Grała nasza młodzież: 23-29.10.2017r.

Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W ubiegłym tygodniu na parkiecie zameldowały się nasze juniorki i kadetki. Obie drużyny mogą być zadowolone ze swoich występów, bo zapisały na swoich kontach w tabeli lig wojewódzkich po trzy punkty.

Środowy pojedynek odbywający się w Pałacu Młodzieży nasza drużyna juniorek rozpoczęła od mocnego uderzenia. Dysponowała znacznie większą siłą ataku na siatce od rówieśniczek z Solca Kujawskiego i szybko objęła prowadzenie 11:4, zmuszając trenera przyjezdnych do poproszenia o czas. Swoją reakcją szkoleniowiec zmobilizował solczanki do nawiązania walki, zmniejszyły straty do wyniku 17:13, ale potem sprawy w swoje ręce wzięła Natalia Chmarzyńska, która agresywnymi serwisami wyjaśniła sprawę zwycięstwa w premierowej partii (25:13). Drugi set był pod większą kontrolą naszych siatkarek, seria asów serwisowych Aliny Bartkowskiej ustawiła wynik. Ksenia Berezowska mogła uruchamiać wszystkie swoje koleżanki w ataku i każda z nich była skuteczna (20:11). Bez problemu gospodynie zakończyły i tę partię (25:12). Trzeci set trwał zaledwie czternaście minut i w tym czasie zawodniczki z Solca zdołały zdobyć tylko sześć oczek. Po stronie Pałacu dobrze zaprezentowały się zmienniczki - Julia Kamuda i Izabela Musiał. Bydgoszczanki raz za razem notowały serie zdobytych punktów, a w szeregach rywala nie było elementu, który działałby na tyle dobrze, by nawiązać walkę. Siatkarki prowadzone przez trenera Rafała Gąsiora niemal zmiotły przeciwniczki z parkietu i zapisały do swojego konta w tabeli ligowej kolejne trzy punkty.

Piąta kolejka ligi wojewódzkiej juniorek została zaplanowana na 8 listopada, ale nasz zespół tego dnia nie rozegra swojego meczu. Ze względu na wycofanie się z rozgrywek UKS Culmena pojedynek w Chełmnie nie odbędzie się i Pałacowi został już dopisany walkower i zwycięstwo 3:0. Bydgoszczanki wyjdą więc na boisko na kolejne spotkanie 15 listopada.

KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Tie Break Stovit Solec Kujawski 3:0 (25:13, 25:12, 25:6)

Pałac: Berezowska, Bartkowska A., Becker, Bagniak, Chmarzyńska, Jakubowska, Reszelewska (libero) oraz Kamuda, Musiał

Kadetki Pałacu trenowane przez Agatę Kopczyk bardzo dobrze rozpoczęły niedzielny wyjazdowy pojedynek z ekipą z Torunia. Rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia i nasze zawodniczki zwyciężyły pierwszy set 25:10. W drugiej odsłonie bydgoskie kadetki nie zwolniły ręki i wygrały tym razem 25:12. Trzecia partia również była od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowana przez Pałacanki. Budowlane w tym meczu były tylko tłem, zawodniczki Pałacu wygrały w ostatnim secie 25:14 i w całym meczu 3:0.

Zespół kadetek kolejne spotkanie rozegra 5 listopada na własnym parkiecie, a po drugiej stronie siatki stanie Joker Świecie.

TKS-T Budowlani Toruń - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (10:25, 12:25, 14:25)

W tym tygodniu drużyny juniorek i młodziczek będą odpoczywać, a na parkiet wybiegną podopieczne Agaty Kopczyk. Zapraszamy za tydzień na opis ich występu!