Młodziczki z brązowymi medalami w województwie

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W tym roku finał mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii młodziczek został podzielony na dwa turnieje. Podopieczne Macieja Kromrycha rywalizowały o medale z Aleksandrią Aleksandrów Kujawski i WTS-em Włocławek. Bydgoszczanki musiały uznać wyższość rywalek, jednak nie wróciły do Bydgoszczy z niczym, gdyż na ich szyjach zawisły brązowe krążki.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów odbył się 10 marca we Włocławku.

Na pierwszy ogień tego dnia poszedł mecz z gospodyniami turnieju. Premierowa partia należała do siatkarek Macieja Kromrycha, jednak w drugim secie bydgoszczanki zostały brutalnie sprowadzone na ziemię, gdyż rywalki wygrały 25:12 i wyrównały stan rywalizacji. Tie-break niestety również na swoją korzyść zakończyły przeciwniczki wygrywając w nim 15:10.

W kolejnym spotkaniu po drugiej stronie siatki stanęła Aleksandra Aleksandrów Kujawski. W pierwszym secie walka była wyrównana od pierwszej do ostatniej piłki. W końcówce tej odsłony więcej zimnej krwi zachowały jednak rywalki i to one po zwycięskiej grze na przewagi objęły prowadzenie w tym meczu. W drugiej partii zdecydowanie lepiej na boisku wyglądały siatkarki z Aleksandrowa Kujawskiego i tym razem wygrały seta z przewagą sześciu oczek i cały mecz 2:0. Bydgoszczanki musiały zadowolić się więc po pierwszym turnieju trzecią lokatą, ale tydzień później miały okazję, żeby polepszyć swój rezultat.

Kolejne i ostatnie już zawody mające na celu wyłonić mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego odbyły się 17 marca w Aleksandrowe Kujawskim.

Rozkład meczów wyglądał identycznie jak tydzień wcześniej i ponownie w pierwszym meczu naprzeciwko naszych młodziczek stanął WTS Włocławek. Na premierową partię kibice oglądający to spotkanie nie mogli narzekać, gdyż walka była zacięta od pierwszej do ostatniej piłki. Ostatecznie końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły włocławianki. Podbudowane zwycięstwem rywalki włączyły piąty bieg i nie dały Pałacankom szans w tym meczu zwyciężając 2:0.

W drugim siatkarki Macieja Kromrycha stoczyły bój z Aleksandrią Aleksandrów Kujawski. Początek inauguracyjnej odsłony to była walka punkt za punkt. Przeciwniczki odskoczyły naszym zawodniczkom dopiero w końcówce seta, którego ostatecznie aleksandrowianki wygrały 25:21. Podbudowane zwycięską partią rywalki od pierwszych piłek drugiej partii poczynały sobie coraz śmielej, a nasz zespół był parę kroków za nimi. Taka sytuacja utrzymała się do samego końca, gdyż bydgoszczanki nie były w stanie odrobić już dystansu, który dzielił je od gospodyń turnieju. Nasze młodziczki musiały pogodzić się z porażką, a ekipa z Aleksandrowa Kujawskiego mogła cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale również ze złotych medali.

Młodziczki trenujące pod okiem Macieja Kromrycha ostatecznie zajęły w województwie trzecie miejsce. Złote krążki zawisły na szyjach siatkarek Aleksandrii Aleksandrów Kujawski, a tuż za nimi uplasował się WTS Włocławek.

Przypomnijmy, że nasze młodziczki już przed finałowymi zawodami miały zapewniony awans do fazy centralnej mistrzostw Polski. O losowaniu grup będziemy informować na łamach naszej strony oraz na naszym profilu na Facebooku.

Wyniki Pałacu w turniejach: WTS KDBS Bank I Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz 2:1 (17:25, 25:12, 15:10) KS Pałac I Bydgoszcz - SKS Aleksandria I Aleksandrów Kujawski 0:2 (24:26, 19:25) WTS KDBS Bank I Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz 2:0 (26:24, 25:18) KS Pałac I Bydgoszcz - SKS Aleksandria I Aleksandrów Kujawski 0:2 (21:25, 17:25)    
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Kadetki

KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!
KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Grot Budowlani Łódź18
4Developres SkyRes Rzeszów17
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz15
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała10
7DPD Legionovia Legionowo10

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan27
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz27
3Enea Energetyk II Poznań27
4UKS ZSMS Poznań27
5Gedania Gdańsk22
1-3
Liga Siatkówki Kobiet
Orbita

#VolleyWrocław vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

00:00
Kadetki

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs TS Koset Grudziądz

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

LKS Kamionka Kamień Krajeński vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

14:00
II liga

Gedania Gdańsk vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

14:00
Młodziczki
ZSO w Tucholi

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola

15:30
Młodziczki
ZSO w Tucholi

MUKS Spartakus Lniano vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

18:00
Liga Siatkówki Kobiet
Arena Legionowo

DPD Legionovia Legionowo vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
Kadetki

KS PAŁAC Bydgoszcz vs UKS Kopernik Gałczewo

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+