Międzynarodowe granie Mai Pahor

Data:
Autor:
Notice: Use of undefined constant display_name - assumed 'display_name' in /home/klient.dhosting.pl/kspalac/kspalac.bydgoszcz.pl/public_html/wp-content/themes/ks-palac/single.php on line 31
Małgorzata Armknecht

Na dzisiejszym inauguracyjnym treningu Pałacu zabrakło libero Mai Pahor. Nie mogło być inaczej, bowiem Słowenka razem ze swoją reprezentacją rozpoczyna jutro kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Główną część przygotowań kadry Słowenii do eliminacji ME stanowiły sparingi rozgrywane… w Polsce. Nowy Dwór Mazowiecki był miejscem, w którym podopieczne Jacka Nawrockiego mierzyły się z przeciwniczkami z Bałkanów trzykrotnie – na inaugurację wygrała Maja Pahor razem z koleżankami (3:2), ale w kolejnych dniach biało-czerwone były wyraźnie lepsze i zwyciężyły kolejno 4:0 i 4:1. Nasza świeżo upieczona libero w każdym z tych pojedynków była pierwszym wyborem Alessandro Chappiniego na swojej pozycji.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Mistrzostwa Europy po raz pierwszy będą rozgrywane w nowym formacie, w którym gospodarzami będą jednocześnie aż cztery państwa, w tym Polska. Aby zakwalifikować się do turnieju finałowego, Słowenki muszą wygrać swoją grupę eliminacyjną lub zająć w niej drugie miejsce. Nie będzie to jednak typowy trzydniowy turniej i mecze systemem każdy z każdym, lecz kwalifikacje będą bardziej skomplikowane. Z każdym z trzech przeciwników dana reprezentacja rozegra dwa spotkania, jedno u siebie i jedno na wyjeździe. Początek już w środę, kiedy to kadra Słowenii podejmie w Mariborze Izrael (20:00). Cztery dni później czeka ją wyjazd do Islandii (19 sierpnia, 17:00 polskiego czasu), a w drodze powrotnej Słowenki zahaczą o Belgię (22 sierpnia, 20:30). Ostatni na ten moment znany termin to data czwartego spotkania – rewanżowy pojedynek Słowenia – Belgia zostanie rozegrany 25 sierpnia o godzinie 20:30. Pozostałe dwa mecze nie mają jeszcze swojego terminu, a wstępnie zaplanowane są na pierwszą dekadę stycznia 2019 roku.

Dość nietypowo, ale prosimy was o wspieranie kadry Słowenii w eliminacjach i życzenie jej jak najlepszego rezultatu! O wynikach oraz o tym, jak idzie Mai, będziemy informować na naszym profilu na Facebooku. Trzymajcie kciuki za naszą libero!

fot. fivb.org

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy