Młodziczki z brązowymi medalami w województwie

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W tym roku finał mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii młodziczek został podzielony na dwa turnieje. Podopieczne Macieja Kromrycha rywalizowały o medale z Aleksandrią Aleksandrów Kujawski i WTS-em Włocławek. Bydgoszczanki musiały uznać wyższość rywalek, jednak nie wróciły do Bydgoszczy z niczym, gdyż na ich szyjach zawisły brązowe krążki.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów odbył się 10 marca we Włocławku.

Na pierwszy ogień tego dnia poszedł mecz z gospodyniami turnieju. Premierowa partia należała do siatkarek Macieja Kromrycha, jednak w drugim secie bydgoszczanki zostały brutalnie sprowadzone na ziemię, gdyż rywalki wygrały 25:12 i wyrównały stan rywalizacji. Tie-break niestety również na swoją korzyść zakończyły przeciwniczki wygrywając w nim 15:10.

W kolejnym spotkaniu po drugiej stronie siatki stanęła Aleksandra Aleksandrów Kujawski. W pierwszym secie walka była wyrównana od pierwszej do ostatniej piłki. W końcówce tej odsłony więcej zimnej krwi zachowały jednak rywalki i to one po zwycięskiej grze na przewagi objęły prowadzenie w tym meczu. W drugiej partii zdecydowanie lepiej na boisku wyglądały siatkarki z Aleksandrowa Kujawskiego i tym razem wygrały seta z przewagą sześciu oczek i cały mecz 2:0. Bydgoszczanki musiały zadowolić się więc po pierwszym turnieju trzecią lokatą, ale tydzień później miały okazję, żeby polepszyć swój rezultat.

Kolejne i ostatnie już zawody mające na celu wyłonić mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego odbyły się 17 marca w Aleksandrowe Kujawskim.

Rozkład meczów wyglądał identycznie jak tydzień wcześniej i ponownie w pierwszym meczu naprzeciwko naszych młodziczek stanął WTS Włocławek. Na premierową partię kibice oglądający to spotkanie nie mogli narzekać, gdyż walka była zacięta od pierwszej do ostatniej piłki. Ostatecznie końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły włocławianki. Podbudowane zwycięstwem rywalki włączyły piąty bieg i nie dały Pałacankom szans w tym meczu zwyciężając 2:0.

W drugim siatkarki Macieja Kromrycha stoczyły bój z Aleksandrią Aleksandrów Kujawski. Początek inauguracyjnej odsłony to była walka punkt za punkt. Przeciwniczki odskoczyły naszym zawodniczkom dopiero w końcówce seta, którego ostatecznie aleksandrowianki wygrały 25:21. Podbudowane zwycięską partią rywalki od pierwszych piłek drugiej partii poczynały sobie coraz śmielej, a nasz zespół był parę kroków za nimi. Taka sytuacja utrzymała się do samego końca, gdyż bydgoszczanki nie były w stanie odrobić już dystansu, który dzielił je od gospodyń turnieju. Nasze młodziczki musiały pogodzić się z porażką, a ekipa z Aleksandrowa Kujawskiego mogła cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale również ze złotych medali.

Młodziczki trenujące pod okiem Macieja Kromrycha ostatecznie zajęły w województwie trzecie miejsce. Złote krążki zawisły na szyjach siatkarek Aleksandrii Aleksandrów Kujawski, a tuż za nimi uplasował się WTS Włocławek.

Przypomnijmy, że nasze młodziczki już przed finałowymi zawodami miały zapewniony awans do fazy centralnej mistrzostw Polski. O losowaniu grup będziemy informować na łamach naszej strony oraz na naszym profilu na Facebooku.

Wyniki Pałacu w turniejach: WTS KDBS Bank I Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz 2:1 (17:25, 25:12, 15:10) KS Pałac I Bydgoszcz - SKS Aleksandria I Aleksandrów Kujawski 0:2 (24:26, 19:25) WTS KDBS Bank I Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz 2:0 (26:24, 25:18) KS Pałac I Bydgoszcz - SKS Aleksandria I Aleksandrów Kujawski 0:2 (21:25, 17:25)    
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:
16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs Amber Kalisz

17:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs SMS Police

18:30
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Joker Mekro-Energoremont Świecie vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

11:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Volley Wrocław vs KS PAŁAC Bydgoszcz

12:00
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs BlueSoft Mazovia Warszawa

16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

10:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Energetyk Poznań vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Volley Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+