Młodzież gotowa na rozpoczęcie sezonu wojewódzkiego

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W niedzielę nastąpi inauguracja rozgrywek wojewódzkich sezonu 2018/2019 w kujawsko-pomorskiem. Jako pierwsze okazję do zaprezentowania się przed kibicami dostaną zespoły kadetek. Łącznie nasz klub będą reprezentować cztery drużyny młodzieżowe.

Meczów w tegorocznej lidze wojewódzkiej juniorek będzie jak na lekarstwo. Do rozgrywek zgłosiły się zaledwie cztery zespoły, wobec czego podopieczne Agaty Kopczyk wystąpią tylko w sześciu meczach przy grze systemem każdy z każdym u siebie i na wyjeździe. Po ich rozegraniu zostanie wyłoniony mistrz województwa kujawsko-pomorskiego.

Pierwsza kolejka została zaplanowana na 18 października. Jest to pewne zaskoczenie, gdyż zdążyliśmy przyzwyczaić się już do środowych meczów tej kategorii, jednak tym razem juniorki będą wychodzić na parkiet głównie w czwartki.

Tytułu mistrzyń województwa będą bronić siatkarki Pałacu Bydgoszcz.

18.10.2018r. KS Pałac Bydgoszcz - TKS-T Budowlani Toruń
8.11.2018r. KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Spartakus Lniano
29.11.2018r. MUKS Joker Świecie - KS Pałac Bydgoszcz
20.12.2018r. TKS-T Budowlani Toruń - KS Pałac Bydgoszcz
10.01.2019r. MUKS Spartakus Lniano - KS Pałac Bydgoszcz
30.01.2019r. KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Joker Świecie

Do ligi wojewódzkiej kadetek zgłosiła się jedna ekipa więcej niż w poprzednim sezonie. Nie zmienia się system rozgrywania meczów w tej kategorii wiekowej - wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie ligi według klasyfikacji na koniec sezonu 2017/2018. Ligę I stanowić będą: Pałac Bydgoszcz, WTS Włocławek, Joker Świecie, Budowlani Toruń, Culmen Chełmno i teoretycznie Kopernik Gałczewo. Teoretycznie, ponieważ już po utworzeniu terminarza gier zespół z Gałczewa wycofał się z rozgrywek, wobec czego mecze z jego udziałem zostały rozstrzygnięte jako walkowery na korzyść rywala. Pałac pojawi się więc na parkiecie w fazie zasadniczej nie dziesięcio-, a ośmiokrotnie. W lidze II zagrają: Sokół Mogilno, Tucholanka Tuchola, Stal Grudziądz, Spartakus Lniano i Aleksandria Aleksandrów Kujawski. Po fazie zasadniczej granej w obu ligach systemem każdy z każdym, mecz i rewanż, o mistrzostwie województwa zadecyduje Turniej Finałowy, w którym zagrają zespoły z miejsc 1-3 z I ligi oraz jedna drużyna wyłoniona z turnieju barażowego. A do barażu awansują drużyny z miejsc 4-5 z I ligi i z miejsc 1-2 z II ligi po fazie zasadniczej.

Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kadetek będzie się składał z dwóch turniejów, każdy zostanie rozegrany systemem każdy z każdym.

Zespół prowadzony w tym sezonie przez Rafała Gąsiora rozpocznie swój udział w lidze w najbliższą niedzielę. Bydgoszczanki czeka wyjazd do Chełmna, a pierwszy mecz przed własną publicznością rozegrają 18 listopada z Budowlanymi Toruń.

Przed rokiem złote medale w tej kategorii wiekowej wywalczyły nasze zawodniczki.

14.10.2018r. UKS Culmen Chełmno - KS Pałac Bydgoszcz
21.10.2018r. MUKS Joker Świecie - KS Pałac Bydgoszcz
28.10.2018r. UKS Kopernik Gałczewo - KS Pałac Bydgoszcz  0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
18.11.2018r. KS Pałac Bydgoszcz - TKS-T Budowlani Toruń
25.11.2018r. WTS KDBS Bank Włocławek - KS Pałac Bydgoszcz
2.12.2018r. KS Pałac Bydgoszcz - UKS Culmen Chełmno
9.12.2018r. MUKS Joker Świecie - KS Pałac Bydgoszcz
16.12.2018r. KS Pałac Bydgoszcz - UKS Kopernik Gałczewo 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
6.01.2019r. TKS-T Budowlani Toruń - KS Pałac Bydgoszcz 
13.01.2019r. KS Pałac Bydgoszcz - WTS KDBS Bank Włocławek

Nie zmieni się system rozgrywek w lidze wojewódzkiej młodziczek - zachowano podział na trzyzespołowe ligi. Dwie pierwsze kolejki nie będą punktowane, ale będzie w nich funkcjonował system spadków i awansów - najlepsza drużyna danego turnieju awansuje do wyższej ligi, zespół z drugiego miejsca zostanie w lidze, a trzecia ekipa spadnie do niższej ligi. Drużyny otrzymują punkty za lokatę w danej lidze według punktacji określonej przez KPZPS, od 16 do 1. Po rozegraniu dziesięciu kolejek trzy najlepsze zespoły biorą udział w turnieju finałowym, który rozstrzygnie kwestię zdobywców poszczególnych medali. Również w tej kategorii odbędą się dwa turnieje finałowe ze zbiorczą punktacją z obu.

Pałac tradycyjnie będzie reprezentowany w tej kategorii wiekowej przez dwie drużyny.

Liga startuje 20 października. Nasz starszy zespół prowadzony przez trenerkę Agnieszkę Malinowską wybierze się na turniej 1 ligi do Włocławka, a młodsze siatkarki pod wodzą trenera Marcina Mojsieja zagrają w Świeciu w 3 lidze.

W tegorocznych rozgrywkach zabraknie obrończyń tytułu z ubiegłego sezonu. Złote młodziczki z Aleksandrowa Kujawskiego w większości są już zawodniczkami starszej kategorii wiekowej, wobec czego klub zgłosił drużynę tylko do ligi kadetek. Nasz Pałac będzie starał się polepszyć swoją trzecią lokatę z poprzedniego roku.

20.10.2018r. 1 liga, Włocławek KS Pałac I Bydgoszcz - KS Stal Grudziądz
WTS KDBS Bank Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz
20.10.2018r. 3 liga, Świecie KS Pałac II Bydgoszcz - MUKS Spartakus Lniano
MUKS Joker I Świecie - KS Pałac II Bydgoszcz

Kompletne terminarze rozgrywek znajdziecie na stronie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. O wynikach osiąganych przez drużyny Pałacu będziemy was informować przez dodawanie ich w podstronach każdej z nich oraz niezmiennie na naszym profilu na Facebooku.

Życzymy powodzenia naszym siatkarkom w jak najlepszej postawie na parkietach wojewódzkich!

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy