Grała nasza młodzież: 16-22.10.2017r.

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkietach wojewódzkich zaprezentowały się wszystkie nasze zespoły młodzieżowe. Jesteście ciekawi jak poradziły sobie drużyny Pałacu? Zachęcamy do lektury!

W środę 18 października nasze juniorki udały się do Gałczewa, gdzie czekała już na nie ekipa Kopernika. Od pierwszych piłek meczu było widać dominację zawodniczek znad Brdy. Zespół Rafała Gąsiora odrzucił przeciwniczki od siatki i tym samym znacznie utrudnił im grę. Wszystkie trzy sety meczu wyglądały bardzo podobnie, w pewnym momencie następowała seria punktów w wykonaniu naszej ekipy i tej straty rywalkom już nie udawało się odrobić. Pałacanki pewnie zwyciężyły 3:0, a kolejny mecz rozegrają 25 października z drużyną z Solca Kujawskiego. Na ten pojedynek zapraszamy wszystkich do Pałacu Młodzieży na godzinę 18:15.

UKS Kopernik Gałczewo - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (11:25, 11:25, 13:25)

Pałac: Berezowska, Bartkowska A., Becker, Bagniak, Chmarzyńska, Jakubowska, Reszelewska (libero) oraz Jędrzejewska, Musiał, Gralla

Zawodniczki trenujące pod okiem Macieja Kromrycha rozgrywały turniej pierwszej ligi młodziczek w Pałacu Młodzieży. Na pierwszy ogień poszedł  ich mecz z Culmenem Chełmno. Bydgoszczanki szybko narzuciły swój styl gry, świetnie spisywały się w polu zagrywki i na siatce. Przeciwniczki próbowały walczyć, ale tego dnia Pałac był lepszy i zapisał na swoim koncie pewne zwycięstwo 2:0. W starciu z  WTS-em Włocławek o końcowym wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały młodziczki Pałacu i pierwsze turniejowe zwycięstwo w sezonie stało się faktem! Kolejne mecze nasze starsze młodziczki również rozegrają w pierwszej lidze, pod koniec listopada.

KS Pałac I Bydgoszcz - UKS Culmen Chełmno 2:0 (25:16, 25:16)
WTS KDBS Bank I Włocławek - KS Pałac I Bydgoszcz 1:2 (9:25, 25:16, 14:16)

Młodszy zespół młodziczek tym razem zaprezentował się w trzeciej lidze, a na swój turniej musiał udać się do Włocławka. Pierwszy pojedynek nie ułożył się po myśli podopiecznych Agnieszki Malinowskiej, które w tym spotkaniu były tylko tłem dla Kopernika Gałczewo. Drugi tego dnia mecz miał bardzo podobny przebieg do pierwszego, ale tym razem w roli lepszego zespołu wystąpiły najmłodsze adeptki siatkówki z Bydgoszczy. Włocławianki nie umiały znaleźć recepty na silne ataki Pałacanek i to nasze siatkarki mogły się cieszyć ze zwycięstwa, które zagwarantowało im pozostanie w trzeciej lidze. Teraz młodziczki będą miały przerwę w lidze wojewódzkiej aż do 18 listopada.

UKS Kopernik Gałczewo - KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:8, 25:10)
KS Pałac II Bydgoszcz - WTS KDBS Bank II Włocławek 2:0 (25:10, 25:13)

Maraton naszej młodzieży kończyły jak zwykle kadetki. Siatkarki prowadzone przez Agatę Kopczyk w minioną niedzielę przystąpiły do drugiego  meczu w lidze wojewódzkiej. Podobnie jak tydzień wcześniej bydgoszczanki nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek. Rówieśniczki z Włocławka w żadnym z elementów nie potrafiły dorównać gospodyniom i spotkanie zakończyło się szybkim zwycięstwem naszych zawodniczek i kolejnymi trzema punktami do ligowej tabeli. Pałacanki są liderkami rozgrywek pierwszej ligi. Kolejne spotkanie siatkarki Agaty Kopczyk rozegrają w najbliższą niedzielę z Budowlanymi Toruń.

KS Pałac Bydgoszcz - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:16, 25:16, 25:18)

Na kolejne podsumowanie zapraszamy za tydzień! Przypomnijmy, że w nadchodzącym tygodniu na parkiet wyjdą tylko kadetki i juniorki, a młodziczki będą odpoczywać.

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy