II liga. Czas na przełamanie! (zapowiedź)

XI LO MS Pałac II Bydgoszcz podejmie Enea Energetyk II Poznań
Data:
Autor: Redakcja

W sobotę, w meczu 12. rundy II ligi siatkówki kobiet, XI LO MS Pałac II Bydgoszcz podejmie Enea Energetyka II Poznań.

Oba zespoły przystąpią do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Poznanianki radzą sobie coraz lepiej, a Pałacanki przegrały trzy ostatnie mecze z rzędu. Trzeba jednak uczciwie napisać, że były to spotkania ze ścisłą czołówką II ligi.

Wygrana potrzebna od zaraz

Podopieczne trenerki Agaty Kopczyk, po imponującej serii 7 wygranych, uległy ostatnio liderowi ze Stężycy (2:3) oraz wiceliderowi Spójni Stargard (2:3). Najbardziej niepokojąca jest jednak przegrana sprzed tygodnia. Pałacanki nie sprostały bowiem teoretycznie słabszym rywalkom. Mecz w Bydgoszczy z UKS ZSMS Poznań (9. ekipa ligi) zakończył się wynikiem 1:3.
 
Bydgoszczanki, z dorobkiem 23 punktów, są obecnie 3. drużyną II ligi siatkówki kobiet i mają tylko punkt straty do lidera Wieżycy Stężyca. 

Poznańska energia

Na fali wznoszącej są z kolei młode siatkarki Energetyka. Zawodniczki trenera Marcina Orlika legitymują się co prawda identycznym bilansem, jak Pałacanki (7-3), ale wygrały aż 5 ostatnich meczów. Największe wrażenie robi wyjazdowe zwycięstwo w Stężycy 3:1. Dodajmy, że dla siatkarek Wieżycy była to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie!
 
W sobotnim meczu w Bydgoszczy energetyczne dziewczyny z Poznania z pewnością będą chciały udowodnić, że seria 5 wygranych z rzędu nie jest dziełem przypadku. Z kolei dla Pałacanek najbliższy pojedynek będzie okazją do powrotu na zwycięskie tory sprzed miesiąca. 
 
Spotkanie trzeciego i piątego zespołu tabeli zaplanowano na sobotę w hali sportowej XI LO przy ulicy Cichej 59 w Bydgoszczy. Początek meczu o 15.00. Wstęp wolny.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.
Sobota, 7.12.2019
XI LO MS Pałac II Bydgoszcz – Enea Energetyk II Poznań
Bydgoszcz, ul. Cicha 59
g. 15.00
wstęp wolny
Czytaj również:
II liga. Juniorki zagrają przed własną publicznością!
 
II liga. Pierwsza porażka Juniorek (relacja)
 
II liga. Juniorki ograły Politechnikę Poznań!
UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy