Centrostal wygrywa bitwę z Gwardią!

Autor: administrator

Centrostal Bydgoszcz w III kolejce PlusLigi Kobiet pokonuje na własnym parkiecie Gwardię Wrocław. Gratuluję zespołowi z Bydgoszczy, my się staraliśmy w dzisiejszym spotkaniu. Momentami nawet bardzo o czym świadczyły długie i ciekawe wymiany po obu stronach siatki – powiedział po przegranym pojedynku trener Gwardii Wrocław. Faktycznie walkę było widać, aczkolwiek zauważyć można było również nieskuteczność po jednej i drugiej stronie. Spotkanie mogło się podobać, bowiem obie ekipy stworzyły wiele długich akcji i efektownych obron.

Początek spotkania to nieznaczna przewaga gospodyń tego pojedynku. Lecz zdobycz punktowa obu zespołów była bardzo podobna. Dopiero przy stanie 11:10 bydgoszczanki zdołały odskoczyć trochę swoim rywalkom. Dobra gra Joanny Kuligowskiej, bloki Kasi Mróz pozwoliły zdobyć kilka punktów przewagi. Wydawać się mogło, że to już koniec bowiem bydgoszczanki prowadziły 15:10. Chwilę później na tablicy świetlnej widniał remis 16:16. Gdy Centrostal odskoczył znów na kilka punktów, Gwardzistki chwilę później starały się niwelować ten dystans. Niestety stan 16:16 był ostatnim remisem w tej partii. Od stanu 21:20  punkty padały łupem tylko i wyłącznie gospodyń a seta zakończyły skutecznym blokiem Monika Naczk i Joanna Kuligowska.

Druga partia meczu to dość wyrównana walka do stanu 10:11. Następnie dość nieoczekiwany obrót sprawy. To zespół Gwardii brylował na parkiecie.W szeregi bydgoskiej drużyny wdarła się niemoc. Gwardia wyrpacowała sobie kilku punktowa przewagę i starannie utrzymywała ją do końca. Brak przyjęcia, dobrej zagrywki odrzucającej od siatki rywalki i brak dobrego rozegrania przyczyniły się do porażki w tym secie – powiedziała po spotkaniu Ewa Kowalkowska. Ostatecznie set kończy się wynikie 19:25 a w całym spotkaniu mamy remis 1:1.

Trzeci set to wyrównane zmagania tylko w pierwszych akcjach. Od stanu 4:4 na parkiecie zaczęły dominować gospodynie. Po drugiej stronie siatki było natomiast dużo błędów. Słaba zagrywka, złe rozegranie piłki i problemy ze skończeniem ataku przyczyniły się do dość wysokiej porażki. Gwardia przegrała tego seta 17:25 a na tablicy widniał wynik 2:1.

Czwarta a zarazem ostania odsłona tego meczu to podobnie jak w partiach poprzednich wyrównany początek. Po pierwszej przerwie technicznej na boisku ponownie do dobrej gry powrócił Centrostal. Zawodniczki z Bydgoszczy wykorzystywały każdą okazję aby zdobyć kolejny punkt. Druga przerwa techniczna to sześciopunktowe prowadzenie Centrostalu. Gwardii nie było już stać na zryw. Gra toczyła się akcja za akcję, bydgoszczanki skrupulatnie wykorzystywały błędy rywalek i starały się podwyższyć swoją przewagę. Przy stanie 23:18 Katarzyna Jaszewska posyła piłkę w siatkę i tym samym daję piłkę meczową gospodyniom. Te jednakże tego prezentu nie wykorzystują najpierw Joanna Kuligowska dotyka siatki, później tracą jeszcze dwa punkty z gry. 24:21 o czas prosi trener Piotr Makowski, daje on ostrą reprymendę słowną swoim zawodniczkom co skutkuje. Po długiej wymianie piłkę meczową wykorzystuje Joanna Kuligowska, set kończy się rezultatem 25:21 a całe spotkanie 3:1 wygrywają bydgoszczanki.

Przed Centrostalem już niedługo kolejne spotkanie tym razem w środę bydgoszczanki jadą do mielca aby tam zmierzyć się z miejscową Stalą. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku dowiemy się w środowe popołudnie.

GCB CENTROSTAL BYDGOSZCZ – IMPEL GWARDIA WROCŁAW 3:1 (25:20, 19:25, 25:17, 25:21)

Centrostal: Spicer, Polak, Naczk, Mróz, Leys, Kuligowska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Kowalkowska, Sawoczkina, Zielińska

Gwardia: Wołosz, Mroczkowska, Efimienko, Tokarska, Jaszewska, Barańska, Krzos (libero) oraz Matyjaszek, Czypiruk, M.Sobolska, D.Sobolska

MVP meczu: Monika Naczk (GCB Centrostal)

Sędziowali: Jarosław Makowski, Barbara Krzywda
Widzów: ok. 350