W Łuczniczce lepszy Tauron MKS

Autor: Ewa Leśna

Kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie w hali Łuczniczka byli świadkami jednostronnego spotkania, które na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Dąbrowy Górniczej. MVP tego trzysetowego meczu została wybrana była Pałacanka, Marta Ciesiulewicz.

Spotkanie silnym atakiem z prawego skrzydła rozpoczęła Natalia Krawulska, jednak chwilę później obie ekipy zaprezentowały nam festiwal błędów (3:5). Dwie akcje na swoją korzyść zakończyły Pałacanki, ale kiedy sytuacyjną piłkę na punkt zamieniła Helena Horka, a kolejne trzy oczka zdobyły przyjezdne, o czas poprosił Adam Grabowski (5:9). Po powrocie na boisko przewaga rywalek stopniała do dwóch oczek (7:9), jednak kiedy tylko nasze zawodniczki odrabiały straty, to przeciwniczki natychmiast odpowiadały tym samym i ich przewaga cały czas się utrzymywała (10:13). Swój dorobek punktowy w meczu regularnie powiększała Horka, na którą bydgoszczanki nie mogły znaleźć sposobu. Po stronie Pałacanek dobrze spisywała się Natalia Krawulska, którą wspierały Natalia Misiuna i Małgorzata Śmieszek, ale na rozkręcające się z każdą minutą meczu rywalki to było za mało (13:19). W tym momencie o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec naszej ekipy, jednak dystans dzielący obie drużyny był zbyt duży do odrobienia. Kropkę nad "i" w pierwszym secie postawiła Tamara Kaliszuk - ta partia zakończyła się wynikiem 25:18 na korzyść dąbrowianek.

Drugą odsłonę oba zespoły rozpoczęły od walki punkt za punkt. Po stronie Pałacu zaczął nieźle funkcjonować blok, który zatrzymał Helenę Horkę, jednak liderka MKS-u w następnej akcji już się nie pomyliła i rywalki cieszyły się z punktu (3:3). Potem po raz kolejny z dobrej strony na siatce pokazała się Natalia Misiuna i nasz zespół wyszedł na jednopunktowe prowadzenie, jednak bydgoszczanki zostały bardzo szybko sprowadzone na ziemię przez przeciwniczki, które włączyły wyższy bieg (5:8). Od tego momentu w szeregach Pałacanek coś się zacięło i zamieniały na punkty tylko nieliczne akcje, a dąbrowianki w tym czasie dopisywały do swojego konta kilka oczek (9:16). Co jakiś czas punktowały Krawulska czy Kuligowska, jednak to było za mało na rozpędzone rywalki i drugą partię atomowym atakiem zakończyła Helena Horka (13:25).

Początek trzeciego seta wyglądał podobnie jak pierwsze minuty drugiej partii - kiedy punkt zdobywały Pałacanki, rywalki za chwilę odpowiadały tym samym (4:4). Asem serwisowym popisała się Kaliszuk, za to po drugiej stronie siatki piłkę na aut posłała Krawulska i o czas poprosił trener Grabowski (4:7). Przerwa nie zmieniła jednak obrazu tego spotkania - rywalki wzmocniły i tak już silną zagrywkę i Pałacanki w tym meczu miały coraz mniej do powiedzenia (6:10). Trener naszej drużyny zdecydował się na podwójną zmianę i na parkiecie pojawiły się Paulina Bałdyga z Magdą Jagodzińską. Ta korekta nie odmieniła jednak losów spotkania, gdyż bydgoszczanki nadal były kilka kroków za dąbrowiankami (13:20). Ratować sytuację próbowały jeszcze Daria Dąbrowska z Weroniką Fojucik, jednak przewaga była nie do odrobienia. Ostateczny cios bydgoszczankom zadała była siatkarka Pałacu, Tamara Kaliszuk (18:25). MVP meczu została wybrana również zawodniczka, która w przeszłości broniła barw naszego zespołu w drużynach młodzieżowych, Marta Ciesiulewicz.

Mecz 26. kolejki ORLEN Ligi bydgoszczanki rozegrają 27 marca w Atlas Arenie, a po drugiej stronie siatki stanie zespół Budowlanych Łódź. Będzie to ostatnie spotkanie rozegrane w ramach rundy zasadniczej.

KS Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

Pałac: Pleśnierowicz, Kuligowska (1), Misiuna (11), Krawulska (11), Krzywicka, Śmieszek (5), Nowakowska (libero) oraz  Dąbrowska (6), Fojucik (3), Ziółkowska, Bałdyga, Jagodzińska, Portalska (libero)