Kadetki wracają z brązowym medalem!

Data:
Autor: Redakcja
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W zakończonych wczoraj finałach Mistrzostw Polski Kadetek w Kętrzynie bydgoskie siatkarki spisały się bardzo dobrze i sięgnęły po brązowy medal. Powtórzyły tym samym sukces swoich starszych koleżanek z drużyny juniorek, które w połowie kwietnia także zdobyły cenny brąz.


Kadetki Pałacu pod wodzą Agaty Kopczyk awansowały do finału po tym, jak podczas długiego weekendu majowego wygrały rozgrywki półfinałowe w bydgoskiej sali Pałacu Młodzieży. Uległy wówczas jedynie zawodniczkom MKS-u Dąbrowy Górniczej, które zwyciężając w ostatnim, decydującym meczu zawodów, awansowały z drugiego miejsca do kętrzyńskiego turnieju.

Bydgoszczanki w fazie grupowej trafiły na drużyny z Malborka, Nowego Sącza oraz Jarosławia. Początek mazurskich finałów układał się po myśli Pałacanek. W środę zmierzyły się one z ekipą MKS-u San-Pajda Jarosław bez większych problemów wygrywając spotkanie w czterech setach. Drugiego dnia zawodów podejmowały ekipę Sandecji Nowy Sącz. Rywalki nie postawiły znaczącego oporu i podopiecznym Agaty Kopczyk udało się gładko zwyciężyć 3:0. W piątek okazać się miało, które zespoły znajdą się w najlepszej czwórce turnieju. Jako pierwsze na parkiet wyszły ekipy z Jarosławia i Nowego Sącza, które stoczyły długi i emocjonujący bój obfitujący w wiele zwrotów akcji. Ostatecznie lepsze w tie-breaku okazały się siatkarki z Podkarpacia, którym pozostało czekać na rozstrzygnięcie drugiego meczu grupowego, od którego zależał ich awans do półfinału. Starcie bydgoszczanek z zawodniczkami Orła Malbork było zaskakująco jednostronne - dotychczas bezbłędne Pałacanki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane tego dnia rywalki, które swoją grą udowodniły, że zasługują na miejsce w finałowej czwórce. Siatkarki z Pomorza wygrały spotkanie w trzech partiach, za każdym razem pozwalając przeciwniczkom na zdobycie jedynie siedemnastu punktów w secie. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że drużynie z Jarosławia pozostała gra o miejsca 5-8, a do półfinałów awansował Pałac i Orzeł.

W sobotnim półfinale bydgoszczanki spotkały się z zawodniczkami Energi Gedanii Gdańsk, które w swojej grupie okazały się niepokonane, wygrywając wszystkie trzy spotkania. Pierwszy set był niezwykle zacięty, jednak więcej zimnej krwi zachowały gdańszczanki, zwyciężając 26:24. Druga odsłona spotkania to całkowita dominacja zawodniczek Gedanii, które pewnie wygrały 25:12 i wyszły na prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu. Pałacanki nie miały jednak zamiaru składać broni i w trzecim secie pokonały rywalki 25:14. Kontuzji w tej partii doznała Weronika Fojucik, która musiała opuścić plac gry, a w jej miejsce na boisko weszła Marzena Muntowska. Czwarty set był równie zacięty jak pierwszy, jednak gdy wydawało się, że szala zwycięstwa przechyli się na korzyść Pałacanek, gdańszczanki rozpoczęły odrabianie strat i ostatecznie to one cieszyły się z wygranej w secie i całym meczu oraz z awansu do finału mistrzostw Polski. Drugim finalistą został zespół z Malborka, który w pięciosetowym boju pokonał Impel Gwardię Wrocław.

W niedzielnym meczu Marzena Muntowska zastąpiła Weronikę Fojucik, która po kontuzji odniesionej w półfinale nie była zdolna do gry. Niezwykle skupione i skoncentrowane na zdobyciu medalu bydgoszczanki świetnie rozpoczęły mecz, gładko pokonując siatkarki Impelu 25:12 w pierwszym secie. W drugiej partii kontynuowały dzieło i mimo większego oporu rywalek doprowadziły do stanu 2:0 w całym meczu. Trzecia odsłona spotkania tylko potwierdziła świetną formę podopiecznych Agaty Kopczyk, które w pełni zasłużyły na wygraną w tym spotkaniu i po kilkunastu minutach mogły się cieszyć ze zdobycia brązowego krążka.

Indywidualnie wyróżniona została Pola Nowakowska, która została najlepszą broniącą turnieju.

Wszystkie wyniki spotkań Pałacanek z Kętrzyna oraz szczegóły poszczególnych meczów znajdą Państwo tutaj.

Brązowy medal MP wywalczyły następujące zawodniczki: Iga Chmielewska, Natalia Sidor, Oliwia Jakielaszek, Weronika Fojucik, Marzena Muntowska, Kinga Różyńska, Pola Nowacka, Kinga Ratajczak, Paula Matuszewska, Magdalena Karpińska, Stella Jaszkowska, Pola Nowakowska oraz Emilia Kempa.

 

Ostateczna klasyfikacja:

1. Energa Gedania Gdańsk
2. UKS Orzeł Malbork
3. KS PAŁAC BYDGOSZCZ
4. Impel Gwardia Wrocław
5. UMKS MOS Wola Warszawa
6. MKS San Pajda I Jarosław
7. MKS Dąbrowa Górnicza
8. STS Sandecja Nowy Sącz

 

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi oraz sztabowi trenerskiemu zdobycia brązowego medalu!

 

 

Marta

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3ŁKS Commercecon Łódź47
4Grot Budowlani Łódź46
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz42
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała35
7E.Leclerc Radomka Radom25
20:30
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

1/4 LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź

16:00
Kadetki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

1/2 MP: KS PAŁAC Bydgoszcz vs MKS Avia Świdnik

18:00
Kadetki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

1/2 MP: KS PAŁAC Bydgoszcz vs KS Metro Warszawa

12:30
Kadetki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

BKS Stal Bielsko-Biała vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+