Koniec sezonu dla Pałacanek

Autor: Redakcja

Po pechowo przegranej pierwszej partii Pałacanki w dwóch kolejnych nie były w stanie nawiązać walki z gospodyniami. Trener Dariusz Luks poprowadził pilanki do zwycięstwa, a dla siatkarek z Bydgoszczy spotkanie z PTPS-em okazało się ostatnim w tym sezonie. Pałac zakończył zmagania na ósmym miejscu w tabeli ORLEN Ligi.

Początek pierwszej partii meczu pokazał, że obu drużynom zależy na zwycięstwie. Zarówno gospodynie jak i bydgoszczanki walczyły o każdą piłkę. Na pierwszą przerwę techniczną pilanki schodziły z dwoma oczkami przewagi, które uzyskały dzięki Monice Martałek i Małgorzacie Lis. Po powrocie na parkiet przyjezdne doprowadziły do remisu. Po świetnej grze Rachael Adams na tablicy pojawił się wynik 14:11. Na drugiej przerwie technicznej tym razem jeden punkt więcej miały bydgoszczanki. Najwięcej emocji obie drużyny zafundowały kibicom w końcówce. Atak Adams ze środka i mocne zbicie Liliom spowodowały, że podopieczne Rafała Gąsiora były o krok od wygrania seta. Natomiast niesione dopingiem swoich kibiców siatkarki z Wielkopolski nie tylko obroniły dwie piłki setowe, ale wyszły na prowadzenie i zdobyły decydujący punkt przechylając szalę na swoją korzyść zwyciężyły 26:24.

Druga partia na początku układała się po myśli zespołu gości (3:1), jednak zawodniczki znad Brdy długo nie cieszyły z prowadzenia, gdyż chwilę później więcej punktów na swoim koncie miały pilanki (5:3). Od tego momentu gospodynie dominowały na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przez blok rywalek nie mogła przebić się ani Rita Liliom, ani Mayvelis Martinez Adlum. Rafał Gąsior wprowadzał na parkiet rezerwowe zawodniczki, jednak pilanki cały czas powiększały swoją przewagę, która wynosiła nawet dziesięć punktów. Set zakończył punktowy blok Magdaleny Wawrzyniak na Annie Grejman.

W trzeciej odsłonie spotkania od początku dominowały pilskie siatkarki, które wypracowały sobie bezpieczną przewagę (14:7). Po kilku błędach rywalek i skutecznym ataku Anny Grejman przewaga stopniała do czterech oczek (14:10). Jednak gospodynie szybko odrobiły stracone punkty dzięki świetnej zagrywce Moniki Naczk. Przy stanie 23:13 do gry wróciły bydgoszczanki, które wygrały pięć akcji z rzędu. Jednak dobrą passę zawodniczek Rafała Gąsiora przerwała Emilia Kajzer kiwając w pole i tym samym kończąc całe spotkanie.

Dla Pałacanek porażka oznacza, że mecz w Pile był ostatnim rozegranym spotkaniem w tym sezonie. Bydgoszczanki zakończyły zmagania w ORLEN Lidze na ósmej lokacie, a PTPS Powalczy z Impelem Wrocław o piąte miejsce.

PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz  3:0 (26:24, 25:14, 25:18)

KS Pałac: Mazurek (2), Grejman (8), Schulz (6), Liliom (7), Martinez (4), Adams (10), Kuehn-Jarek (libero) oraz Mucha (2), Sosnowska (3), Krzywicka, Biedziak (1)

MVP: Tijana Malesević

Stan rywalizacji: 2:0 dla PTPS-u Piła