Kolejna wygrana Pałacu w II lidze!

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Siatkarki trenujące pod okiem Agaty Kopczyk tym razem udały się do Elbląga i tam nie dały najmniejszych szans na zwycięstwo miejscowemu Truso. Jest to druga z rzędu wygrana Pałacu po powrocie do drugiej ligi!

Inauguracyjna partia środowego spotkania początkowo miała wyrównany przebieg. Gra z obu stron była dość szarpana, kibice oglądali dużo akcji zakończonych błędami. Jako pierwsze nerwy opanowały bydgoszczanki, były bardziej cierpliwe w swoich poczynaniach i poskutkowało to wygraną w pierwszym secie. Druga odsłona to kontynuacja skutecznej gry Pałacanek. Ich wyższość nad rywalkami zarysowała się przede wszystkim w zagrywce i ataku. Bezpieczna kilkupunktowa przewaga została bez problemu dowieziona do końca seta. Trzecia partia to już popis gry podopiecznych Agaty Kopczyk. Nasze siatkarki stawiały na siatce mur nie do przejścia, a kiedy przeciwniczki próbowały go mijać, tam czekała już świetnie ustawiona defensywa, dzięki której mogliśmy wyprowadzać skuteczne kontrataki. Bydgoszczanki były nie do zatrzymania i na nic się zdały przerwy na żądanie trenera gospodyń. Zakończenie tego meczu było już formalnością, która stała się faktem kilka chwil później po asie serwisowym jednej z naszych zawodniczek. Styl zwycięstwa naprawdę mógł zrobić wrażenie!

Energa MKS Truso Elbląg – XI LOMS Pałac II Bydgoszcz 0:3 (18:25, 16:25, 8:25)

Pałac: Andersohn, Chmielewska, Cybulska, Jagła, Januszkiewicz, Kuligowska, Kurkowska, Łudkowska (libero), Reiter, Reszelewska (libero), Sławińska, Szalbierz

W trzeciej kolejce 1 grupy II ligi zaplanowanej na sobotę XI LOMS Pałac II Bydgoszcz pauzuje. Kolejny mecz drużyna rozegra 13 października na własnym parkiecie, a po drugiej stronie siatki stanie wtedy gdańska Gedania.

fot. www.portel.pl

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy