Grała nasza młodzież: 9-15.10.2017r.

Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu spośród drużyn młodzieżowych Pałacu na parkiecie zaprezentował się tylko zespół juniorek. Podopieczne Rafała Gąsiora nie bez problemów pokonały rówieśniczki z Torunia i zapisały do tabeli ligowej pierwszy komplet punktów.

W inauguracyjnej kolejce ligi wojewódzkiej juniorek sezonu 2017/2018 Pałac pauzował i swój start zaczął od drugiej serii spotkań pojedynkiem z Budowlanymi Toruń. Premierowa partia środowego meczu obfitowała w sporą ilość błędów własnych po obu stronach. Przede wszystkim miały one miejsce na zagrywce i gra była bardzo szarpana. W akcjach czysto siatkarskich bydgoszczanki górowały nad rywalkami w każdym elemencie i zapisały na swoim koncie wygraną w inauguracyjnym secie (25:20). Druga partia przebiegała po myśli Budowlanych. Po naszej stronie było sporo nieporozumień, które przeciwniczki umiały wykorzystać (16:19). W końcówce sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, Pałacanki dwukrotnie skutecznie dogoniły torunianki (19:19, 22:22), broniły nawet piłki setowej (23:24), ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i to one po punktowym bloku wyrównały stan meczu na 1:1 (25:27). Trzecia odsłona toczyła się pod dyktando zawodniczek prowadzonych przez trenera Gąsiora, agresywnie zagrywała Ciesielska, co na lewym skrzydle na punkty zamieniała Chmarzyńska (19:14). Po asie Oriany Gralli wydawało się, że bydgoszczanki niezagrożenie zmierzają po zwycięstwo w tym secie (22:16). Przyjezdne zerwały się jeszcze do odrabiania strat, odważnie atakowały w kontrach (22:21), ale Alina Bartkowska postawiła kropkę nad "i" mocnym zbiciem z prawego skrzydła (25:23). Czwarty set był najbardziej jednostronnym w całym meczu. Gospodynie przede wszystkim powstrzymywały się od popełniania błędów i wykorzystywały niedokładności po drugiej stronie. Wysoką skuteczność w kontratakach utrzymywały Chmarzyńska i Bartkowska, dzięki czemu prowadzenie Pałacu rosło (15:7). Torunianki nie poddały się bez walki, kilkakrotnie stawiały szczelny blok, ale końcówka należała już do naszych siatkarek. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Alina Bartkowska, a ostatni punkt w tym secie i meczu zdobyła Marta Becker (25:17).

Kolejny pojedynek ligowy bydgoskie juniorki rozegrają w środę w Gałczewie.

KS Pałac Bydgoszcz - TKS-T Budowlani Toruń 3:1 (25:20, 25:27, 25:23, 25:17)

Pałac: Andersohn, Chmarzyńska, Jakubowska, Bagniak, Bartkowska A., Becker, Reszelewska (libero) oraz Berezowska, Ciesielska, Gralla

W tym tygodniu do gry wracają młodziczki, które swoje mecze mają w sobotę, oraz kadetki, których spotkanie z WTS-em Włocławek zaplanowane jest na niedzielę. Na kolejne podsumowanie ich występów zapraszamy za tydzień!