Efektowna wygrana w derbach!

Autor: Ewa Leśna

Podopieczne Piotra Makowskiego potrzebowały zaledwie trzech setów, żeby pokonać rywalki z Torunia w meczu szóstej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Bydgoscy kibice wyszli więc z hali Łuczniczka w znakomitych nastrojach! MVP spotkania została wybrana Magdalena Mazurek.

Wyjściowa szóstka bydgoszczanek na ten mecz różniła się od tej, która wybiegła na boisko tydzień temu w Policach. Tym razem Piotr Makowski zdecydował się postawić na doświadczenie i do pierwszego składu wróciły Magdalena Mazurek i Joanna Kuligowska, a na środku w miejsce Kingi Różyńskiej pojawiła się Marta Ziółkowska. Młodość górowała za to na pozycji libero - przez cały mecz tę funkcję w naszym zespole pełniła Monika Jagła.

W pierwszych minutach derbowego spotkania z dobrej strony pokazały się torunianki udanie blokując nasze zawodniczki (2:3). Chwilę później karta się odwróciła i głównie za sprawą Sandry Szczygioł i Joanny Kuligowskiej to Pałac miał więcej oczek (10:6). Bohaterką kolejnych minut gry była Marta Ziółkowska, która nie tylko zdobyła punkt atakiem ze środka, ale również wybiła rywalki z rytmu posyłając asa serwisowego (12:8). Świetnie na siatce spisywała się również Natalia Misiuna i trener Vettori poprosił o czas (15:10). Po powrocie na parkiet kibice zgromadzeni w Łuczniczce oglądali festiwal błędów ze strony obu drużyn i znów trener z Torunia przywołał zawodniczki do siebie (20:15). Druga przerwa podziałała na przyjezdne motywująco i nie tylko wyrównały one stan rywalizacji, ale dzięki Ewelinie Ryznar wyszły na jednopunktowe prowadzenie (20:21). Wtedy ważny punkt zdobyła atakiem Kuligowska, a kolejne dwie akcje również należały do naszych siatkarek (23:21). Jedno oczko udało się ugrać jeszcze Marinie Cvetanović, ale ostatecznie tę nieco nerwową końcówkę seta zakończyła asem serwisowym Natalia Misiuna i bydgoszczanki prowadziły w meczu 1:0.

Drugą partię z wysokiego "C" rozpoczęły gospodynie (6:2). Bydgoszczanki pewnie powiększały swoją przewagę, a rywalki dorzucały jeszcze punkty po swoich błędach (12:2). Gospodynie zamieniały na punkty niemal wszystkie piłki, ze środka świetnie zbijała Marta Ziółkowska, a ze skrzydeł piłki nie do obrony posyłały Szczygioł i Krzywicka (17:5). Później Ziółkowska stanęła w polu zagrywki i pogrążyła jeszcze przeciwniczki dwoma asami serwisowymi (21:5). W końcówce w szeregi Pałacu wkradło się nieco rozluźnienia, ale na szczęście gospodynie szybko się otrząsnęły i podwójnym blokiem zakończyły set zwyciężając w nim 25:10.

W pierwszych akcjach trzeciej partii kibice oglądali dużą ilość pomyłek głównie po stronie rywalek - autowe ataki, dotknięcie siatki i błędne zagrywki nieco psuły obraz widowiska (6:4). Z lepszym wynikiem z tej sytuacji wyszły podopieczne Piotra Makowskiego, przeciwniczki cały czas się myliły, a dobrą passę w ataku miały Misiuna i Krzywicka (8:5). Bydgoszczanki regularnie powiększały swój dorobek punktowy, ale Marina Cvetanović i jej koleżanki również miały udane akcje, więc dystans pomiędzy zespołami pozostawał bez zmian (15:12). Później serię punktową zaliczyły gospodynie, a kolejny tego wieczoru as serwisowy Joanny Kuligowskiej tylko utwierdził wszystkich w przekonaniu, że Pałacanki mają pełną kontrolę nad wynikiem (19:12). W ostatnich akcjach meczu bydgoszczanki udzieliły lekcji siatkówki przeciwniczkom z Torunia i rywalki zdołały ugrać do końca spotkania tylko jeden punkt, którego autorką była Marina Paulava. Pojedynek zakończył się zepsutą zagrywką jednej z przeciwniczek. Pałacanki zwyciężyły w meczu derbowym 3:0!

Tym samym drużyna trenera Makowskiego dopisała do swojego konta w tabeli trzy punkty i po sześciu kolejkach ma ich już jedenaście. Autorem zdjęć z dzisiejszego pojedynku jest Dariusz Stoński.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra 27 listopada o godzinie 18:00, a po drugiej stronie siatki stanie Trefl Proxima Kraków. Zapraszamy wszystkich do hali Łuczniczka!

KS Pałac Bydgoszcz - Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:22, 25:10, 25:13)

Pałac: Mazurek (1), Krzywicka (11), Misiuna (8), Szczygioł (13), Kuligowska (13), Ziółkowska (12), Jagła (libero) oraz Wenerska, Świder