II liga: komplet punktów wraca do Bydgoszczy

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Zespół Rafała Gąsiora potrzebował tylko trzech setów, żeby pokonać poznańskiego Energetyka. Pałacanki cały czas plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. 

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra obu ekip. Dopiero od stanu 17:17 na trzy oczka odskoczył Energetyk, a szkoleniowiec Pałacu poprosił o czas (20:17). Po powrocie na parkiet zdeterminowane siatkarki znad Brdy zaczęły ostrzeliwać gospodynie zagrywką oraz wzmocniły grę w bloku, a na tablicy pojawił się remis 20:20. W końcówce świetne obrony libero Wiktorii Tarnowskiej oraz Pauliny Reiter umożliwiły bydgoszczankom wyprowadzenie punktowych kontrataków (20:23). Ostatnia akcja seta należała do Reiter, która posłała na drugą stronę piłkę nie do obrony i Pałacanki prowadziły 1:0.

W drugiej odsłonie od pierwszych piłek lepsze były Pałacanki (3:6). Świetnie w polu zagrywki zaprezentowała się Karolina Legień, a na skrzydle ostrzeliwała przeciwniczki Zuzanna Kuligowska (5:11). Później w szeregi Pałacanek wkradło się trochę błędów, jednak sytuację dwiema udanymi akcjami uspokoiła Wiktoria Kołakowska (12:17). Po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Zuzanna Kuligowska, a kropkę nad "i" podobnie jak w pierwszym secie postawiła Paulina Reiter i bydgoszczanki prowadziły 2:0.

Podrażnione porażką siatkarki Energetyka lepiej rozpoczęły trzeciego seta (5:1). W szeregach Pałacu nieco osłabło przyjęcie piłki, a konsekwencją tego była niemoc naszego zespołu na siatce i przewaga gospodyń się utrzymywała (12:6). W tym momencie trener Rafał Gąsior przywołał zawodniczki do siebie, a po powrocie na parkiet te zaczęły od razu punktować (12:8). Później na zmianę punktowały Zuzanna Kuligowska i Julia Sudnik i z dystansu dzielącego obie ekipy nie zostało już nic (14:14). Dobrze funkcjonował bydgoski blok oraz zagrywka i gra naszego zespołu wróciła na dobre tory (19:16). Później ciężar gry na siebie wzięła Kuligowska, kilka punktów po błędach dorzuciły rywalki i trzy punkty dla naszego zespołu stały się faktem!

Następny drugoligowy mecz w pierwszej grupie podopieczne Rafała Gąsiora rozegrają 19 stycznia, a po drugiej stronie siatki stanie SKF Forex Politechnika Poznańska.

Energetyk Poznań - XI LOMS Pałac II Bydgoszcz 0:3 (20:25, 17:25, 19:25)

Pałac: Legień, Kuligowska, Sudnik, Reiter, Kołakowska, Cybulska, Tarnowska (libero)

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Liga Siatkówki Kobiet

KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!
KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Developres SkyRes Rzeszów32
4Grot Budowlani Łódź28
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz28
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała22
7Enea PTPS Piła16

II LIGA

DrużynaPunkty
1XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz41
2UKŻPS COCCODRILLO Kościan38
3Enea Energetyk II Poznań36
4UKS ZSMS Poznań33
5Gedania Gdańsk30
2-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Pile

Enea PTPS Piła vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

20:30
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+