Grała nasza młodzież: 2-8.10.2017r.

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W ubiegłym tygodniu rozgrywki ligi wojewódzkiej sezonu 2017/2018 zainaugurowały nasze kadetki i oba zespoły młodziczek. Wszystkie drużyny mogą być bardzo zadowolone ze swoich występów.

Młodziczki starsze Pałacu prowadzone przez Macieja Kromrycha pierwsze mecze w nowym sezonie rozgrywały w sobotę w Świeciu. Na pierwszy ogień w pierwszoligowym turnieju poszło spotkanie z Culmenem Chełmno. Premierowa odsłona potoczyła się po myśli naszych siatkarek i to one objęły prowadzenie 1:0. Przeciwniczki podrażnione porażką szybko zrewanżowały się Pałacankom i kilkanaście minut później było już wiadomo, że o wyniku meczu zadecyduje tie-break. W nim od pierwszych piłek było gorąco i obie ekipy prowadziły walkę punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały młode adeptki siatkówki z Bydgoszczy i to one mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W drugim spotkaniu naprzeciwko Pałacu stanęły gospodynie turnieju. Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej od poprzedniego, bydgoszczanki były lepsze od swoich rówieśniczek ze Świecia w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nasze młodziczki kontrolowały przebieg spotkania i pewnie zwyciężyły 2:0, nie dając rywalkom dojść do słowa.

Pałacanki wygrały turniej, co oznacza, że w następnej kolejce również zaprezentują się w pierwszej lidze. Przypomnijmy, że w rywalizacji młodziczek dwie pierwsze kolejki nie są punktowane, ale funkcjonuje w nich system spadków i awansów. Kolejny turniej odbędzie się w Bydgoszczy 21 października, a nasze siatkarki zmierzą się w nim z WTS-em Włocławek oraz Culmenem Chełmno.

KS Pałac I Bydgoszcz - UKS Culmen I Chełmno 2:1 (25:17, 19:25, 15:13)

KS Pałac I Bydgoszcz - MUKS Joker Świecie 2:0 (25:15, 25:13)

Młodszy zespół młodziczek trenujący pod okiem Agnieszki Malinowskiej rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował w Lnianie. W pierwszym spotkaniu czwartej ligi nasze siatkarki zmierzyły się z Sokołem Mogilno. Pierwszy set potoczył się błyskawicznie, gdyż rywalki zdołały ugrać w nim ledwo dwanaście oczek. Druga partia była dużo bardziej wyrównana, ale Pałacanki nadzorowały wydarzenia na boisku i pewnie zwyciężyły to spotkanie 2:0.

W drugim pojedynku już od pierwszych piłek widać było u obu zespołów ogromną chęć zwycięstwa, gdyż stawką tego meczu był awans do trzeciej ligi. Przez cały czas obie ekipy prowadziły walkę punkt za punkt, jednak końcówka seta należała do naszych młodziczek i to one wyszły na prowadzenie. Druga odsłona była bliźniaczo podobna do pierwszej i w końcówce również lepiej zaprezentowały się Pałacanki, co pozwoliło im zwyciężyć cały mecz 2:0, a także całe zawody czwartej ligi.

Siatkarki Agnieszki Malinowskiej 21 października pojadą na turniej trzeciej ligi do Włocławka i zmierzą się tam z WTS-em II Włoclawek oraz Kopernikiem Gałczewo.

KS Pałac II Bydgoszcz - MKS Sokół Mogilno 2:0 (25:12, 25:22)

KS Pałac II Bydgoszcz - MUKS Spartakus Lniano 2:0 (25:21, 25:23)

Sezon ligi wojewódzkiej zainaugurowały również kadetki trenujące pod okiem Agaty Kopczyk. Ta drużyna na przestrzeni lat przyzwyczaiła nas już do pewnych i szybkich zwycięstw w lidze wojewódzkiej. Tak było i tym razem, gdy  w niedzielę po drugiej stronie siatki zameldował się MUKS Spartakus Lniano. Pałacanki w dwóch pierwszych partiach niemal zmiotły rywalki z parkietu, ekipa z Lniana zdołała ugrać w tych setach łącznie zaledwie 10 punktów. Najlepszy w wykonaniu naszych rywalek był trzeci set, jednak i tutaj siatkarki znad Brdy nawet na chwilę nie straciły kontroli nad boiskowymi wydarzeniami i pewnie wygrały do 14. To bardzo spektakularne rozpoczęcie sezonu!

Kolejny mecz podopieczne Agaty Kopczyk rozegrają 22 października z WTS-em Włocławek.

KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Spartakus Lniano 3:0 (25:4, 25:6, 25:14)

Pałac: Szalbierz, Kuligowska, Obierek, Chmielewska, Ciesielska, Szews, Rusin (libero) oraz Łudkowska (libero), Cybulska, Maruszczak, Górska, Wieluńska

W minionym tygodniu nasze zespoły młodzieżowe rozegrały pięć spotkań i wszystkie wygrały! Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli przekazywać wam tak dobre informacje! Na kolejne podsumowanie zmagań naszej młodzieży zapraszamy za tydzień, a w nim będziecie mogli przeczytać, jak sezon zainaugurują nasze juniorki.