Mistrzynie Polski lepsze po trzech setach

Autor: Ewa Leśna

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz uległy dziś w Policach tamtejszemu Chemikowi 0:3 w meczu trzynastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP spotkania została wybrana Chiaka Ogbogu.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyły gospodynie, jednak szybko odpowiedziała Marta Ziółkowska, a potem wyprowadziła zespół na prowadzenie dzięki swojej zagrywce (1:3). Pomimo świetnej postawy Bianki Busy to Pałacanki prezentowały się lepiej, a po nieudanym ataku jednej z gospodyń trener Abbondanza poprosił o czas (5:9). Dominacja naszych siatkarek trwała jeszcze tylko chwilę, bo, gdy ciężar gry na siebie wzięły Busa i Łukasik, błyskawicznie doprowadziły do remisu 14:14. Taka wyrównana walka trwała do samego końca, jednak więcej zimnej krwi zachowały policzanki i po autowym ataku jednej z bydgoszczanek mistrzynie Polski prowadziły w meczu 1:0.

Drugą partię świetną zagrywką otworzyła Marta Ziółkowska, jednak gospodynie uruchomiły swój blok i wyszły na prowadzenie 4:3. Przez kilka minut ponownie obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, ale Ogbogu była nie do zatrzymania na siatce, a Iga Chojnacka dobrze spisywała się w bloku i Chemik powiększył dystans między drużynami (12:9). Pałacanki nie mogły znaleźć sposobu na amerykańską środkową i przewaga gospodyń jeszcze się zwiększyła (16:12). Szkoleniowiec Pałacu próbował ratować się czasem, jednak zawodniczki Chemika były w gazie i bez problemów wygrały 25:19.

Tradycyjnie już w pierwszych minutach partii swoją zagrywką siała spustoszenie Marta Ziółkowska wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie (5:1). Szkoleniowiec Chemika przywołał swoje zawodniczki do siebie, a po powrocie na parkiet mieliśmy już remis (6:6). Znów nie do zatrzymania była Ogbogu, dzięki której Chemik zdobył dwa oczka (8:6). Czas, o który poprosił trener Matela, poskutkował i za sprawą Patrycji Polak-Balmas to nasz zespół wyszedł na pozycję lidera (10:12). Gospodynie włączyły jednak wyższy bieg i bombardowały Pałacanki silnymi zbiciami (16:13). Piotr Matela ponownie poprosił o przerwę, a po niej w polu zagrywki pojawiła się Marta Ziółkowska i Pałac odrobił straty (17:17). Od tego momentu policzanki jednak zaczęły kończyć wszystkie ataki i były poza zasięgiem naszego zespołu. Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta 25:21 i cały mecz 3:0. Naszym siatkarkom należą się jednak brawa za walkę, bo wysoko zawiesiły poprzeczkę mistrzyniom Polski.

W czternastej kolejce Pałacanki podejmą w hali Łuczniczka Developres Rzeszów. Na ten mecz zapraszamy was w najbliższą środę o godzinie 18:00!

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Pałac: Mazurek, Polak-Balmas (14), Ziółkowska (7), Gałucha (10), Krzywicka (8), Różyńska (2), Jagła (libero) oraz Misiuna (3), Kuligowska, Andersohn