Nadszedł czas obozów

Data:
Autor: administrator

Po pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego zespoły Pałacu Bydgoszcz wchodzą w nowy etap treningów. Drużyny ze wszystkich grup wiekowych pojechały na obozy, gdzie przez ponad tydzień będą trenować pod kątem nowego sezonu.

Zespół seniorek wybrał się do Kielnarowej, gdzie będzie przebywać przez 11 dni. Dotychczas zajęcia w Bydgoszczy były nastawione na ogólny rozwój zawodniczek. Przez trzy tygodnie zespół oprócz ćwiczeń w hali trenował w terenie i na boiskach do siatkówki plażowej. – W Kielnarowej już będziemy pracowali inaczej, więcej będzie zajęć w hali z piłką. Do tej pory skupialiśmy się na pracy nad motoryką – powiedział przed wyjazdem trener Rafał Gąsior. – Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonują dziewczyny. Zespół jest młody, bardzo ambitny, chętny do pracy.

Do treningów w Bydgoszczy drużyna wróci 30 sierpnia.


Miejscem, w którym swoje umiejętności szlifują juniorki (roczniki 1995 i 1996) i kadetki (1997, 1998), jest Sępólno Krajeńskie. Agata Kopczyk ma do dyspozycji dziewiętnaście zawodniczek, zaś Maciej Kromrych prowadzi zajęcia z trzynastoma siatkarkami. W obu przypadkach składy zespołów w małym stopniu będą przypominać te, które w zeszłym sezonie zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski – drużyny opierały się na dziewczynach ze starszego rocznika danej grupy.


Zespół juniorek z trenerem Maciejem Kromrychem


O szczegółach przygotowań w Sępólnie zespołu juniorek opowiedział nam trener Maciej Kromrych: – Dwa treningi dziennie to minimum, zakładamy, że często będzie dochodziło do trzeciego treningu, bardziej indywidualnego. Będziemy na nim pracowali nie z całym zespołem, tylko w mniejszej grupie, osobnymi treningami dla przyjmujących, środkowych czy rozgrywających. Oprócz zajęć w hali będą także treningi w terenie, mamy też dobrze wyposażoną siłownię. Nastawiamy się głównie na to, żeby doskonalić i podnosić umiejętności techniczne, ale również stawiamy na cechy motoryczne. Mamy dobry zespół, perspektywiczny, z dużym potencjałem i teraz musimy tak z tym zespołem pracować, żeby na koniec sezonu osiągnąć sukces.


Zespół kadetek z trenerką Agatą Kopczyk


Drużyny z roczników 1999, 2000 oraz 2001 najbliższe dni spędzą w Tucholi. Grupą prawie 50 dziewcząt opiekuje się trzech trenerów – Jacek Janowski, Henryk Borowski i Marcin Mojsiej. Codzienne treningi są urozmaicane przez turniej „trójek”, którego mecze są rozgrywane wieczorami. W każdej „trójce” jest jedna zawodniczka z danego rocznika. Oprócz zajęć w hali siatkarki ćwiczą także w terenie.

Gosia

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo