Juniorki trzecie w Twardogórze

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Od  czwartku do soboty zespół Agaty Kopczyk rywalizował w turnieju w Twardogórze. Nasze juniorki rozegrały tam cztery spotkania i zajęły trzecie miejsce.

W czwartek siatkarki Agaty Kopczyk zmierzyły się z gospodyniami turnieju. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i emocjonujący, nie zabrakło w nim niespodziewanych zwrotów akcji i zaciętych końcówek. Ostatecznie do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebny był tie-break, a w nim więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Wrocławia i mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

W sobotę nasze juniorki miały do rozegrania dwa spotkania, a na pierwszy ogień poszła drużyna kadetek z Wrocławia. W tym starciu najwięcej emocji przyniosły końcówki setów, jednak Pałacanki zachowały stalowe nerwy i po trzech wygranych partiach odnotowały zwycięstwo.

Po południu bydgoszczanki stanęły do walki z SMS-em Police. Tutaj podobnie jak w starciu z pierwszą drużyną z Wrocławia, było dużo ciekawych akcji. Pomimo tego, że był to turniej towarzyski, obie ekipy się nie oszczędzały. Pałac i SMS podzieliły się wygranymi setami i zaszła konieczność rozegrania piątej partii w celu rozstrzygnięcia wyniki. To drugi tie-break, jaki przyszło grać naszym juniorkom na turnieju w Twardogórze, jednak tym razem to one były górą i wygrały całe spotkanie 3:2!

Po dwóch wygranych meczach i jednej porażce, naszej ekipie przyszło walczyć w sobotę o trzecie miejsce w całych zawodach. W spotkaniu, którego stawką było najniższe miejsce na podium, naprzeciwko Pałacanek stanął drugi zespół Volley Wrocław. Tym razem zawodniczki Agaty Kopczyk kontrolowały mecz od początku do końca i nie pozwoliły przeciwniczkom w żadnym secie nawet zbliżyć się do granicy dwudziestu oczek. Po trzech partiach juniorki Pałacu mogły się cieszyć trzecią lokatą w turnieju w Twardogórze.

Najlepszą zawodniczką Pałacu została wybrana libero, Julia Reszelewska.

Kolejny sprawdzian formy siatkarki Agaty Kopczyk zaliczą już pod koniec tygodnia, kiedy to odbędzie się XI Turniej Towarzyski Juniorek, o którym szczegółowo informujemy tutaj. Serdecznie zapraszamy wszystkich od piątku do Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej 59!

Wyniki Pałacu w turnieju:

Volley Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 16:25, 25:22, 23:25, 15:10)

Volley II Wrocław –Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 24:26)

SMS Police – Pałac Bydgoszcz 2:3 (18:25, 25:11, 20:25, 25:22, 10:15)

Volley II Wrocław – Pałac Bydgoszcz 0:3 (10:25, 12:25, 16:25)

 

 

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy