Grała nasza młodzież: 22-28.10.2018r.

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W ubiegłym tygodniu na parkiecie lig wojewódzkich zaprezentowały się oba zespoły młodziczek. Zarówno starsza jak i młodsza ekipa zaliczyły po jednej porażce i jednym zwycięstwie.

Siatkarki Agnieszki Malinowskiej tym razem rywalizowały w drugiej lidze, a sobotnie zawody odbyły się w Chełmnie. Na pierwszy ogień poszedł mecz z gospodyniami turnieju. Pałacanki rozpoczęły go bardzo dobrze, znacznie lepiej niż przeciwniczki i już na początku wypracowały bezpieczną przewagę, którą dowiozły do końca seta. Druga partia była o wiele bardziej wyrównana, gdyż zawodniczki Culmena bardzo chciały przedłużyć mecz, a Pałacanki robiły wszystko, żeby po dwóch setach go zakończyć. Młode adeptki siatkówki z Bydgoszczy w końcówce odsłony zachowały zimną krew i ostatecznie to one mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

W drugim meczu po drugiej stronie siatki stanęła pierwsza drużyna Jokera Świecie. Przeciwniczki od pierwszych piłek pokazywały, że mają ten mecz pod kontrolą i starania Pałacanek na niewiele się zdały. Nasz zespół został odrzucony od siatki silną zagrywką zawodniczek Jokera i przegrał oba sety takim samym stosunkiem punktów. Zespół prowadzony przez Agnieszką Malinowską zaliczył jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co oznacza, że w następnym turnieju ponownie zaprezentuje się w drugiej lidze.

Culmen I Chełmno - KS Pałac I Bydgoszcz 0:2 (16:25, 23:25)

Joker I Świecie - KS Pałac I Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:19)

Młodszy zespół młodziczek trenujący pod okiem Marcina Mojsieja tym razem walczył o punkty w Świeciu. Czwartoligowy turniej bydgoszczanki rozpoczęły od potyczki z drugą drużyną Culmena Chełmno. W pierwszym secie rywalki były dla Pałacanek tylko tłem i zdołały ugrać ledwie sześć oczek. W drugiej partii obie ekipy często walczyły punkt za punkt, lecz ostatecznie w końcówce i całym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki znad Brdy.

W kolejnym pojedynku Pałacanki mierzyły się z drugą drużyną Jokera Świecie. W tym starciu więcej do powiedzenia miały rywalki, które po walce wygrały pierwszą partię, a w drugiej włączyły wyższy bieg i kompletnie odjechały naszym zawodniczkom. Ekipa Marcina Mojsieja z jednym zwycięstwem i jedną porażką uplasowała się na drugim miejscu i na kolejnych zawodach również zaprezentuje się w czwartej lidze.

Culmen II Chełmno - KS Pałac II Bydgoszcz 0:2 (6:25, 22:25) Joker II Świecie - KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:16)

W przyszły weekend wszystkie zespoły odpoczywają, a na kolejne podsumowanie zapraszamy za dwa tygodnie, kiedy to do walki o punkty w lidze wojewódzkiej ponownie staną młodziczki.