MKS i Atom finalistami PP!

Data:
Autor: administrator

Atom Trefl Sopot, po pokonaniu bielskiego Aluprofu, oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – po wyeliminowaniu obrońcy Pucharu Polski – Muszynianki – tak prezentuje się skład sobotniego finału Final Four Enea Cup 2012, który rozgrywany jest w Radomiu. O ile „Atomówki” potrzebowały jedynie trzech setów, aby uzyskać w nim miejsce, o tyle ekipa Waldemara Kawki swoją wyższość udowodniła dopiero po pięciosetowej batalii.

Sopocianki w piątek udowodniły, że liczne doniesienia prasowe i tarcia spowodowane informacjami o problemach finansowych klubu, a także kolejne dymisje działaczy, stały się sprawami drugoplanowymi. Dzięki temu pewnie pokonały w trzech setach Aluprof. „Przed meczem powiedziałem zawodniczkom, żeby zagrały luźno. Spisały się bardzo dobrze” – chwalił swoje zawodniczki trener Alessandro Chiappini. „Nie pozostaje nam nic innego, jak skupić się na jutrzejszym (sobotnim – red.) meczu” – dodała Izabela Bełcik.

W finale Atom stanie naprzeciwko MKS-u, który sensacyjnie pozbawił miejsca w decydującym spotkaniu o PP Muszyniankę. Po pierwszym secie wydawało się, że wszystko idzie „zgodnie z planem” – drużyna Bogdana Serwińskiego wygrała 25:16. Kolejne dwie odsłony padły jednak łupem dąbrowianek (25:21 oraz 29:27) i siatkarki z Muszyny znalazły się pod ścianą. Zdołały się od niej odsunąć dzięki triumfowi w czwartej odsłonie 25:23. W tie-breaku minimalnie lepsze – 16:14 – okazały się zawodniczki trenera Kawki i dzięki temu staną przed szansą na wywalczenie pierwszego w historii klubu krajowego pucharu.

Co ciekawe, MKS ma swoisty patent na Muszyniankę – w lidze pokonał mistrzynie kraju dwukrotnie (3:2 na wyjeździe i bez straty seta u siebie). „Nie ukrywamy, że naszym celem jest zdobycie Pucharu Polski” – zapowiadał po piątkowym pojedynku drugi trener MKS-u Leszek Rus.

Finał Enea Cup 2012 rozegrany zostanie w sobotę o 14:30.

Eryk Dominiczak

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo