Grała nasza młodzież: 1-7.01.2018r.

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W minionym tygodniu na parkiecie w lidze wojewódzkiej zaprezentowały się tylko kadetki Pałacu. Podopieczne Agaty Kopczyk stanęły na wysokości zadania i odprawiły swoje rywalki z kwitkiem.

Jako pierwsze, i póki co jako jedyne, na boisko w 2018 roku wybiegły nasze kadetki, by w lidze wojewódzkiej zmierzyć się z Jokerem Świecie. Siatkarki trenujące pod okiem Agaty Kopczyk nie rozpoczęły niedzielnego meczu najlepiej, rywalki wykorzystały przestoje w ich grze i pierwszą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść. W drugim secie bydgoszczanki radziły sobie już lepiej i odrzuciły młodsze koleżanki od siatki silną zagrywką, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Trzeci set również rozegrał się pod dyktando bydgoszczanek, ale prawdziwą siatkarską ucztę Pałacanki zafundowały kibicom w czwartej partii. Ta odsłona rozgrywała się do jednej bramki i gospodynie nie miały w niej za wiele do powiedzenia. Niemal wszystkie piłki, których dotknęły kadetki znad Brdy, zamieniały się w punkty. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:7 dla Pałacanek i cały mecz nasza drużyna wygrała 3:1.

- Cieszy to, że wszystkie zawodniczki mogły się zaprezentować  i zrobiły to bardzo poprawnie. Mecz był dla nas trudniejszy niż pozostałe, gdyż graliśmy bez naszej liderki - Zuzanna Kuligowska była na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek. W tym spotkaniu mogliśmy spróbować kilka innych wariantów gry przygotowanych na treningach. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i z tego, że zespół zakończył zmagania w fazie zasadniczej ligi wojewódzkiej nie dając szans rywalom w każdym meczu - skomentowała trener zespołu, Agata Kopczyk.

Było to ostatnie starcie bydgoskich kadetek w fazie zasadniczej ligi wojewódzkiej. Siatkarki Agaty Kopczyk zajęły pierwsze miejsce w grupie A i nie przegrały w tym sezonie ani jednego spotkania!

Gra o medale w lidze wojewódzkiej toczy się dalej - o tym, kto zdobędzie krążek z jakiego kruszcu, zadecyduje klasyfikacja po dwóch turniejach z udziałem najlepszej czwórki sezonu. Pierwszy turniej finałowy został zaplanowany na 3-4 lutego i zostanie rozegrany w hali XI LO przy ulicy Cichej 59.

MUKS Joker Świecie - KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 7:25)

Na kolejne podsumowanie zmagań naszej młodzieży zapraszamy już za tydzień, kiedy o punkty w lidze wojewódzkiej będą walczyć młodziczki Pałacu!