Grała nasza młodzież: 18-24.12.2017r.

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkiecie zaprezentowały się tylko nasze juniorki, które miały do rozegrania dwa mecze. W obu nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek i zgarnęły sześć punktów do ligowej tabeli.

Pierwszy mecz w tym mini-maratonie siatkarki Rafała Gąsiora rozegrały we wtorek 19 grudnia w Pałacu Młodzieży, a po drugiej stronie siatki stanęła ekipa Jokera Świecie. Pierwsza i druga partia to był pokaz świetnej gry naszych juniorek. Były lepsze od świecianek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:10, a drugi 25:15. Trzecia partia potoczyła się już zupełnie inaczej. W szeregi naszego zespołu wkradło się rozluźnienie i świecianki zaczęły to wykorzystywać. Ta odsłona była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Pałacu i to one cieszyły się ze zwycięstwa 3:0.

KS Pałac Bydgoszcz - MUKS Joker Świecie 3:0 (25:10, 25:15, 25:22)

Następnego dnia nasze juniorki zmierzyły się na wyjeździe z drużyną z Solca Kujawskiego. Od pierwszych piłek Pałacanki przejęły inicjatywę na boisku, przede wszystkim dzięki agresywnej zagrywce szybko udawało im się zdobyć przewagę. Ten element był decydujący tego dnia, przyjęcie rywalek pozostawiało wiele do życzenia i nie pozwoliło na wyprowadzanie skutecznych akcji. Na siatce bydgoszczanki uzyskały ogromną przewagę, którą wykorzystywały w każdej wymianie. Wszystkie trzy sety meczu miały niemal identyczny przebieg - w pewnym momencie następowała seria punktów zdobytych bezpośrednio zagrywką i tej straty gospodyniom już nie udawało się odrobić. Pałac wygrał pewnie 3:0 i umocnił się na pozycji lidera ligi wojewódzkiej juniorek.

Tym samym podopieczne Rafała Gąsiora zakończyły udział w rozgrywkach wojewódzkich sezonu 2017/2018. Na 10 stycznia został jeszcze zaplanowany mecz domowy z Culmenem Chełmno, ale ta drużyna wycofała się z rozgrywek i Pałacankom zostaną automatycznie dopisane trzy punkty za walkower. Dzięki spotkaniom rozegranym awansem z następnych kolejek i zwycięstwach w nich bydgoszczanki już są pewne, że zakończą sezon 2017/2018 ze złotymi medalami w lidze wojewódzkiej. Z oficjalnym ogłoszeniem tej wiadomości poczekamy jednak oczywiście na dopisanie wszystkich punktów na stronie KPZPS.

MUKS Stovit Tie-Break Solec Kujawski - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (11:25, 14:25, 18:25)

Juniorki były ostatnią drużyną, która wyszła na parkiet w 2017 roku. Na kolejne podsumowanie zmagań naszych młodzieży zapraszamy w nowym roku!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:
16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs Amber Kalisz

17:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs SMS Police

18:30
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Joker Mekro-Energoremont Świecie vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

11:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Volley Wrocław vs KS PAŁAC Bydgoszcz

12:00
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs BlueSoft Mazovia Warszawa

16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

10:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Energetyk Poznań vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Volley Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+