Grała nasza młodzież: 31.12.2018r.-6.01.2019r.

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkiecie zaprezentowały się obie drużyny młodziczek oraz kadetki. Te ostatnie bez problemów rozprawiły się ze swoimi rywalkami, a młodziczki radziły sobie w kratkę.

Drugi zespół młodziczek pod wodzą Marcina Mojsieja udał się do Chełmna i tam walczył o ligowe punkty w czwartej lidze. Bydgoszczanki miały do rozegrania tylko jeden mecz, gdyż ten z gospodyniami turnieju wygrały walkowerem. Nasze siatkarki zmierzyły się z Sokołem Mogilno i w pierwszym secie lepsze okazały się rywalki. Podrażnione porażką Pałacanki szybko odpłaciły się ekipie z Mogilna i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. W nim nasz zespół zagrał koncertowo, a drużyna Sokoła była tylko tłem. Bydgoszczanki wygrały 2:1 i wywalczyły awans do trzeciej ligi! Siatkarki Pałacu aktualnie plasują się na dziesiątej pozycji, a do ligowej rywalizacji wrócą w pierwszy weekend lutego.

UKS Culmen I Chełmno - KS Pałac II Bydgoszcz 0:2 (0:25, 0:25)

KS Pałac II Bydgoszcz - MKS Sokół Mogilno 2:1 (21:25, 25:17, 15:4)

Zespół Agnieszki Malinowskiej rozegrał pierwszoligowy turniej przed własną publicznością. Na pierwszy ogień poszedł mecz z Jokerem Świecie. Niestety w obu setach nasz zespół wyraźnie odstawał od rywalek i nie sprawiał im żadnego zagrożenia. Ostatecznie świecianki pewnie zwyciężyły 2:0.

W drugim spotkaniu Pałacanki zmierzyły się z WTS-em Włocławek. Ten mecz wyglądał podobnie do poprzedniego pojedynku. Rywalki kontrolowały sytuację od pierwszej do ostatniej piłki w obu odsłonach, a bydgoszczankom ciężko było się przebić na drugą stronę. Włocławianki nie pozwoliły naszej ekipie zbliżyć się do granicy piętnastu oczek i zeszły z parkietu jako zwycięskie. Dla podopiecznych Agnieszki Malinowskiej dwie porażki oznaczały spadek do drugiej ligi. Starszy zespół młodziczek aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a następne zawody rozegra na początku lutego.

MUKS Joker I Świecie - KS Pałac I Bydgoszcz 2:0 (25:14, 25:15) KS Pałac I Bydgoszcz - WTS KDBS Bank Włocławek 0:2 (12:25, 13:25)

TKS-T Budowlani Toruń - KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (20:25, 26:24, 19:25,19:25)