Budowlane lepsze od Pałacu

Autor: administrator

Tego spotkania bydgoszczanki nie będą dobrze wspominać. Zespół Budowlanych Łódź wywalczył w hali Łuczniczka trzy punkty po zwycięstwie 3:0. MVP meczu została Heike Beier.

W początkowej fazie meczu łodzianki sprawiały spore problemy gospodyniom swoją zagrywką (3:6) i nie pozwalały im przebić się przez blok (4:7). Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Jacka Pasińskiego schodziły z czteropunktową przewagą (4:8). Po niej prowadzenie wzrosło do ośmiu „oczek” po złych przyjęciach po naszej stronie (5:13). Niedokładności w tym elemencie piętrzyły się i na drugiej przerwie technicznej przyjezdne miały dwa razy więcej punktów od Pałacu (8:16). Złą passę przełamała dopiero mocnym atakiem z lewego skrzydła Natalia Krawulska (9:17). Skuteczność Budowlanych w kontrataku utrzymywała się na wysokim poziomie, a prym w tym wiodły Muresan i Beier (10:22). Łodzianki bez problemów dokończyły tę partię (13:25).

Przez pierwsze akcje drugiego seta obie drużyny wymieniały się prowadzeniem (3:2, 3:4, 6:7). Po bydgoskiej stronie skuteczna była Ewelina Krzywicka, a punkty dla Budowlanych zdobywały Muresan i… Vincourova (7:8). Atak Krawulskiej z drugiej linii dał nam dziesiąty punkt przy takiej samej ilości „oczek” przyjezdnych. Ważną akcję skończyły przyjezdne po bardzo długiej wymianie (11:12), a po chwili dopisało im szczęście i piłka po zagrywce Sylwii Pyci przewinęła się na boisko Pałacu (11:14). Przy tym stanie zareagował trener Grabowski i poprosił o przerwę. Dzięki dobrym zagrywkom Małgosi Śmieszek udało się doprowadzić do remisu 14:14, ale mocno zmobilizowała się Ewelina Brzezińska i raz po raz straszyła atakami z lewego skrzydła (14:17). Przy czteropunktowej stracie na boisku po naszej stronie pojawiły się Marlena Pleśnierowicz i Weronika Fojucik, ale niewiele zmieniła ona w obrazie gry (17:21). Skuteczne ataki Joanny Kuligowskiej pozwoliły nam na zbliżenie się do rywalek (19:21), ale końcówka należała już do przeciwniczek. Ostatni punkt w secie zdobyła Gabriela Polańska (20:25).

W trzeciej partii początkowo lepsze były Budowlane (3:5), ale po ich błędzie i udanych atakach Krzywickiej to Pałac był na prowadzeniu 6:5. Jako pierwsze ósme „oczko” zdobyły łodzianki dzięki kiwce Polańskiej (7:8). Coraz częściej przez Paulinę Bałdygę uruchamiana była Natalia Krawulska i to na niej spoczywał ciężar zdobywania punktów dla zespołu Pałacu (10:9). Później przez dłuższy czas żadna z drużyn nie wypracowała sobie choćby dwupunktowej przewagi (16:15). Stało się to dopiero po dwóch błędach bydgoskiej ekipy (17:19). W końcówce trener Grabowski ponownie próbował ratować się podwójną zmianą, ale cztery punkty straty na tym etapie seta to było zbyt dużo i mimo ambitnej walki Budowlane rozstrzygnęły na swoją korzyść ten set i cały mecz (23:25).

Mecz czwartej kolejki ORLEN Ligi zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę. Rywalem Pałacu w hali Łuczniczka będzie bialski BKS, to spotkanie o godzinie 14:45.

KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)

Pałac: Bałdyga, Kuligowska, Śmieszek, Krawulska, Krzywicka, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Pleśnierowicz, Fojucik