Kadetki powalczą o medale!

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Podopieczne Agaty Kopczyk wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetek z pierwszego miejsca! Oprócz Pałacu awans uzyskała także Legionovia Legionowo.

Już inauguracja turnieju ułożyła się dla Pałacanek perfekcyjnie. W piątkowym spotkaniu z Nike Ostrołęka podopieczne Agaty Kopczyk od razu przejęły inicjatywę i dzięki agresywnej zagrywce ustawiły sobie grę na siatce. Kiedy już miały piłkę po swojej stronie, śmiało atakowały i większość uderzeń było kończących. Co warte podkreślenia, trenerka Kopczyk w trakcie trwania tego spotkania bez wahania wprowadzała na boisko zmienniczki, które zaprezentowały się pozytywnie. Wyższość bydgoszczanek ani przez moment nie podlegała dyskusji i choć przeciwniczki w końcówce trzeciego seta zerwały się jeszcze do walki i zdobyły kilka punktów z rzędu przy piłkach meczowych, jedna z naszych skrzydłowych postawiła kropkę nad "i" i Pałac zdecydowanie wygrał ten pojedynek 3:0.

Jeszcze bardziej efektownie nasze zawodniczki zaprezentowały się swoim kibicom w sobotę. W pierwszym secie meczu przeciwko drużynie ze Stężycy rywalki były zupełnie bezradne, często przegrywając akcje na skutek swojego nieudanego przyjęcia. Prowadzenie bydgoszczanek było bardzo wysokie i pozwoliło na niezagrożone zwycięstwo w premierowej partii. Pod koniec tego seta miała miejsce nieprzyjemna sytuacja - przy stanie 21:11 bez kontaktu z przeciwniczką upadła pod siatką Natalia Lijewska i doznała groźnie wyglądającej kontuzji lewego kolana. Przy oklaskach publiczności w asyście ratowników medycznych przyjmująca opuściła obiekt i mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do zdrowia. Jej koleżanki jakby zmotywowane grą "dla Natalii" utrzymywały wysoką skuteczność w swoich poczynaniach. Pałacanki nie miały zamiaru trzymać swoich kibiców w niepewności i szybko rozstrzygnęły losy pojedynku - siatkarki ze Stężycy zdobyły w trzech setach kolejno dwanaście, siedemnaście i ponownie siedemnaście oczek. Już w sobotni wieczór z awansu do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Kadetek mogły się więc cieszyć zawodniczki Pałacu oraz Legionovii Legionowo.

I w niedzielę nasi sympatycy siatkówki mogli oglądać danie główne turnieju - starcie pomiędzy aktualnym mistrzem a wicemistrzem Polski. Choć obie drużyny miały już zapewniony udział w finałach, stworzyły naprawdę dobre widowisko w hali Zespołu Szkół nr 9. Jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku mówiono, że o końcowym wyniku może zadecydować tie-break, tak wyrównany poziom prezentują obie ekipy. I tak było w istocie - walki nie było końca, po trzech setach to Legionovia była w lepszej sytuacji, ale podopieczne trenerki Kopczyk wyrównały stan meczu na 2:2 i doprowadziły do piątej partii. W niej bydgoszczanki od początku mocno zagrywały, a odrzucone od siatki zawodniczki Legionovii miały kłopoty z kończeniem swoich akcji. Gospodynie zawodów umiały to znakomicie wykorzystać i kilkanaście minut później mogły zaprezentować na boisku taniec radości - Pałac wygrał 3:2 i awansował do finałowej ósemki z pierwszej lokaty.

W trakcie dekoracji drużyn nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. W naszym zespole za najlepszą zawodniczkę uznano rozgrywającą Zuzannę Szalbierz, a MVP całego turnieju została znakomicie dysponowana w niedzielę Natalia Ciesielska. Gratulujemy!

W stronę Pałacu i Legionovii kierujemy wielkie słowa uznania za efektowną grę w miniony weekend! O wynikach losowania grup finałowych MPK będziemy was informować.

piątek, 16 marca:

16:00 KS Pałac Bydgoszcz - OTPS Nike Ostrołęka 3:0 (25:16, 25:18, 25:23)
18:00 GKS Wieżyca 2011 Stężyca - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (25:23, 19:25, 16:25, 12:25)

sobota, 17 marca:

16:00 OTPS NIKE Ostrołęka - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (25:22, 12:25, 25:10, 25:12)
18:00 KS Pałac Bydgoszcz - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:12, 25:17, 25:17)

niedziela, 18 marca:

9:30 GKS Wieżyca 2011 Stężyca - OTPS NIKE Ostrołęka 0:3 (16:25, 18:25, 20:25)
11:30 LTS Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (21:25, 25:16, 25:23, 20:25, 9:15)