Komplet punktów zostaje w Bielsku-Białej

Autor: Ewa Leśna

Siatkarki Piotra Makowskiego po trzysetowym spotkaniu musiały uznać wyższość rywalek i nie powiększyły dziś dorobku punktowego. MVP spotkania dwunastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet została wybrana Dominika Sobolska.

Pałacanki do Bielska-Białej pojechały w okrojonym składzie. Ze względu na kontuzje w Bydgoszczy zostały Marta Ziółkowska, Sandra Szczygioł oraz Katarzyna Wenerska. Tę ostatnią zastąpiła juniorka, Małgorzata Andersohn. W podstawowej szóstce w porównaniu z poprzednim meczem zaszły dwie zmiany - na prawym skrzydle zaprezentowała się Jagoda Maternia, a w miejsce Joanny Kuligowskiej pojawiła się Weronika Fojucik.

W pierwszych minutach meczu kibice zgromadzeni w Hali Pod Dębowcem byli świadkami wyrównanej gry ze strony obu zespołów (3:3). W szeregach Pałacu punktowały Maternia i Krzywicka, a po stronie rywalek prym wiodła Emilia Mucha (7:7). Później nastąpił festiwal błędów w polu zagrywki, a kiedy piłka wprowadzona do gry przez jedną z Pałacanek w końcu nie przekroczyła linii dziewiątego metra, bielszczanki uaktywniły się w bloku i odskoczyły naszemu zespołowi (13:9). Wiatru w żagle nabrała Katarzyna Konieczna, świetnie na środku siatki spisywała się Nia Grant, a bydgoszczankom brakowało argumentów, żeby zagrozić rywalkom (18:13). Nasz zespół odrzucony od siatki zdobywał tylko pojedyncze punkty, a gospodynie były coraz bliżej zwycięstwa (23:18). Asem serwisowym postraszyła jeszcze Kinga Różyńska i o czas poprosił trener zespołu z Bielska-Białej (23:20), jednak po powrocie na parkiet przeciwniczki błyskawicznie zdobyły dwa oczka i zakończyły pierwszą partię na swoją korzyść (25:20).

Początek drugiej odsłony wyglądał bardzo podobnie jak pierwszej, obie ekipy szły łeb w łeb (6:6). Później kilka błędów popełniły gospodynie i Pałac wyszedł na prowadzenie, a o czas poprosił trener rywalek (6:9). Przewaga siatkarek znad Brdy nie utrzymała się długo, gdyż podopieczne Tore Aleksandersena od razu rzuciły się do odrabiania strat (10:10). Rozgrywająca drużyny przeciwnej często uruchamiała Katarzynę Konieczną, która w tym secie niemal każdą piłkę zamieniała na punkt (13:10). Pałacanki nie mogły przedrzeć się przez blok rywalek, którego zdecydowaną liderką była Nia Grant. Na wysokim poziomie prezentowała się cały czas Grant, nie pozwalając naszej ekipie przedrzeć się przez siatkę (17:11). Pałacanki zdołały odrobić część strat, kiedy gospodynie popełniły kilka błędów i kolejnego asa serwisowego w tym meczu posłała Kinga Różyńska (21:18). Potem pomyłka naszej zawodniczki w polu serwisowym i bezpośredni punkt z zagrywki Kornelii Moskwy wybiły ekipę Piotra Makowskiego z rytmu, a seta na swoją korzyść rywalki rozstrzygnęły punktowym blokiem (25:19).

Niestety 10-minutowa przerwa nie pomogła naszym zawodniczkom, bo tym razem bielszczanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie nieco szybciej niż w poprzednich setach (8:5). Atakami straszyły Sobolska i Konieczna, a w nasze poczynania wdarło się trochę chaosu (11:6). Później obie ekipy powiększały swój dorobek punktowy, jednak dystans między nimi cały czas się utrzymywał (17:13). Nasz zespół był wstanie konstruować tylko pojedyncze udane akcje, a kilka oczek dorzuciły rywalki po błędach (21:17). W końcówce seta uaktywniła się wprowadzona na boisko kilka minut wcześniej Paulina Świder, która dwukrotnie powstrzymała przeciwniczki blokiem (22:19), jednak ostatnie słowo w tym secie należało do bielszczanek i szybko zdobyły trzy punkty, zapewniając sobie kolejne zwycięstwo w Lidze Siatkówki Kobiet (25:19).

Następny mecz bydgoszczanki rozegrają w niedzielę o godz. 17:00, a po drugiej stronie siatki stanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Pałac: Mazurek, Krzywicka (2), Misiuna (8), Maternia (8), Fojucik (9), Różyńska (5), Jagła (libero) oraz Fedusio (4), Kuligowska (2), Świder (3)