Impel lepszy w trzech setach w piętnastej kolejce

Data:
Autor: administrator

W dzisiejszym spotkaniu w Jelczu-Laskowicach w zdecydowanie lepszej formie były siatkarki Impela Wrocław i to one zapisały na swoim koncie trzy punkty do tabeli, a Pałac wróci do Bydgoszczy z niczym. MVP meczu została wybrana Tamara Gałucha.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie. Blokujące Impela nie miały żadnych problemów z odczytaniem zamiarów naszej rozgrywającej, do tego skrzydłowym brakowało precyzji w ataku i błyskawicznie o czas musiał poprosić trener Makowski (4:0). Reprymenda obudziła jego podopieczne, które po powrocie na parkiet ożywiły swoją grę. Kiedy zapunktowały na siatce kolejno Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska i Weronika Fojucik, był już wynik remisowy (7:7). Szybko jednak miała miejsce następna dekoncentracja w bydgoskich szeregach, Pałacanki po przyjęciu musiały oddawać rywalkom piłki za darmo, co na oczka zamieniały Szczurowska i Murek (14:10). Problemy naszej drużyny pogłębiały się, zachwiane przyjęcie nie pozwalało na swobodne wyprowadzanie akcji, a gra Impelu się napędzała (18:11). Będące na fali gospodynie bawiły się w ofensywie punktując także kiwkami i plasami, a po bydgoskiej stronie na nic zdało się wprowadzenie na boisko zmienniczek – Moniki Fedusio i debiutującej w Lidze Siatkówki Kobiet Małgorzaty Andersohn (21:12). Wrocławianki kontrolowały przebieg premierowej partii już do końca, a kropkę nad „i” postawiła Tamara Gałucha (25:15).

Pierwsze fragmenty drugiego seta to huśtawka nastrojów. Najpierw Impel objął prowadzenie po agresywnych zagrywkach, po czym Pałac wyrównał dzięki punktowi zdobytemu przez Ewelinę Krzywicką (4:4). Potem podobnie jak w pierwszej odsłonie Aleksandra Trojan sprawiła sporo problemów naszym przyjmującym, a bezwzględne w kontrach były Szczurowska i Murek (10:4). Zawodniczki Pałacu próbowały nawiązać walkę, oczka zdobyły Krzywicka i Kuligowska, ale odpowiadały na to Impelki swoimi udanymi akcjami (16:10). Niezłą serię bydgoszczanki zanotowały przy zagrywce wprowadzonej na parkiet Pauliny Świder, bardzo dobrze zaczął pracować nasz blok i trener gospodyń poprosił o przerwę (18:14). Uspokoiła ona poczynania jego podopiecznych, skuteczność odzyskała Tamara Gałucha, a Valerie Nichol coraz częściej mogła wykorzystywać swoje środkowe (22:16). Takiej straty nie udało się już Pałacankom odrobić (25:19).

Nasze siatkarki wróciły na boisko po 10-minutowej przerwie z nową siłą. Nawet jeśli przyjęcie nie było najlepsze, akcje umiały kończyć Kuligowska i Krzywicka (2:5). Wrocławianki wydawały się być nieco zdekoncentrowane, wpadały im pozornie proste kiwki, coraz częściej myliły się też w polu zagrywki (4:8). Chwilę później ich niemoc przeszła… na bydgoszczanki. Nieporozumienia w obronie mnożyły się, a gospodynie wykorzystując to wybierały techniczne rozwiązania na siatce (8:8). Atakujące Pałacu z kolei nie mogły znaleźć sposobu na blok przeciwniczek, a jeśli już piłka przeszła nad boisko Impela, cuda w obronie wyczyniała Maria Stenzel (12:10). Gospodynie popełniały bardzo mało błędów własnych, a cierpliwości zaczęło brakować podopiecznym Piotra Makowskiego, które atakowały coraz mocniej, co nie znaczy, że coraz skuteczniej (14:11). Potem bydgoszczanki wreszcie dokładniej broniły, czym zmusiły Impelki do popełniania błędów w ofensywie i wynik się wyrównał (16:16), a kiedy asa serwisowego dołożyła Magdalena Mazurek, Pałac wyszedł na prowadzenie 18:17. W tym trudnym dla wrocławianek momencie ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Natalia Murek, która mocnymi atakami obijała nasz blok (20:20). To 18-latka była główną bohaterką kolejnych akcji, przyjmująca radziła sobie momentami nawet z potrójnym blokiem i poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:22 w tym secie i 3:0 w całym meczu.

Kolejny pojedynek Ligi Siatkówki Kobiet Pałacanki rozegrają w niedzielę 4 lutego z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a zanim to nastąpi, nasze zawodniczki wybiorą się do Krakowa na spotkanie V rundy Pucharu Polski.

Impel Wrocław – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Pałac: Mazurek (4), Krzywicka (6), Różyńska (6), Fojucik (1), Kuligowska (9), Misiuna (5), Jagła (libero) oraz Fedusio (3), Andersohn, Maternia (4), Świder

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo