Grała nasza młodzież: 26.02-4.03.2018r.

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Zapraszamy was na ostatnie w tym sezonie podsumowanie zmagań naszej młodzieży! W miniony weekend oba zespoły młodziczek zakończyły swoją rywalizację w fazie zasadniczej ligi wojewódzkiej i do zakończenia ich gier w kujawsko-pomorskiem zostały już tylko turnieje finałowe.

Podopieczne Agnieszki Malinowskiej, nasze młodziczki młodsze, tym razem rywalizowały w czwartej lidze, a miejscem rozgrywania sobotniego turnieju był Toruń. Na pierwszy ogień poszedł mecz z gospodyniami turnieju. Premierowy set należał do Pałacanek, ale podrażnione porażką rywalki szybko wyrównały stan spotkania i o wszystkim miał decydować tie-break. Ta odsłona również rozstrzygnęła się w samej końcówce, kiedy to więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Torunia i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W drugim rozgrywanym tego dnia spotkaniu naprzeciw naszych siatkarek stanęła Tucholanka Tuchola. Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej niż poprzedni, gdyż był od pod kontrolą najmłodszych adeptek siatkówki znad Brdy. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:14 dla Pałacanek. W drugim secie kibice zgromadzeni w hali w Toruniu obserwowali bardziej wyrównany pojedynek, jednak w końcówce piąty bieg odpaliły bydgoszczanki, wygrywając pojedynek 2:0.

W trzecim meczu ekipa z Torunia uległa Tucholance Tuchola 1:2, co oznaczało, że Pałacanki zakończyły rywalizację w lidze wojewódzkiej zwycięstwem w turnieju.

KS Pałac II Bydgoszcz - TKS-T Budowlani Toruń 1:2 (25:18, 23:25, 13:15)
MLKS Tucholanka Europrojekt II Tuchola - KS Pałac II Bydgoszcz 0:2 (14:25, 21:25)

Zespół Macieja Kromrycha w miniony weekend wystąpił w roli gospodarza drugoligowego turnieju. W pierwszym meczu Pałacanki podejmowały Culmena Chełmno. Początek pojedynku nie był udany dla naszych siatkarek, gdyż premierową partię wygrały rywalki. W drugim secie chełmnianki zostały odrzucone od siatki i zaowocowało to wyrównaniem rywalizacji i koniecznością rozstrzygnięcia meczu poprzez tie-breaka. W nim lepszy okazał się nasz zespół, który zwyciężył 15:12.

W drugim tego dnia spotkaniu naprzeciw Pałacanek stanęła Stal Grudziądz. Pierwszego seta bydgoszczanki wygrały 25:21, jednak ich rywalki nie zamierzały składać broni i szybko zmieniły wynik meczu na 1:1. Tie-break miał jednostronny przebieg i brylowały w nim grudziądzanki, które były lepsze od naszych zawodniczek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zwyciężyły w całym spotkaniu 2:1.

Mecz pomiędzy Stalą Grudziądz i Culmenem Chełmno zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść tych drugich i o końcowej kolejności decydowały małe punkty. Lepiej w tym bilansie wypadły zarowno rówieśniczki z Grudziądza jak i Chełmna, wobec czego bydgoszczanki zakończyły ostatnią kolejkę ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu w drugiej lidze.

KS Pałac I Bydgoszcz - UKS Culmen I Chełmno 2:1 (18:25, 25:19, 15:12)
KS Stal Grudziądz - KS Pałac I Bydgoszcz 2:1 (21:25, 25:15, 15:4)

Nasza młodsza drużyna dopisała do swojego konta w tabeli w tej kolejce 11 punktów, a ich starsze koleżanki 14 oczek. W końcowej klasyfikacji ligi młodziczek po fazie zasadniczej Pałac I Bydgoszcz zajął trzecie miejsce, za Aleksandrią Aleksandrów Kujawski i WTS-em Włocławek, co zapewniło mu walkę o medale w turniejach finałowych i awans do fazy centralnej mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Dla Pałacu II Bydgoszcz zajęcie dziesiątej lokaty oznacza koniec sezonu 2017/2018.

Pierwsze z finałowych zawodów odbędą się już w najbliższą sobotę, 10 marca. Medale za poszczególne miejsca w rozgrywkach województwa kujawsko-pomorskiego zostaną wręczone tydzień później. O szczegółach obu rywalizacji będziemy was informować na bieżąco.