Mecz w Łuczniczce pod dyktando muszynianek

Autor: administrator

Po dobrym pierwszym secie w wykonaniu bydgoszczanek siatkarki z Muszyny przystąpiły do ataku i wygrały spotkanie w hali Łuczniczka 3:1. MVP meczu została wybrana Natalia Kurnikowska.

Po całkiem niezłym początku w wykonaniu muszynianek (0:2) inicjatywę na boisku przejęły podopieczne Adama Grabowskiego. Przy agresywnej zagrywce Marty Ziółkowskiej przeciwniczki miały spore problemy z wyprowadzaniem swoich akcji, a w kontratakach świetnie spisywała się Natalia Misiuna (6:2). Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły zeszły po autowym ataku z drugiej linii rywalek (8:4). Prowadzenie podwyższyła skutecznym zbiciem z lewego skrzydła Joanna Kuligowska (10:4). Kiedy Mineralne zdołały podbić więcej piłek w obronie i zdobyć kilka „oczek” w kontratakach, o czas poprosił nasz szkoleniowiec (15:14). Później gra toczyła się punkt za punkt, w której zawsze minimalnie z przodu były bydgoszczanki (19:18). Dzięki spokojnej akcji z przechodzącej piłki Ziółkowskiej wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie (20:18), ale kilka chwil później po podwójnym odbiciu w szeregach Pałacu zrobiło się 22:22. Świetne obicie bloku przez Ewelinę Krzywicką dało nam kolejne „oczko”, a nerwową końcówkę lepiej wytrzymała drużyna gospodyń i wygrała tę partię 25:22.

Drugiego seta otworzyła dobra kiwka z prawego skrzydła Dominiki Minicz (1:0). Następne akcje obfitowały w niedokładności po bydgoskiej stronie i kiedy muszynianki odskoczyły na cztery punkty, trener Grabowski przeprowadził podwójną zmianę – na parkiecie pojawiły się Paulina Bałdyga i Weronika Fojucik (2:6). Przyjezdne utrzymały swoje prowadzenie do przerwy technicznej (4:8). Pomyłek w naszych szeregach nastąpił ciąg dalszy, zbyt niedokładne przyjęcie nie pozwoliło na swobodne rozgrywanie swoich akcji, a w drużynie z Muszyny dobrze funkcjonowało lewe skrzydło (4:12). Nie pomogły kolejne zmiany w Pałacu, bo gra bydgoskiego zespołu nie uległa poprawie (5:16). Skuteczne ataki Krzywickiej i Misiuny to było za mało, bo rywalki także notowały na swoim koncie punktowe akcje i pewnie zakończyły drugiego seta (14:25).

Trzecia odsłona początkowo przebiegała jak druga – przyjezdne szybko objęły prowadzenie (2:6). Urosło ono jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (3:8). Pałacanki nadal nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry, a Mineralne zdobywały punkty z każdej strefy (5:13). Do tego doszły jeszcze błędy własne, które nie pozwoliły nam na odrobienie strat (8:16). Podobnie jak w poprzedniej partii, siatkarkom Pałacu udawało się wyprowadzać tylko pojedyncze udane akcje, a muszynianki grały konsekwentnie i ich przewaga była bardzo bezpieczna (10:20). Nieco zamieszania w szeregi rywalek wprowadzała jeszcze agresywna zagrywka Weroniki Fojucik (15:20), ale ta strata okazała się już nie odrobienia. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wykorzystały drugą piłkę setową i objęły w całym meczu prowadzenie 2:1 (18:25).

W pierwszych akcjach czwartego seta prowadzenie przechodziło z jednej strony siatki na drugą – najpierw inicjatywę miały bydgoszczanki (5:3), a potem skutecznością popisywała się każda z atakujących przyjezdnych i wynik się odwrócił (5:8). Złą serię naszej drużyny przerwały dopiero pomyłki przeciwniczek (7:12). Później dobrze atakowały Małgosia Śmieszek i Ewelina Krzywicka, ale zaraz po udanych akcjach przydarzały nam się błędy w polu zagrywki i wysiłki spełzły na niczym (10:16). Do tego ścianę nie do przejścia stawiały na siatce Mineralne i ich przewaga urosła do ośmiu „oczek” (10:18). Pałacanki próbowały odmienić obraz gry, skutecznie w bloku i ataku zaprezentowała się często uruchamiana przez Paulinę Bałdygę Natalia Misiuna, ale rywalki ani myślały zaprzepaścić taką przewagę (16:24). Ostatnią akcję meczu wyprowadziły lewym skrzydłem i tym samym zapisały na swoim koncie trzy punkty do ligowej tabeli.

Kolejny mecz podopieczne Adama Grabowskiego rozegrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO. To spotkanie odbędzie się 8 lutego.

KS Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (25:22, 14:25, 18:25, 17:25)

Pałac: Pleśnierowicz (2), Kuligowska (5), Ziółkowska (4), Minicz (5), Krzywicka (15), Misiuna (17), Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik, Śmieszek (4), Portalska (libero), Maternia (2)