Kadetki drugie w Konstantynowie Łódzkim

Data:
Autor: administrator

Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszych kadetek, które od piątku do niedzieli brały udział w turnieju towarzyskim. Podopieczne Agaty Kopczyk zajęły w Konstantynowie Łódzkim drugą lokatę.

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu 1:1 spotkanie rozstrzygał tie-break.

W piątek Pałacanki walczyły ze Spartą Kraków, chociaż w tym meczu kibice zbyt dużo walki nie oglądali. Bydgoszczanki pewnie wygrały oba sety, a rywalki zdobyły w tym starciu zaledwie trzynaście oczek.

W sobotę drużyna prowadzona przez Agatę Kopczyk wyszła na parkiet już o godzinie 9:00, a po drugiej stronie stanął zespół z Austrii. Zawodniczki znad Brdy rozprawiły się z nimi w dwóch setach, które kontrolowały od początku do końca. W sesji wieczornej nasze kadetki zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z Legionowa. Aktualne mistrzynie Polski zawiesiły poprzeczkę wysoko, wygrywając premierową partię 25:16. Podrażnione porażką Pałacanki doprowadziły do remisu, a co za tym idzie o zwycięstwie miał decydować tie-break. W nim lepsze okazały się kadetki z Bydgoszczy i wygrały również swoją grupę.

W niedzielę Pałacanki rozpoczęły rywalizację od meczu półfinałowego przeciwko siatkarkom z Litwy. Jednak rywalki zza wschodniej granicy nie były w stanie nawiązać walki z naszymi kadetkami i bydgoszczanki pewnie awansowały do finału.

W nim po drugiej stronie siatki stanął zespół gospodarzy zawodów. Drużyna trenowana przez Agatę Kopczyk w premierowej partii pokazała się ze świetnej strony i zwyciężyła 25:23. Kolejna partia była bardzo wyrównana i zakończyła się takim samym wynikiem punktowym, tylko tym razem górą były przeciwniczki. Oba zespoły zaprezentowały publiczności zgromadzonej w hali świetne widowisko. Prowadziły wyrównaną walkę na wysokim poziomie od początku do końca spotkania. Tie-break zakończył się zwycięstwem Lidera 15:13. Gospodynie turnieju wygrały mecz 2:1 i przypieczętowały nim zwycięstwo w całych zawodach.

Do Konstantynowa Łódzkiego trener Agata Kopczyk zabrała dwanaście zawodniczek. Były to: Magdalena Bagniak, Zuzanna Balcerak, Ksenia Berezowska, Wiktoria Bryda, Monika Jagła, Magdalena Jędrzejewska, Julia Kamuda, Zuzanna Kuligowska, Iwona Polega, Julia Reszelewska, Julia Siuta, Nina Zarzycka.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju nie mogło zabraknąć wyróżnień indywidualnych. Za najlepszą przyjmującą zawodów została uznana Monika Jagła, a nagrodę dla najlepszej atakującej dostała Zuzanna Kuligowska.

Sprawdzian w Konstantynowie Łódzkim nasze siatkarki mogą uznać za udany, a my liczymy, że w nadchodzącym sezonie sprawią nam równie dużo radości!

 

Wyniki Pałacu w turnieju:

piątek, 16 września:

18:00Sparta Kraków – KS Pałac Bydgoszcz0:2 (10:25, 12:25)

sobota, 17 września:

9:00UVC Graz – KS Pałac Bydgoszcz 0:2 (15:25, 11:25)
16:00KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo2:1 (16:25, 25:23, 15:11)

niedziela, 18 września:

9:00KS Pałac Bydgoszcz – KCSM Kaunas2:0 (25:12, 25:15)
14:30UKS Lider Konstantynów Łódzki – KS Pałac Bydgoszcz2:1 (23:25, 25:23, 15:13)

 

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Lider Konstantynów Łódzki
2. KS Pałac Bydgoszcz
3. Sparta Kraków
4. KCSM Kaunas (Litwa)
5. APS Rumia
6. LTS Legionovia Legionowo
7. UVC Graz (Austria)
8. Lendak (Słowacja)

Wyróżnione zawodniczki:
MVP turnieju: Karolina Garstka
Najlepsza przyjmująca: Monika Jagła 
Najlepsza atakująca: Zuzanna Kuligowska
Najlepsza środkowa: Barbara Lewandowska
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Kołcz

ntopkadetki

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy