Kadetki jadą do Słupska!

kadetkiProszowice
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W dniach 5-7 marca nasze kadetki walczyły w Proszowicach o awans do finałów mistrzostw Polski w ich kategorii wiekowej. Podopieczne Agaty Kopczyk swoje zadanie wykonały perfekcyjnie, bo nie tylko zajęły miejsce premiowane awansem, ale okazały się najlepsze w całym turnieju i za trzy tygodnie w Słupsku będą bronić zdobytego przed rokiem brązowego medalu!

W Proszowicach o dwa miejsca premiowane awansem do finałów mistrzostw Polski rywalizowały cztery ekipy. Oprócz Pałacanek były to: Muszyna Proxima Kraków, UKS ZSMS Poznań oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

W piątek podopieczne Agaty Kopczyk zmierzyły się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Premierowa partia była wyrównana i dopiero w końcowej fazie seta nasze zawodniczki odskoczyły rywalkom na kilka punktów, co zaowocowało wygraniem seta. Druga odsłona należała do rywalek i rozstrzygnęła się w samej końcówce, ale pozostałe dwie to kompletna dominacja bydgoskich kadetek, które po meczu mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w zawodach.

W sobotę Pałacanki walczyły z gospodyniami turnieju, Muszyną Proximą Kraków. W dwóch pierwszych setach lepsze okazały się nasze kadetki, chociaż tego drugiego na swoją korzyść rozstrzygnęły dopiero po grze na przewagi. W trzeciej partii bydgoszczanki dostały zimny prysznic, gdyż przegrały ją 11:25. Podrażnione wysoką porażką w kolejnej siatkarki znad Brdy odrzuciły rywalki od siatki swoją zagrywką i dzielnie dążyły do końca seta i całego spotkania, które wygrały 3:1. Awans był już bardzo blisko, jednak do tego brakowało naszym siatkarkom jeszcze dwóch wygranych setów kolejnego dnia.

Ostatni mecz kadetki Agaty Kopczyk rozegrały w niedzielę z drużyną z Poznania. Był to zdecydowanie najszybszy pojedynek w wykonaniu Pałacanek na zawodach w Proszowicach. Rywalki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszymi kadetkami. Bydgoszczanki spokojnie wygrały dwa sety, które zagwarantowały im awans do finałów mistrzostw Polski bez względu na wynik drugiego niedzielnego spotkania, ale nie zamierzały na tym zakończyć. Trzeci set również padł ich łupem i nasze zawodniczki mogły cieszyć się również z pierwszego miejsca w półfinale mistrzostw Polski. Drugie miejsce premiowane awansem zajęły gospodynie, Muszyna Proxima Kraków.

Serdecznie gratulujemy naszym kadetkom, które wywalczyły awans oraz sztabowi szkoleniowemu!

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetek odbędzie się w dniach 24-28 maja w Słupsku. O losowaniu grup będziemy informować na stronie internetowej oraz na naszym profilu na facebooku.

Wyniki turnieju:

piątek, 5 maja:

12:00 Muszyna Proxima Kraków – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:10, 25:18, 25:15)
14:00 KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:17, 23:25, 25:11, 25:12)

Pałac: Andresohn, Jagła, Becker, Balcerak, Kuligowska, Laskowska, Reszelewska (libero) oraz Berezowska, Siuta, Januszkiewicz, Wojciechowska

sobota, 6 maja:

10:00 UKS ZSMS Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (22:25, 12:25, 16:25)
12:00 Muszyna Proxima Kraków – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 25:27, 25:12, 22:25)