W Łuczniczce lepszy ŁKS

Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Piotra Makowskiego nie dały rady zatrzymać ŁKS-u Łódź i przegrały mecz 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 0:3. MVP spotkania została wybrana środkowa przyjezdnych Ewa Kwiatkowska.

Pojedynek w hali Łuczniczka rozpoczął się od gry punkt za punkt (5:5). Pierwszą przewagę wynoszącą trzy oczka wypracowały sobie łodzianki za sprawą świetnej postawy Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i od razu o czas poprosił Piotr Makowski (5:8). Po powrocie na parkiet punktowała Krzywicka, jednak dystans między zespołami cały czas się utrzymywał (10:13). Punkt zdobyty przez Sandrę Szczygioł i as serwisowy Moniki Fedusio pozwoliły Pałacankom zbliżyć się do ŁKS-u (12:13), jednak łodzianki wrzuciły wyższy bieg i ponownie odskoczyły naszej drużynie (15:19). Podopieczne Michała Maska wzmocniły zagrywkę, czym utrudniły bydgoszczankom wyprowadzanie ataków i kilka minut później mogły się cieszyć z wygranego seta (18:25).

Początek drugiej partii również był bardzo wyrównany, raz na prowadzeniu znajdował się Pałac, a raz więcej punktów na swoim koncie miały rywalki z Łodzi. Po stronie gości prym wiodła Izabela Kowalińska, a w szeregach Pałacu wyróżniała się Ewelina Krzywicka, posyłając dwa asy serwisowe (8:7). Obie ekipy zaczęły stawiać punktowe bloki, ale cały czas żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od drugiej (15:15). Chwilę później po ataku Sielickiej i bloku na jednej z naszych zawodniczek było już 15:17 i o przerwę poprosił Piotr Makowski. Po powrocie na parkiet świetnie spisywała się Kuligowska, jednak przeciwniczki od razu odpowiedziały serią punktów i przybliżyły się do zwycięstwa (17:21). Wygraną łodziankom zapewnił autowy atak Pałacu i ŁKS prowadził już w meczu 2:0.

Pierwsze minuty trzeciej partii ułożyły się lepiej dla gospodyń (4:1). Przyjezdne doprowadziły do remisu (8:8), a po  naszej stronie pojawiły się błędy własne, co pozwoliło wyjść zespołowi z Łodzi na prowadzenie 12:10. Bydgoszczanki nie mogły złapać swojego rytmu gry i swobody w działaniach przez słabsze przyjęcie (12:18). Pałacanki próbowały jeszcze zmienić obraz gry, świetnie w końcówce spotkania zaprezentowała się Ewelina Krzywicka, ale rywalki ani myślały zaprzepaścić taką przewagę (18:24). Przeciwniczki zakończyły to spotkanie udanie blokując atak Pałacanek.

Kolejne spotkanie w ramach Ligi Siatkówki Kobiet nasze siatkarki rozegrają w sobotę 11 listopada na wyjeździe z Chemikiem Police.

KS Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Pałac: Mazurek (1), Fedusio (4), Ziółkowska (5), Szczygioł (7), Krzywicka (15), Misiuna (1), Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Wenerska, Maternia (2), Kuligowska (7)