Klaudia Laskowska z szansą na medal w reprezentacji

Data:
Autor: administrator

Reprezentacja Polski U-18 rozpocznie jutro walkę w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Trener kadry ostrożnie mówi o celach na turniej, więc miejsce w czwórce zostanie uznane za spory sukces. W składzie biało-czerwonych znalazła się jedna siatkarka Pałacu, Klaudia Laskowska.

W styczniu polskie kadetki przebrnęły jak burza przez kwalifikacje i w dniach 1-9 kwietnia zagrają w europejskim czempionacie. Do holenderskiego Arnhem przyjedzie szesnaście najlepszych ekip kontynentu i zostanie podzielonych na dwie grupy. Polki zmierzą się w grupie II z rówieśniczkami ze Słowenii, Rumunii, Serbii, Grecji i Białorusi. Każde spotkanie w tej fazie będzie arcyważne, gdyż czołowa dwójka z każdej grupy awansuje do półfinałów, reszcie pozostanie walka o zajęcie miejsca premiowanego awansem do tegorocznych mistrzostw świata w tej kategorii. Bilety do Argentyny zapewni sobie sześć najlepszych drużyn zawodów.

Jak to w takich kategoriach wiekowych bywa, niezwykle ciężko jest przewidzieć rozwój wydarzeń na ME. Cytowany na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej trener Grzegorz Wagner zapowiada, że głównym celem biało-czerwonych będzie zapewnienie sobie awansu na sierpniowe MŚ. Czy Polki będzie stać na coś więcej? Przekonamy się w ostatniej fazie turnieju!

Tradycyjnie już w składzie reprezentacji kadetek znalazła się środkowa naszego klubu ucząca się na co dzień w szczyrkowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego Klaudia Laskowska (na zdjęciu nr 13). Trzymajcie mocno kciuki za Klaudię i cały zespół!

O jego wynikach będziemy was informować na naszym profilu na Facebooku.

Terminarz meczów Polek w turnieju:

sobota, 1 kwietnia, 20:00: Polska – Słowenia

niedziela, 2 kwietnia, 17:30: Rumunia – Polska

wtorek, 4 kwietnia, 15:00: Polska – Serbia

środa, 5 kwietnia, 17:30: Polska – Grecja

czwartek, 6 kwietnia, 17:30: Białoruś – Polska

Skład reprezentacji kadetek na mistrzostwach Europy w Arnhem:

Atakujące: Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska, Rozalia Hnatyszyn
Przyjmujące: Michalina Rola, Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka
Środkowe: Klaudia Laskowska, Adrianna Rybak, Aleksandra Gryka
Rozgrywające: Gabriela Makarowska, Paulina Zaborowska
Libero: Paulina Krześlak

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy