Mecz w Łuczniczce pod dyktando muszynianek

Data:
Autor: administrator

Po dobrym pierwszym secie w wykonaniu bydgoszczanek siatkarki z Muszyny przystąpiły do ataku i wygrały spotkanie w hali Łuczniczka 3:1. MVP meczu została wybrana Natalia Kurnikowska.

Po całkiem niezłym początku w wykonaniu muszynianek (0:2) inicjatywę na boisku przejęły podopieczne Adama Grabowskiego. Przy agresywnej zagrywce Marty Ziółkowskiej przeciwniczki miały spore problemy z wyprowadzaniem swoich akcji, a w kontratakach świetnie spisywała się Natalia Misiuna (6:2). Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły zeszły po autowym ataku z drugiej linii rywalek (8:4). Prowadzenie podwyższyła skutecznym zbiciem z lewego skrzydła Joanna Kuligowska (10:4). Kiedy Mineralne zdołały podbić więcej piłek w obronie i zdobyć kilka „oczek” w kontratakach, o czas poprosił nasz szkoleniowiec (15:14). Później gra toczyła się punkt za punkt, w której zawsze minimalnie z przodu były bydgoszczanki (19:18). Dzięki spokojnej akcji z przechodzącej piłki Ziółkowskiej wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie (20:18), ale kilka chwil później po podwójnym odbiciu w szeregach Pałacu zrobiło się 22:22. Świetne obicie bloku przez Ewelinę Krzywicką dało nam kolejne „oczko”, a nerwową końcówkę lepiej wytrzymała drużyna gospodyń i wygrała tę partię 25:22.

Drugiego seta otworzyła dobra kiwka z prawego skrzydła Dominiki Minicz (1:0). Następne akcje obfitowały w niedokładności po bydgoskiej stronie i kiedy muszynianki odskoczyły na cztery punkty, trener Grabowski przeprowadził podwójną zmianę – na parkiecie pojawiły się Paulina Bałdyga i Weronika Fojucik (2:6). Przyjezdne utrzymały swoje prowadzenie do przerwy technicznej (4:8). Pomyłek w naszych szeregach nastąpił ciąg dalszy, zbyt niedokładne przyjęcie nie pozwoliło na swobodne rozgrywanie swoich akcji, a w drużynie z Muszyny dobrze funkcjonowało lewe skrzydło (4:12). Nie pomogły kolejne zmiany w Pałacu, bo gra bydgoskiego zespołu nie uległa poprawie (5:16). Skuteczne ataki Krzywickiej i Misiuny to było za mało, bo rywalki także notowały na swoim koncie punktowe akcje i pewnie zakończyły drugiego seta (14:25).

Trzecia odsłona początkowo przebiegała jak druga – przyjezdne szybko objęły prowadzenie (2:6). Urosło ono jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (3:8). Pałacanki nadal nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry, a Mineralne zdobywały punkty z każdej strefy (5:13). Do tego doszły jeszcze błędy własne, które nie pozwoliły nam na odrobienie strat (8:16). Podobnie jak w poprzedniej partii, siatkarkom Pałacu udawało się wyprowadzać tylko pojedyncze udane akcje, a muszynianki grały konsekwentnie i ich przewaga była bardzo bezpieczna (10:20). Nieco zamieszania w szeregi rywalek wprowadzała jeszcze agresywna zagrywka Weroniki Fojucik (15:20), ale ta strata okazała się już nie odrobienia. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wykorzystały drugą piłkę setową i objęły w całym meczu prowadzenie 2:1 (18:25).

W pierwszych akcjach czwartego seta prowadzenie przechodziło z jednej strony siatki na drugą – najpierw inicjatywę miały bydgoszczanki (5:3), a potem skutecznością popisywała się każda z atakujących przyjezdnych i wynik się odwrócił (5:8). Złą serię naszej drużyny przerwały dopiero pomyłki przeciwniczek (7:12). Później dobrze atakowały Małgosia Śmieszek i Ewelina Krzywicka, ale zaraz po udanych akcjach przydarzały nam się błędy w polu zagrywki i wysiłki spełzły na niczym (10:16). Do tego ścianę nie do przejścia stawiały na siatce Mineralne i ich przewaga urosła do ośmiu „oczek” (10:18). Pałacanki próbowały odmienić obraz gry, skutecznie w bloku i ataku zaprezentowała się często uruchamiana przez Paulinę Bałdygę Natalia Misiuna, ale rywalki ani myślały zaprzepaścić taką przewagę (16:24). Ostatnią akcję meczu wyprowadziły lewym skrzydłem i tym samym zapisały na swoim koncie trzy punkty do ligowej tabeli.

Kolejny mecz podopieczne Adama Grabowskiego rozegrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO. To spotkanie odbędzie się 8 lutego.

KS Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (25:22, 14:25, 18:25, 17:25)

Pałac: Pleśnierowicz (2), Kuligowska (5), Ziółkowska (4), Minicz (5), Krzywicka (15), Misiuna (17), Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik, Śmieszek (4), Portalska (libero), Maternia (2)

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo