II liga: komplet punktów wraca do Bydgoszczy

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Zespół Rafała Gąsiora potrzebował tylko trzech setów, żeby pokonać poznańskiego Energetyka. Pałacanki cały czas plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra obu ekip. Dopiero od stanu 17:17 na trzy oczka odskoczył Energetyk, a szkoleniowiec Pałacu poprosił o czas (20:17). Po powrocie na parkiet zdeterminowane siatkarki znad Brdy zaczęły ostrzeliwać gospodynie zagrywką oraz wzmocniły grę w bloku, a na tablicy pojawił się remis 20:20. W końcówce świetne obrony libero Wiktorii Tarnowskiej oraz Pauliny Reiter umożliwiły bydgoszczankom wyprowadzenie punktowych kontrataków (20:23). Ostatnia akcja seta należała do Reiter, która posłała na drugą stronę piłkę nie do obrony i Pałacanki prowadziły 1:0.

W drugiej odsłonie od pierwszych piłek lepsze były Pałacanki (3:6). Świetnie w polu zagrywki zaprezentowała się Karolina Legień, a na skrzydle ostrzeliwała przeciwniczki Zuzanna Kuligowska (5:11). Później w szeregi Pałacanek wkradło się trochę błędów, jednak sytuację dwiema udanymi akcjami uspokoiła Wiktoria Kołakowska (12:17). Po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Zuzanna Kuligowska, a kropkę nad „i” podobnie jak w pierwszym secie postawiła Paulina Reiter i bydgoszczanki prowadziły 2:0.

Podrażnione porażką siatkarki Energetyka lepiej rozpoczęły trzeciego seta (5:1). W szeregach Pałacu nieco osłabło przyjęcie piłki, a konsekwencją tego była niemoc naszego zespołu na siatce i przewaga gospodyń się utrzymywała (12:6). W tym momencie trener Rafał Gąsior przywołał zawodniczki do siebie, a po powrocie na parkiet te zaczęły od razu punktować (12:8). Później na zmianę punktowały Zuzanna Kuligowska i Julia Sudnik i z dystansu dzielącego obie ekipy nie zostało już nic (14:14). Dobrze funkcjonował bydgoski blok oraz zagrywka i gra naszego zespołu wróciła na dobre tory (19:16). Później ciężar gry na siebie wzięła Kuligowska, kilka punktów po błędach dorzuciły rywalki i trzy punkty dla naszego zespołu stały się faktem!

Następny drugoligowy mecz w pierwszej grupie podopieczne Rafała Gąsiora rozegrają 19 stycznia, a po drugiej stronie siatki stanie SKF Forex Politechnika Poznańska.

Energetyk Poznań – XI LOMS Pałac II Bydgoszcz 0:3 (20:25, 17:25, 19:25)

Pałac: Legień, Kuligowska, Sudnik, Reiter, Kołakowska, Cybulska, Tarnowska (libero)