Do finału pewnym krokiem

Autor: administrator

Jak już informowaliśmy wcześniej, juniorki Pałacu Bydgoszcz awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów w Rumi, straciły z gospodyniami jednego seta, ale niezagrożone zajęły pierwszą lokatę w końcowej klasyfikacji.

Po zwycięstwach 3:0 nad Gwardią Wrocław oraz PTPS-em Piła pałacanki zapewniły sobie awans do ścisłego finału MPJ, gdzie będą broniły złotego medalu zdobytego przed rokiem w Tomaszowie Lubelskim. W niedzielę przypieczętowały zwycięstwo w Rumi, pokonując tamtejsze Wybrzeże 3:1 (25:13, 25:27, 25:11, 25:17).

Drugie miejsce przypadło gwardzistkom, które wygrały dwa spotkania po tie-breaku i uległy jedynie bydgoszczankom. Na trzeciej pozycji uplasowało się Wybrzeże, a stawkę zamknęły siatkarki z Piły.

Komplet wyników 1/2 finału MPJ w Rumi

16 marca (piątek)
Wybrzeże Rumia – PTPS Piła 3:2 (23, -22, 17, -18, 8)
Gwardia Wrocław – Pałac Bydgoszcz 0:3 (-22, -15, -13)

17 marca (sobota)
PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 0:3 (-16, -17, -15)
Wybrzeże Rumia – Gwardia Wrocław 2:3 (-21, -21, 20, 15, -12)

18 marca (niedziela)
Gwardia Wrocław – PTPS Piła 3:2 (22, -19, 20, -23, 15)
Pałac Bydgoszcz – Wybrzeże Rumia 3:1 (13, -25, 11, 17)

Komplet finalistów MPJ (turniej finałowy odbędzie się pod koniec kwietnia): Pałac Bydgoszcz, Gwardia Wrocław, MKS V LO I Rzeszów, Gedania Gdańsk, Aluprof Bielsko-Biała, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów, Sparta Warszawa, UKS SMS Łódź.