Łodzianki poza zasięgiem Pałacanek

Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Adama Grabowskiego po czterosetowym pojedynku okazały się słabsze od Budowlanych Łódź. MVP spotkania została wybrana Pavla Vincourova.

Spotkanie w Atlas Arenie udanym atakiem rozpoczęła Joanna Kuligowska, która przedarła się przez łódzki blok. Początek premierowej partii to walka „punkt za punkt”. Najpierw dzięki akcjom Małgorzaty Śmieszek na prowadzenie wysunął się Pałac, a chwilę później więcej „oczek” na swoim koncie miały łodzianki i to one schodziły zwycięskie na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Po powrocie obu ekip na boisko w szeregi gospodyń wkradło się rozluźnienie i zaczęły popełniać błędy, punkt dla naszej drużyny dołożyła Ewelina Krzywicka i na tablicy świetlnej pojawił się remis (9:9). Kilka minut później przeciwniczki przejęły inicjatywę na boisku. Przy stanie 14:10 o czas poprosił Adam Grabowski, jednak to na niewiele się zdało, gdyż przy drugiej przerwie technicznej przewaga rywalek wynosiła już pięć „oczek”. Bydgoszczanki próbowały odrabiać straty, ale kiedy im się to prawie udało (19:18), łodzianki włączyły wyższy bieg i pewnie zwyciężyły seta 25:21.

Pierwsze akcje drugiej odsłony należały do naszych zawodniczek (0:2), jednak zespół Jacka Pasińskiego wkrótce wyrównał na 6:6. Później żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie przewagi, a na pierwszej przerwie technicznej o jedno „oczko” lepsze były Pałacanki po zagrywce posłanej w aut przez Ewelinę Brzezińską. Kiedy obie drużyny wróciły na parkiet, przewaga przyjezdnych systematycznie się zwiększała, i głównie dzięki atakom Krzywickiej na drugiej przerwie technicznej wynosiła już cztery punkty (12:16). Gospodynie zaczęły grać bardzo nerwowo i popełniały wiele błędów, a po naszej stronie udanie atakowały Krzywicka i Kuligowska i było już 15:22. Przy stanie 18:23 o czas poprosił szkoleniowiec rywalek, jednak różnica punktowa między zespołami była zbyt duża i tym razem to Pałacanki cieszyły się ze zwycięstwa w secie do 19.

Początek trzeciej partii był bliźniaczo podobny do poprzedniej – wyrównany początek i jednopunktowa przewaga naszego zespołu na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Trzeba jednak zaznaczyć, że na osiem punktów aż pięć bydgoszczanki zapisały na swoje konto po błędach rywalek. Chwilę później do głosu doszły gospodynie i ich blok okazał się dla siatkarek znad Brdy nie do przejścia, do tego Pałacanki zaczęły się mylić i przewaga łodzianek wynosiła już sześć „oczek” (17:11). Asem serwisowym popisała się Heike Beier, a po naszej stronie cały czas trwał festiwal błędów. Przy stanie 20:11 o czas poprosił szkoleniowiec Pałacu. Bydgoszczanki zdobyły w tej partii jeszcze tylko dwa punkty. Seta asem serwisowym zakończyła była Pałacanka Julia Twardowska.

Czwartą partię „z wysokiego c” rozpoczęły gospodynie (4:0). Nasze siatkarki rzuciły się do odrabiania strat, jednak na każdy punkt zdobyty przez naszą drużynę udaną akcją odpowiadały rywalki i ich przewaga cały czas wynosiła cztery „oczka” (8:4). Po przerwie technicznej Pałacanki były bezradne, a przeciwniczkom wychodziło właściwie wszystko. Kilka minut później łodzianki miały już sześć punktów więcej niż nasz zespół (16:10). Przy stanie 17:10 Adam Grabowski poprosił o czas. Punktowy blok Pałacanek i atak ze środka Natalii Misiuny na niewiele się jednak zdały. Po udanej akcji Gabrieli Polańskiej było już 20:12. Takie prowadzenie nasze rywalki ze spokojem „dowiozły” do końca spotkania i po kilku minutach mogły się cieszyć ze zwycięstwa w całym meczu 3:1.

Kolejny pojedynek w ramach ORLEN Ligi Pałacanki rozegrają już w sobotę w hali Łuczniczka, a po drugiej stronie siatki stanie Polski Cukier Muszynianka Enea. Początek meczu o godzinie 17:00.

Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:1 ( 25:21, 19:25, 25:13, 25:14)

Pałac: Pleśnierowicz (2), Kuligowska (6), Śmieszek (8), Minicz (8), Krzywicka (11), Misiuna (5), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska (1), Bałdyga, Fojucik (2), Maternia (2), Portalska (libero)