Komplet punktów jedzie do Polic

Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Piotra Mateli uległy dziś w hali Łuczniczka Chemikowi Police 0:3 w meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP spotkania została wybrana Magdalena Stysiak.

Ten pojedynek zainaugurował Ligę Siatkówki Kobiet sezonu 2018/2019 dla ziemi bydgoskiej. Dla kibiców przygotowano szereg atrakcji, ale najważniejsze miało się dziać oczywiście na parkiecie.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które po bloku Patrycji Polak-Balmas wyszły na minimalne prowadzenie (2:0), policzanki jednak błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji dzięki Magdalenie Stysiak (2:2). Przez kolejne minuty kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka byli świadkami wyrównanej gry obu zespołów (5:5). Przy stanie 8:8 w szeregach Pałacanek coś się zacięło i trzy akcje z rzędu wygrały policzanki, a trener Matela poprosił o czas (8:11). Po powrocie na parkiet sytuacja nie uległa zmianie i na jedną udaną akcję Pałacanek rywalki odpowiadały kilkoma zdobytymi punktami (10:16). Gdy na tablicy świetlnej pojawił się wynik 11:17, od tej chwili punktowały już tylko podopieczne Marcelo Abbondanzy i to one chwilę później mogły cieszyć się z prowadzenia w meczu 1:0.

Niezrażone porażką zawodniczki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz zaatakowały rywalki już od pierwszych piłek drugiego seta. Najpierw punktowe zbicia Krzywickiej, a później as Polak-Balmas wyprowadziły nasz zespół na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Świetna postawa siatkarek Piotra Mateli na siatce i w polu zagrywki zaniepokoiła szkoleniowca drużyny z Polic, który poprosił o przerwę (7:3). Dwa błędy jednej z rywalek powiększyły przewagę siatkarek znad Brdy (9:3), jednak przeciwniczki nie pozostały dłużne i kiedy w polu zagrywki pojawiła się Agnieszka Bednarek, dystans pomiędzy ekipami zaczął się zacierać, a po chwili całkowicie zniknął i na tablicy świetlnej pojawił się remis 11:11. Gospodyniom jeszcze dwa razy udało się osiągnąć prowadzenie (13:12), jednak ekipa z Polic włączyła wyższy bieg i jej gra wyglądała coraz lepiej, głównie za sprawą Chiaki Ogbogu (14:16). Przy stanie 15:19 o przerwę poprosił Piotr Matela, ale po powrocie na parkiet sytuacja nie uległa zmianie i Chemik Police prowadził już 2:0.

Pierwsze minuty trzeciej partii to udane akcje z jednej i drugiej strony boiska, co dawało rezultat remisowy (5:5). Rywalki jednak tylko czekały na moment, w którym zaczną uciekać Pałacankom i taka chwila nadeszła, kiedy swój atak skończyła Magdalena Stysiak, a asa serwisowego dorzuciła Bianka Busa. (7:5). Siatkarki Piotra Mateli miały problem, żeby przebić się przez blok przeciwniczek, a gdy ta sztuka udała się Patrycji Polak-Balmas, policzanki natychmiast odpowiedziały serią punktów (8:12). Po czasie wziętym przez Piotra Matelę przy stanie 9:15 nasz zespół rzucił się do odrabiania strat (16:20). Pałacanki wzmocniły zagrywkę powodując u rywalek problemy z przyjęciem piłki, lecz mistrzynie Polski szybko opanowały sytuację i pozbawiły gospodynie wszelkich złudzeń (17:21). Tej przewagi Chemik Police już nie wypuścił i kilka minut później było już jasne, że siatkarki Marcelo Abbondanzy wyjadą z Bydgoszczy z kompletem punktów do ligowej tabeli. MVP spotkania została wybrana Magdalena Stysiak.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (11:25, 21:25, 19:25)

Pałac: Mazurek, Fedusio (6), Ziółkowska (5), Polak-Balmas (10), Krzywicka (9), Misiuna (1), Pahor (libero) oraz Różyńska (5), Jagła

Okazję do rehabilitacji Pałacanki będą miały już w środę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Developresem Rzeszów. Początek tego meczu o godzinie 18:00, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra.