Już dziś starcie z Piłą

Autor: administrator

Tuż przed świętami w trzecim meczu rundy rewanżowej fazy zasadniczej ORLEN Ligi bydgoszczanki zmierzą się we własnej hali z zespołem PTPS-u Piła. Początek spotkania o godzinie 14.

Siatkarki z Piły w pierwszej rundzie fazy zasadniczej sprawowały się dość przyzwoicie. Na dziewięć rozegranych meczów wygrały pięć, a uległy zespołom z Łodzi, Sopotu, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej. Dzisiejszy rywal Pałacanek świetnie rozpoczął rundę rewanżową, bez straty seta wygrywając na własnym terenie z Impelem Wrocław i Siódemką Legionowo. Obecnie Pilanki zajmują piąte miejsce w tabeli ORLEN Ligi, tracąc do obecnego lidera Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej pięć punktów. Warto przypomnieć, że w drużynie PTPS-u grają trzy byłe zawodniczki Pałacu: Joanna Kuligowska, Katarzyna Wysocka i obecny kapitan pilskiego zespołu, Monika Naczk.

Pałacanki po pierwszej rundzie fazy zasadniczej miały niezbyt korzystny bilans meczów – dwie wygrane (we własnej hali z Impelem Wrocław oraz na wyjeździe z AZS-em Białystok) oraz siedem przegranych. W rundzie rewanżowej gra bydgoszczanek nabrała tempa i mimo że nie wygrały one żadnego z dwóch meczów, to zdobyły w każdym z nich po punkcie, tocząc zacięte pięciosetowe pojedynki z zespołami z Bielska-Białej i Wrocławia. W tej chwili bydgoska drużyna zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli ORLEN Ligi, mając na koncie osiem punktów – tyle samo co usytuowane wyżej w rankingu ekipy Impelu Wrocław i Siódemki Legionowo. Rywalizacja w drugiej połowie tabeli jest bardzo emocjonująca i praktycznie po każdej kolejce następuje „wymieszanie” drużyn na poszczególnych miejscach. Czy po dzisiejszym spotkaniu Pałacanki wskoczą na wyższe miejsce w tabeli?

Przypomnijmy, że w spotkaniu bydgoszczanek z pilankami w pierwszej rundzie to ówczesne gospodynie okazały się lepsze, wygrywając z zawodniczkami Pałacu 3:1. Każdy set obfitował w wiele zwrotów akcji poza trzecią partią, którą wyraźnie wygrały Pałacanki. W końcówkach pozostałych setów to gospodynie lepiej wykorzystywały swoje szanse i potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ostatecznie odnosząc zwycięstwo za trzy punkty. Relację z tego spotkania można znaleźć tutaj.

Jak będzie dzisiaj? Czy wyraźnie rozpędzone bydgoszczanki pokonają na własnym terenie zespół PTPS-u? Trzymamy za to mocno kciuki! Zapraszamy o godzinie 14 do hali Łuczniczka! Pomóżmy dopingiem naszym zawodniczkom w tym ważnym meczu!