Kadetki wracają z brązowym medalem!

Data:
Autor: Redakcja
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W zakończonych wczoraj finałach Mistrzostw Polski Kadetek w Kętrzynie bydgoskie siatkarki spisały się bardzo dobrze i sięgnęły po brązowy medal. Powtórzyły tym samym sukces swoich starszych koleżanek z drużyny juniorek, które w połowie kwietnia także zdobyły cenny brąz.


Kadetki Pałacu pod wodzą Agaty Kopczyk awansowały do finału po tym, jak podczas długiego weekendu majowego wygrały rozgrywki półfinałowe w bydgoskiej sali Pałacu Młodzieży. Uległy wówczas jedynie zawodniczkom MKS-u Dąbrowy Górniczej, które zwyciężając w ostatnim, decydującym meczu zawodów, awansowały z drugiego miejsca do kętrzyńskiego turnieju.

Bydgoszczanki w fazie grupowej trafiły na drużyny z Malborka, Nowego Sącza oraz Jarosławia. Początek mazurskich finałów układał się po myśli Pałacanek. W środę zmierzyły się one z ekipą MKS-u San-Pajda Jarosław bez większych problemów wygrywając spotkanie w czterech setach. Drugiego dnia zawodów podejmowały ekipę Sandecji Nowy Sącz. Rywalki nie postawiły znaczącego oporu i podopiecznym Agaty Kopczyk udało się gładko zwyciężyć 3:0. W piątek okazać się miało, które zespoły znajdą się w najlepszej czwórce turnieju. Jako pierwsze na parkiet wyszły ekipy z Jarosławia i Nowego Sącza, które stoczyły długi i emocjonujący bój obfitujący w wiele zwrotów akcji. Ostatecznie lepsze w tie-breaku okazały się siatkarki z Podkarpacia, którym pozostało czekać na rozstrzygnięcie drugiego meczu grupowego, od którego zależał ich awans do półfinału. Starcie bydgoszczanek z zawodniczkami Orła Malbork było zaskakująco jednostronne - dotychczas bezbłędne Pałacanki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane tego dnia rywalki, które swoją grą udowodniły, że zasługują na miejsce w finałowej czwórce. Siatkarki z Pomorza wygrały spotkanie w trzech partiach, za każdym razem pozwalając przeciwniczkom na zdobycie jedynie siedemnastu punktów w secie. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że drużynie z Jarosławia pozostała gra o miejsca 5-8, a do półfinałów awansował Pałac i Orzeł.

W sobotnim półfinale bydgoszczanki spotkały się z zawodniczkami Energi Gedanii Gdańsk, które w swojej grupie okazały się niepokonane, wygrywając wszystkie trzy spotkania. Pierwszy set był niezwykle zacięty, jednak więcej zimnej krwi zachowały gdańszczanki, zwyciężając 26:24. Druga odsłona spotkania to całkowita dominacja zawodniczek Gedanii, które pewnie wygrały 25:12 i wyszły na prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu. Pałacanki nie miały jednak zamiaru składać broni i w trzecim secie pokonały rywalki 25:14. Kontuzji w tej partii doznała Weronika Fojucik, która musiała opuścić plac gry, a w jej miejsce na boisko weszła Marzena Muntowska. Czwarty set był równie zacięty jak pierwszy, jednak gdy wydawało się, że szala zwycięstwa przechyli się na korzyść Pałacanek, gdańszczanki rozpoczęły odrabianie strat i ostatecznie to one cieszyły się z wygranej w secie i całym meczu oraz z awansu do finału mistrzostw Polski. Drugim finalistą został zespół z Malborka, który w pięciosetowym boju pokonał Impel Gwardię Wrocław.

W niedzielnym meczu Marzena Muntowska zastąpiła Weronikę Fojucik, która po kontuzji odniesionej w półfinale nie była zdolna do gry. Niezwykle skupione i skoncentrowane na zdobyciu medalu bydgoszczanki świetnie rozpoczęły mecz, gładko pokonując siatkarki Impelu 25:12 w pierwszym secie. W drugiej partii kontynuowały dzieło i mimo większego oporu rywalek doprowadziły do stanu 2:0 w całym meczu. Trzecia odsłona spotkania tylko potwierdziła świetną formę podopiecznych Agaty Kopczyk, które w pełni zasłużyły na wygraną w tym spotkaniu i po kilkunastu minutach mogły się cieszyć ze zdobycia brązowego krążka.

Indywidualnie wyróżniona została Pola Nowakowska, która została najlepszą broniącą turnieju.

Wszystkie wyniki spotkań Pałacanek z Kętrzyna oraz szczegóły poszczególnych meczów znajdą Państwo tutaj.

Brązowy medal MP wywalczyły następujące zawodniczki: Iga Chmielewska, Natalia Sidor, Oliwia Jakielaszek, Weronika Fojucik, Marzena Muntowska, Kinga Różyńska, Pola Nowacka, Kinga Ratajczak, Paula Matuszewska, Magdalena Karpińska, Stella Jaszkowska, Pola Nowakowska oraz Emilia Kempa.

 

Ostateczna klasyfikacja:

1. Energa Gedania Gdańsk
2. UKS Orzeł Malbork
3. KS PAŁAC BYDGOSZCZ
4. Impel Gwardia Wrocław
5. UMKS MOS Wola Warszawa
6. MKS San Pajda I Jarosław
7. MKS Dąbrowa Górnicza
8. STS Sandecja Nowy Sącz

 

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi oraz sztabowi trenerskiemu zdobycia brązowego medalu!

 

 

Marta

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy