Grała nasza młodzież: 26.11-2.12.2018r.

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkietach wojewódzkich zaprezentowały się wszystkie drużyny młodzieżowe Pałacu. Z dobrej strony pokazały się nasze kadetki i juniorki, a młodziczki radziły sobie w kratkę.

Jako pierwsze na parkiecie zaprezentowały się nasze juniorki. Zespół trenowany przez Agatę Kopczyk nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem w czwartek Jokera Świecie. Wszystkie partie wyglądały podobnie - odrzucenie rywalek od siatki zagrywką i budowanie przewagi, której gospodynie nie były w stanie zniwelować. Pałacanki przewodzą ligowej tabeli z kompletem oczek na koncie. Kolejną okazję do powiększenia dorobku punktowego bydgoszczanki będą miały 20 grudnia, kiedy po drugiej stronie siatki staną ich rówieśniczki z Torunia.

MUKS Joker Świecie - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (16:25, 16:25, 13:25)

Kolejny występ na ligowych parkietach należał w  sobotę do drugiego zespołu młodziczek. Ekipa Marcina Mojsieja tym razem o punkty rywalizowała w Świeciu, a w pierwszym starciu zmierzyła się z Tucholanką Tuchola. Młode adeptki siatkówki znad Brdy z pewnością będą chciały szybko zapomnieć o tym meczu, gdyż w obu partiach przeciwniczki były wyraźnie lepsze i bydgoszczanki musiały przełknąć gorycz porażki.

Okazję do rehabilitacji nasze młodziczki miały w starciu z gospodyniami turnieju. Ten pojedynek był bardziej wyrównany, jednak poprzeczka nadal była zawieszona zbyt wysoko dla bydgoszczanek. W pierwszej partii zdobyły czternaście oczek, a w drugiej osiągnęły granicę dwudziestu punktów i tego dnia to było maksimum dla zawodniczek Marcina Mojsieja. Dwie porażki spowodowały, że w następnej kolejce nasz zespół zaprezentuje się w czwartej lidze. Nasz zespół na ten moment plasuje się na jedenastym miejscu w zbiorczej tabeli rozgrywek wojewódzkich.

MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola - KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:10, 25:11)

KS Pałac II Bydgoszcz - MUKS Joker II Świecie 0:2 (14:25, 20:25)

Z wysokiego "C" rozpoczęły swój drugoligowy turniej zawodniczki Agnieszki Malinowskiej. Przed własną publicznością rozgromiły w pierwszym secie Budowlanych Toruń 25:4! Podrażnione wysoką porażką rywalki od początku drugiej odsłony prezentowały się lepiej i obie ekipy walczyły punkt za punkt, jednak w końcówce lepsze okazały się młodziczki z Bydgoszczy i wygrały całe spotkanie 2:0.

Po tak przekonującym zwycięstwie nasze zawodniczki nabrały wiatru w żagle i dobrze zaprezentowały się w premierowej odsłonie pojedynku ze Stalą Grudziądz, wygrywając ją 25:22. Później niestety nie było już tak kolorowo i przeciwniczki wyrównały stan rywalizacji. W tie-breaku wyraźnie lepszą drużyną była Stal i to właśnie grudziądzanki zwyciężyły to spotkanie, wybijając z głowy naszym młodziczkom marzenia o awansie do 1 ligi. Podopieczne Agnieszki Malinowskiej zapisały na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, oznacza to, że w następnej kolejce ponownie zaprezentują się w drugiej lidze. Aktualnie starsze młodziczki zajmują trzecią lokatę w tabeli ligi wojewódzkiej.

TKS-T Budowlani Toruń - KS Pałac I Bydgoszcz 0:2 (4:25, 22:25)

KS Pałac I Bydgoszcz - KS Stal Grudziądz 1:2 (25:22, 20:25, 5:15)

Tydzień zmagań naszej młodzieży zakończyły kadetki, które w niedzielę przed własną publicznością walczyły o punkty z Culmenem Chełmno. Zespół Rafała Gąsiora odrzucił przeciwniczki od siatki i tym samym znacznie utrudnił im grę. Wszystkie trzy sety meczu wyglądały bardzo podobnie, w pewnym momencie następowała seria punktów w wykonaniu naszej ekipy i tej straty rywalkom już nie udawało się odrobić. Ostatecznie bydgoszczanki zwyciężyły 3:0 i są liderkami tabeli z osiemnastoma punktami na koncie. Kolejne mecze rozegrają 3 grudnia z Culmenem Chełmno i 9 grudnia z Jokerem Świecie.

KS Pałac Bydgoszcz - UKS Culmen Chełmno 3:0 (25:18, 25:14, 25:19)

  Za tydzień zapraszamy na podsumowanie zmagań naszych kadetek!
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Kadetki

KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!
KONKURS! Wygraj specjalną nagrodę od Live Food!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Grot Budowlani Łódź18
4Developres SkyRes Rzeszów17
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz15
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała10
7DPD Legionovia Legionowo10

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan27
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz27
3Enea Energetyk II Poznań27
4UKS ZSMS Poznań27
5Gedania Gdańsk22
1-3
Liga Siatkówki Kobiet
Orbita

#VolleyWrocław vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

00:00
Kadetki

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
ZSO w Tucholi

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs TS Koset Grudziądz

00:00
Młodziczki
ZSO w Tucholi

MUKS Spartakus Lniano vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

LKS Kamionka Kamień Krajeński vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

14:00
II liga

Gedania Gdańsk vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

18:00
Liga Siatkówki Kobiet
Arena Legionowo

DPD Legionovia Legionowo vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
Kadetki

KS PAŁAC Bydgoszcz vs UKS Kopernik Gałczewo

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+