Marta Ziółkowska: „Nałożyłyśmy na siebie zbyt dużą presję”

ZioZio
Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, ORLEN Liga

Mimo że po dwóch partiach piątkowego spotkania było już jasne, że Pałacanki nie mają szans na zajęcie jedenastego miejsca na koniec sezonu ORLEN Ligi, walczyły do końca o wygraną i ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ten mecz z pewnością na długo zapamięta środkowa Marta Ziółkowska, która po raz pierwszy w karierze odebrała z rąk komisarza statuetkę MVP. I właśnie Martę poprosiliśmy o kilka słów o tym pojedynku.

Pilanki od pierwszych piłek spotkania pokazywały, że mają zamiar jak najszybciej rozstrzygnąć losy rywalizacji. Po wygranej w Bydgoszczy 3:1 także w piątek miały sporo atutów po swojej stronie. Z kolei w naszych szeregach było więcej niepewności i nieskuteczności. – Wydaje mi się, że nałożyłyśmy na siebie zbyt dużą presję. Wiadomo, jest ona w sporcie potrzebna, ale tym razem związała nam ona nogi. Bardzo liczyłyśmy, że wygramy dzisiaj* ten mecz za trzy punkty i zajmiemy to jedenaste miejsce. A pilanki mogły zagrać na większym luzie – szukała przyczyn takiego stanu rzeczy Marta Ziółkowska.

Sytuacja uległa zmianie od trzeciej partii. Bydgoszczanki wykazały się ogromną wolą walki, choć przy stanie 18:13 dla PTPS-u chyba niewielu było optymistów, którzy wierzyli w odwrócenie losów meczu przez nasze zawodniczki. Wierzyły w to jednak one same i później od wyniku 16:20 zdobyły aż dziewięć punktów z rzędu, co pozwoliło im przedłużyć ten pojedynek! Spora w tym zasługa samej Marty, która posyłała na drugą stronę siatki trudne serwisy, naszej defensywy, która mimo ustawienia bez libero podbijała wszystkie ataki rywalek, i odwagi na siatce, która przyniosła wymierne korzyści. Śmiało można nazwać tę serię przełomowym momentem w meczu.

Nasza środkowa podkreśla znaczenie rozmowy, którą przeprowadziły między sobą podopieczne Adama Grabowskiego w trakcie 10-minutowej przerwy po drugim secie. – Wyszłyśmy z szatni z nastawieniem, że nie mamy nic do stracenia. Stwierdziłyśmy, że chcemy teraz zagrać dla siebie. W końcu to był nasz ostatni mecz i dobrze było go jednak wygrać – powiedziała Marta.

I udało się, kibice zgromadzeni w pilskiej hali MOSiR-u oglądali sporo efektownych wymian, ale ostatecznie obronną ręką wyszły z nich nasze siatkarki i mogły zaprezentować na boisku taniec radości po wygranej 3:2. W końcu zawsze lepiej pożegnać się z sezonem zwycięstwem niż porażką, mimo że nie dała ona wyższego miejsca w końcowej tabeli ORLEN Ligi. – Nie udało się, ale ten wynik mnie satysfakcjonuje. Jest to pierwszy wygrany tie-break w tym sezonie, więc strasznie się cieszymy. Tym bardziej, że miałyśmy bardzo długi przestój w zwycięstwach, a była to ostatnia okazja ku temu. Nie wiadomo, czy za rok będziemy miały taki sam skład, więc rozstajemy się w miłej atmosferze. Teraz pozostaje pojechać do domu na święta i cieszyć się tym – podkreśliła 21-latka.

Dla Marty był to szczególny moment, bo jako zdobywczyni 21 punktów dla Pałacu została uhonorowana statuetką MVP meczu! – To pierwsze w karierze takie wyróżnienie dla mnie, i to jeszcze w ostatnim meczu z drużyną, z którą spędziło się dwa lata. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka statuetka dla mnie – zakończyła środkowa.

Na szersze podsumowanie tego sezonu ORLEN Ligi jeszcze przyjdzie czas. Zachęcamy do wizyt na naszej stronie internetowej, w ciągu kilku tygodni przygotujemy dla was więcej tekstów o całości tegorocznych rozgrywek!

ZioZio

* 7 kwietnia

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Wyszukiwarka aktualności:

ORLEN Liga

DrużynaPkt
10Atom Trefl Sopot26
11Enea PTPS Piła26
12KS PAŁAC Bydgoszcz26
13KSZO Ostrowiec23
14Legionovia Legionowo20

Młoda Liga Kobiet - grupa A

DrużynaPkt
2Legionovia Legionowo ML23
3Budowlani Łódź ML17
4KS PAŁAC Bydgoszcz ML16
5Enea PTPS Piła ML8
6Atom Trefl Malbork ML3
Odliczanie do następnego wydarzenia:

ORLEN Liga – wyniki na żywo
ORLEN Liga – wyniki na żywo
Sponsorzy