Grała nasza młodzież: 28.01-3.02.2019r.

Autor: administrator

W minionym tygodniu rywalizację w lidze wojewódzkiej zakończyły nasze juniorki, a po długiej przerwie do gry wróciły młodziczki. Poniżej dowiecie się jak im poszło!

Przed kibicami zgromadzonymi w Bydgoszczy 31 stycznia zaprezentowały się podopieczne Agaty Kopczyk. Drużyna juniorek Pałacu w ostatnim w tym sezonie meczu zmierzyła się z zespołem ze Świecia. Ten mecz okazał się dla gospodyń formalnością. Premierowa partia po świetnej grze naszej drużyny zakończyła się wynikiem 25:10, a w drugim secie rywalkom udało się ugrać jedno oczko mniej. W ostatniej odsłonie padł wynik 25:18, co zapewniło bydgoszczankom nie tylko zwycięstwo za trzy punkty, ale także złote medale za najwyższe miejsce na podium w lidze wojewódzkiej!

KS Pałac Bydgoszcz – MUKS Joker Świecie 3:0 (25:10, 25:9, 25:18)

Starszy zespół naszych młodziczek w sobotę udał się do Tucholi i rywalizował o punkty w drugiej lidze. Pierwsze spotkanie podopieczne Agnieszki Malinowskiej rozegrały z miejscową Tucholanką. Rywalki zostały odrzucone od siatki przez nasze zawodniczki i nie były w stanie nawet przez chwilę zagrozić siatkarkom znad Brdy. Obie partie zakończyły się wynikiem 25:17 na korzyść Pałacanek i pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w turnieju w Tucholi stało się faktem.

W drugim spotkaniu naprzeciwko naszych młodziczek stanęła ekipa Spartakusa Lniano. Premierowa odsłona nie potoczyła się po myśli siatkarek Pałacu i to zawodniczki z Lniana objęły prowadzenie 1:0. Bydgoszczanki podrażnione porażką szybko zrewanżowały się rywalkom i kilkanaście minut później było już wiadomo, że o wyniku meczu zadecyduje tie-break. W nim od pierwszych piłek lepiej radziła sobie nasza drużyna i ostatecznie zapewniła sobie nie tylko zwycięstwo w tym meczu, ale również awans do pierwszej ligi!

KS Pałac I Bydgoszcz – MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola 2:0 (25:17, 25:17)

MUKS Spartakus Lniano – KS Pałac I Bydgoszcz 1:2 (25:19,16:25, 7:15)

Jako ostatni zaprezentował się team młodziczek Marcina Mojsieja. Młode adeptki siatkówki znad Brdy walczyły o punkty w trzecioligowym turnieju odbywającym się w Świeciu. W pierwszym meczu zmierzyły się z ekipą z Torunia. Bydgoszczanki po niezwykle emocjonującej końcówce przegrały pierwszą partię, jednak podrażnione porażką szybko wyrównały stan meczu. W tie-breaku od pierwszych piłek minimalnie lepsze były przeciwniczki, jednak rozstrzygnięcie ponownie przyniosła dopiero wyrównana końcówka i niestety lepsze w niej okazały się rywalki.

Okazję do rehabilitacji nasz zespół miał w spotkaniu z Jokerem Świecie, jednak drugi mecz również nie ułożył się po myśli naszej drużyny. Co prawda wygrała ona pierwszą partię pojedynku z zespołem ze Świecia po dobrej grze, jednak później to rywalki dominowały na boisku. Wyraźnie przegrany set 12:25 oznaczał konieczność rozegrania tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachowały przeciwniczki i to one zeszły z parkietu zwycięskie. Pałacanki w następnym turnieju zameldują się już nie w trzeciej, a w czwartej lidze.

TKS-T Budowlani Toruń – KS Pałac II Bydgoszcz 2:1 (25:23, 19:25, 18:16)

KS Pałac II Bydgoszcz – MUKS Joker II Świecie 1:2 (25:19, 12:25, 13:15)

Na kolejne podsumowanie zmagań naszej młodzieży zapraszamy za tydzień!