Długo wyczekiwane zwycięstwo Pałacanek

Autor: administrator

Zespół prowadzony przez Rafała Gąsiora bez większych problemów rozprawił się na własnym parkiecie z drużyną PTPS-u Piła. Bydgoszczanki wygrały pewnie nie tracąc nawet seta. MVP spotkania została wybrana Rachael Adams.

Po urazie doznanym na rozgrzewce przed meczem z Bielskiem-Białym nadal pauzuje Rita Liliom. W czwartek zawodniczka przeszła zabieg artroskopii kolana i nie wiadomo jeszcze, kiedy wróci do gry. Trener Rafał Gąsior wystawił więc dokładnie tę samą szóstkę co na meczu z Wrocławiem, i tak na boisko wybiegły Mazurek, Mucha, Adams, Grejman, Czyżnielewska, Schulz i Kuehn-Jarek. Pierwszy set lepiej zaczęły zawodniczki Pałacu, prowadząc już 3:0 i 6:2. Na pierwszą przerwę techniczną gospodynie schodziły z czteropunktowym prowadzeniem. Po przerwie bydgoszczanki zaczęły popełniać proste błędy, co w połączeniu ze skutecznymi atakami pilanek dało remis 8:8. Dalsza część partii była bardzo zacięta, trwała rywalizacja ‚punkt za punkt’ i żadna z drużyn nie pozwalała rywalkom na wyrobienie przewagi. Po kilku minutach przyjezdne prowadziły 17:15, ale wówczas bydgoskie siatkarki zaczęły brylować w ataku i skutecznie blokować, dzięki czemu zdobyły 5 punktów z rzędu i wyszły na trzypunktową przewagę. Pilanki próbowały jeszcze nadgonić wynik, ale Pałacanki konsekwentnie dążyły do zwycięstwa w tym secie, wygrywając go ostatecznie 25:20.

Walka w drugiej partii od początku była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwa punkty, co chwila na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy. Dopiero od stanu 11:11 bydgoszczanki zaczęły odskakiwać rywalkom, a dzięki skutecznej grze w ataku Rachael Adams i Dominiki Schulz schodziły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:12. Po przerwie przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat i doprowadziły do remisu 17:17. Dalsza część drugiej partii była niezwykle zacięta, obu drużyn nie omijały proste błędy. Bydgoszczanki prowadziły już 22:19, jednak pilankom udało się doprowadzić do remisu. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Pałacanki i to one cieszyły się z wygranej w tym secie.

Pierwsza połowa trzeciego seta została całkowicie zdominowana przez wyśmienicie grające siatkarki z Bydgoszczy. Prowadziły one już 6:0, a na pierwszą przerwę techniczną schodziły również z sześciopunktową przewagą. Świetnie atakowały Zuzanna Czyżnielewska, Anna Grejman i Rachael Adams, a bezradne pilanki popełniały błędy w przyjęciu i obronie. Pałacanki niesione dopingiem i własną pewnością siebie powiększały przewagę, powodując euforię wśród kibiców zgromadzonych w hali Łuczniczka. Na drugą przerwę techniczną schodziły z ogromnym, bo aż dwunastopunktowym prowadzeniem! Przy stanie 21:8 zrezygnowane pilanki zaczęły nagle nabierać wiatru w żagle i mimo że ich sytuacja w tym secie wydawała się beznadziejna, zaczęły odrabiać straty. Zaskoczone bydgoszczanki nie ustrzegły się sporej ilości prostych błędów, po kilku akcjach udało im się jednak doprowadzić do stanu 24:16, gdzie zwycięstwo było już dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przyjezdne nie miały jednak zamiaru kończyć ostatniej odsłony z tak dużą stratą i obroniły aż pięć piłek meczowych. Ostatecznie trzeciego seta i cały mecz potężnym atakiem zakończyła Mayvelis Martinez, a Pałacanki mogły cieszyć się z dawno wyczekiwanego zwycięstwa i zdobytego kompletu trzech punktów, który pozwoli im na opuszczenie pozycji w tabeli zagrożonej barażami.