Grała nasza młodzież: 26.11-2.12.2018r.

Data:
Autor:
Notice: Use of undefined constant display_name - assumed 'display_name' in /home/klient.dhosting.pl/kspalac/kspalac.bydgoszcz.pl/public_html/wp-content/themes/ks-palac/single.php on line 31
Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkietach wojewódzkich zaprezentowały się wszystkie drużyny młodzieżowe Pałacu. Z dobrej strony pokazały się nasze kadetki i juniorki, a młodziczki radziły sobie w kratkę.

Jako pierwsze na parkiecie zaprezentowały się nasze juniorki. Zespół trenowany przez Agatę Kopczyk nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem w czwartek Jokera Świecie. Wszystkie partie wyglądały podobnie – odrzucenie rywalek od siatki zagrywką i budowanie przewagi, której gospodynie nie były w stanie zniwelować. Pałacanki przewodzą ligowej tabeli z kompletem oczek na koncie. Kolejną okazję do powiększenia dorobku punktowego bydgoszczanki będą miały 20 grudnia, kiedy po drugiej stronie siatki staną ich rówieśniczki z Torunia.

MUKS Joker Świecie – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (16:25, 16:25, 13:25)

Kolejny występ na ligowych parkietach należał w  sobotę do drugiego zespołu młodziczek. Ekipa Marcina Mojsieja tym razem o punkty rywalizowała w Świeciu, a w pierwszym starciu zmierzyła się z Tucholanką Tuchola. Młode adeptki siatkówki znad Brdy z pewnością będą chciały szybko zapomnieć o tym meczu, gdyż w obu partiach przeciwniczki były wyraźnie lepsze i bydgoszczanki musiały przełknąć gorycz porażki.

Okazję do rehabilitacji nasze młodziczki miały w starciu z gospodyniami turnieju. Ten pojedynek był bardziej wyrównany, jednak poprzeczka nadal była zawieszona zbyt wysoko dla bydgoszczanek. W pierwszej partii zdobyły czternaście oczek, a w drugiej osiągnęły granicę dwudziestu punktów i tego dnia to było maksimum dla zawodniczek Marcina Mojsieja. Dwie porażki spowodowały, że w następnej kolejce nasz zespół zaprezentuje się w czwartej lidze. Nasz zespół na ten moment plasuje się na jedenastym miejscu w zbiorczej tabeli rozgrywek wojewódzkich.

MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola – KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:10, 25:11)

KS Pałac II Bydgoszcz – MUKS Joker II Świecie 0:2 (14:25, 20:25)

Z wysokiego „C” rozpoczęły swój drugoligowy turniej zawodniczki Agnieszki Malinowskiej. Przed własną publicznością rozgromiły w pierwszym secie Budowlanych Toruń 25:4! Podrażnione wysoką porażką rywalki od początku drugiej odsłony prezentowały się lepiej i obie ekipy walczyły punkt za punkt, jednak w końcówce lepsze okazały się młodziczki z Bydgoszczy i wygrały całe spotkanie 2:0.

Po tak przekonującym zwycięstwie nasze zawodniczki nabrały wiatru w żagle i dobrze zaprezentowały się w premierowej odsłonie pojedynku ze Stalą Grudziądz, wygrywając ją 25:22. Później niestety nie było już tak kolorowo i przeciwniczki wyrównały stan rywalizacji. W tie-breaku wyraźnie lepszą drużyną była Stal i to właśnie grudziądzanki zwyciężyły to spotkanie, wybijając z głowy naszym młodziczkom marzenia o awansie do 1 ligi. Podopieczne Agnieszki Malinowskiej zapisały na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, oznacza to, że w następnej kolejce ponownie zaprezentują się w drugiej lidze. Aktualnie starsze młodziczki zajmują trzecią lokatę w tabeli ligi wojewódzkiej.

TKS-T Budowlani Toruń – KS Pałac I Bydgoszcz 0:2 (4:25, 22:25)

KS Pałac I Bydgoszcz – KS Stal Grudziądz 1:2 (25:22, 20:25, 5:15)

Tydzień zmagań naszej młodzieży zakończyły kadetki, które w niedzielę przed własną publicznością walczyły o punkty z Culmenem Chełmno. Zespół Rafała Gąsiora odrzucił przeciwniczki od siatki i tym samym znacznie utrudnił im grę. Wszystkie trzy sety meczu wyglądały bardzo podobnie, w pewnym momencie następowała seria punktów w wykonaniu naszej ekipy i tej straty rywalkom już nie udawało się odrobić. Ostatecznie bydgoszczanki zwyciężyły 3:0 i są liderkami tabeli z osiemnastoma punktami na koncie. Kolejne mecze rozegrają 3 grudnia z Culmenem Chełmno i 9 grudnia z Jokerem Świecie.

KS Pałac Bydgoszcz – UKS Culmen Chełmno 3:0 (25:18, 25:14, 25:19)

 

Za tydzień zapraszamy na podsumowanie zmagań naszych kadetek!

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy