18 października 2023
Klub Sportowy Pałac Bydgoszcz gra z Grupą Azoty Chemikiem Police

Seria meczów bydgoszczanek z topowymi od lat przeciwnikami kończy się w niedzielę. Czy będą pierwsze punkty? Dowiemy się w niedzielny wieczór. Jedno jest pewne, że na kibiców czekają wielkie siatkarskie emocje

Inauguracja Tauron Ligi 2023/2024 była w Immobile Łuczniczce z Rysicami z Rzeszowa (0:3 z wicemistrzyniami kraju). Druga kolejka i jednocześnie pierwszy wyjazd Pałac grał z mistrzyniami; udanie walczył, mecz nie był jednostronny, „Wiewióry” wygrały 3:1. W 3. kolejce bydgoszczanki grają z marką znaną nie tylko na polskich parkietach. Grupa Azoty Chemik Police na koncie ma liczne tytuły; dość wymienić z krajowego podwórka: 10 tytułów mistrza i tyle samo zdobytych Pucharów Polski. Pośród wielu atutów (budżet, reprezentantki Polski, bardziej doświadczony trener) ma jeden dobitny: bilans 20-0 w meczach z Pałacem (sety 60-15). Ale bydgoszczanki już w zeszłym sezonie pokazały hart ducha, charakter i potencjał. W jednym z ostatnich meczów sezonu zasadniczego walczyły jak równy z równym z potentatem. Do niespodzianki brakło niewiele. W pięciosetowym meczu było 3:2 dla Chemika, ale losy wygranej ważyły się do ostatnich piłek. W tiebreaku było po 13. Wierzymy, że przebudowany Pałac – już z nową „starą” libero – Magdaleną Saad, po dobrej, obiecującej grze w Łodzi, na swoim parkiecie, przy dopingu fanów pokaże sportowy charakter kolejny raz. Nasi rywale dotąd nie stracili w sezonie seta grając na wyjeździe z beniaminkiem w Mielcu oraz u siebie z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Bilety na mecz kupicie w kasie przed spotkaniem, ale także w internecie. Zapraszamy serdecznie do Immobile Łuczniczki w niedzielę, 22 października. Początek o 19.