Międzynarodowe granie Mai Pahor

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Na dzisiejszym inauguracyjnym treningu Pałacu zabrakło libero Mai Pahor. Nie mogło być inaczej, bowiem Słowenka razem ze swoją reprezentacją rozpoczyna jutro kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Główną część przygotowań kadry Słowenii do eliminacji ME stanowiły sparingi rozgrywane... w Polsce. Nowy Dwór Mazowiecki był miejscem, w którym podopieczne Jacka Nawrockiego mierzyły się z przeciwniczkami z Bałkanów trzykrotnie - na inaugurację wygrała Maja Pahor razem z koleżankami (3:2), ale w kolejnych dniach biało-czerwone były wyraźnie lepsze i zwyciężyły kolejno 4:0 i 4:1. Nasza świeżo upieczona libero w każdym z tych pojedynków była pierwszym wyborem Alessandro Chappiniego na swojej pozycji.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Mistrzostwa Europy po raz pierwszy będą rozgrywane w nowym formacie, w którym gospodarzami będą jednocześnie aż cztery państwa, w tym Polska. Aby zakwalifikować się do turnieju finałowego, Słowenki muszą wygrać swoją grupę eliminacyjną lub zająć w niej drugie miejsce. Nie będzie to jednak typowy trzydniowy turniej i mecze systemem każdy z każdym, lecz kwalifikacje będą bardziej skomplikowane. Z każdym z trzech przeciwników dana reprezentacja rozegra dwa spotkania, jedno u siebie i jedno na wyjeździe. Początek już w środę, kiedy to kadra Słowenii podejmie w Mariborze Izrael (20:00). Cztery dni później czeka ją wyjazd do Islandii (19 sierpnia, 17:00 polskiego czasu), a w drodze powrotnej Słowenki zahaczą o Belgię (22 sierpnia, 20:30). Ostatni na ten moment znany termin to data czwartego spotkania - rewanżowy pojedynek Słowenia - Belgia zostanie rozegrany 25 sierpnia o godzinie 20:30. Pozostałe dwa mecze nie mają jeszcze swojego terminu, a wstępnie zaplanowane są na pierwszą dekadę stycznia 2019 roku.

Dość nietypowo, ale prosimy was o wspieranie kadry Słowenii w eliminacjach i życzenie jej jak najlepszego rezultatu! O wynikach oraz o tym, jak idzie Mai, będziemy informować na naszym profilu na Facebooku. Trzymajcie kciuki za naszą libero!

fot. fivb.org
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs #VolleyWrocław

Liga Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3ŁKS Commercecon Łódź41
4Grot Budowlani Łódź37
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz31
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała24
7E.Leclerc Radomka Radom22

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan44
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz44
3KS Spójnia Stargard37
4Enea Energetyk II Poznań37
5UKS ZSMS Poznań36
20:30
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs #VolleyWrocław

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy