Ligi i w nim lepsze okazały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Po raz drugi wyżej wymienione ekipy spotkały się w 1/8 Pucharu Polski i tutaj również 3:0 wygrały dąbrowianki. Warto zaznaczyć, że oba mecze odbyły się na terenie rywalek. Na ten moment sytuacja w dolnej połówce stawki jest arcyciekawa i każda zdobycz dla naszej drużyny w ostatnich kolejkach może się okazać niezwykle ważna w kontekście rozstawienia zespołów przed walką o konkretne miejsca na koniec ORLEN Ligi.

Czy marzące o przełamaniu złej passy Pałacanki zdołają postawić się wyżej notowanym rywalkom? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy wszystkich w niedzielę do hali Łuczniczka! Pierwszy gwizdek w tym pojedynku zabrzmi o godzinie 14:45. Dla tych, którzy nie będą mogli zjawić się w hali osobiście, mamy dobrą wiadomość – transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport!

Wierzymy jednak, że spora część z was wybierze dopingowanie na żywo – do zobaczenia w Łuczniczce!

W trakcie spotkania każdy z was będzie mógł wziąć udział w akcji organizowanej przez DKMS i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

FF: KS PAŁAC Bydgoszcz vs AZS AWF Warszawa

Młoda Liga Kobiet

12:30
Młoda Liga Kobiet
Arena Legionowo

FF: KS PAŁAC Bydgoszcz vs AZS AWF Warszawa

Wyszukiwarka aktualności:

ORLEN Liga

DrużynaPkt
10Atom Trefl Sopot26
11Enea PTPS Piła26
12KS PAŁAC Bydgoszcz26
13KSZO Ostrowiec23
14Legionovia Legionowo20

Młoda Liga Kobiet - grupa A

DrużynaPkt
2Legionovia Legionowo ML23
3Budowlani Łódź ML17
4KS PAŁAC Bydgoszcz ML16
5Enea PTPS Piła ML8
6Atom Trefl Malbork ML3
ORLEN Liga – wyniki na żywo
ORLEN Liga – wyniki na żywo
Sponsorzy