BKS postawił kropkę nad „i”. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz kończy sezon na szóstym miejscu

Data:
Autor: administrator

To było ostatnie spotkanie naszej ekipy w sezonie 2018/2019. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał Pałac na własnym parkiecie i zakończył rozgrywki na piątej lokacie. MVP meczu została wybrana Emilia Mucha.

Otwarcie tego spotkania bezwzględnie należało do gospodyń. W ekipie Pałacu przyjęcie było zbyt szarpane, by móc wyprowadzać regularne akcje, a po drugiej stronie wykorzystywały to Emilia Mucha i Olivia Różański (6:1). Pałacanki były zmuszone atakować głównie z wysokich piłek, ich skuteczność w tym elemencie pozostawała jednak sporo do życzenia, bo blok BKS-u reagował wzorowo (11:6). Odrobiliśmy nieco straty, kiedy na siatce popracował duet Magdalena  MazurekNatalia Misiuna, a druga z nich zanotowała asa serwisowego (12:9). Potem jednak inicjatywa wróciła na stronę bielszczanek, w polu serwisowym dobrze zaprezentowała się Różański, ponownie dał o sobie znać także blok miejscowych (17:9). Na niewiele się zdały zmiany przeprowadzane przez trenera Matelę, przeciwniczkom z taką przewagą grało się bardzo swobodnie i pewnie zamknęły premierową partię (25:17).

Drugi set siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły ze sporym animuszem. Nasze środkowe szybko przemieszczały się stawiając równy podwójny blok, sporo ułatwiała też agresywna zagrywka Marty Ziółkowskiej (1:6). Mecz toczył się jednak falami, wystarczyło kilka minut, aby gospodynie niemal wyrównały stan tej partii (5:6). Chwilę potem miał miejsce następny zwrot akcji, ponownie dobrze popracował nasz blok, a dobrą passę w ofensywie zanotowała Tamara Gałucha (6:12). Jak już jednak zawodniczki przyzwyczaiły kibiców oglądających to spotkanie w Hali Pod Dębowcem, siatkarski rollercoaster trwał, przyblokowane zostało nasze lewe skrzydło, pojawiły się również kolejne problemy z przyjęciem zagrywki (11:13). Obie drużyny mogły narzekać na swoją efektywność w ofensywie, ale widowisko było wyrównane, a efektowne bloki mogły się podobać publiczności (16:16). Na boisku trwała zażarta walka, w końcu zbicia Pałacanek były skuteczne, a zimną krwią przy przechodzących piłkach wykazały się Monika Fedusio i Marta Ziółkowska (22:22). Końcówka przyniosła sporo emocji, moc ataku Różański mogła zrobić wrażenie, za to w Pałacu zapunktowała Polak-Balmas (25:25). W decydujących fragmentach tej partii wojnę nerwów lepiej wytrzymały bielszczanki, przede wszystkim nie popełniały błędów własnych, a prosta pomyłka po naszej stronie poskutkowała przegraną w secie (27:25).

Wyraźnie poddenerwowane takim obrotem spraw bydgoszczanki rozpoczęły kolejną odsłonę z wysokiego „C”. Zdecydowanie lepiej wyglądała nasza gra w systemie blok-obrona, a ręce bielszczanek swobodnie obijała Ewelina Krzywicka (1:5). Sporym wyczuciem na siatce wykazywała się Marta Ziółkowska, mocno z szóstej strefy atakowała Tamara Gałucha i przewaga Pałacu rosła (4:10). W grze BKS-u było coraz więcej niedokładności, bezwzględnie wykorzystywał to nasz zespół przede wszystkim rękami Eweliny Krzywickiej (7:13). Serca bydgoskich kibiców mogły zadrżeć, kiedy cios w twarz otrzymała Magdalena Mazurek, ale chwilę potem rozgrywająca zapunktowała kiwką, po czym skończyła przechodzącą piłkę udowadniając, że nie odczuwa już skutków uderzenia (8:16). Gospodynie nie miały jednak zamiaru składać broni, nieźle wprowadziła się na parkiet Marta Wellna, ręki nie wstrzymywała także Katarzyna Konieczna (15:16). Skuteczność kolejnych akcji drużyna Pałacu zawdzięcza dobrej podwójnej zmianie – Monika Fedusio dała impuls na prawym skrzydle, szybkie piłki od Małgosi Andersohn wykorzystała także Patrycja Polak-Balmas (16:20). Bohaterką następnej wymiany była Natalia Misiuna, która zapisała na swoim koncie pojedynczy blok, po czym obrony swoich koleżanek wykorzystała atomowym ciosem z lewej flanki Ewelina Krzywicka (19:23). Kropkę nad „i” w trzecim secie postawiła Tamara Gałucha i Pałacanki przedłużyły to spotkanie (20:25).

Początek czwartej odsłony stał na zdecydowanie najwyższym poziomie z dotychczasowych. Siatkarki obu drużyn popisywały się widowiskowymi obronami, nawet mocne ciosy były bronione, ale na szczęście przy tego typu akcjach bydgoszczankom nie brakowało cierpliwości (4:4). Sporą rolę w kolejnych fragmentach odgrywała zagrywka, bielszczanki miały problemy z naszymi floatami, a w kontratakach punktowała Patrycja Polak-Balmas (5:8). Szybko jednak sytuacja się odwróciła, bielskie środkowe wykazywały się sporą czujnością w bloku, a coraz mocniej zbijała Olivia Różański (14:10). Walka trwała, dobrą passę zanotowała Tamara Gałucha i trzeba też przyznać, że Pałacanki korzystały z bezpośrednich pomyłek gospodyń (15:14). Trener Piotr Matela musiał poprosić o przerwę, kiedy jedna z naszych lewoskrzydłowych skierowała swój atak poza boisko i rywalki zaczęły uciekać (18:15). Pałacanki nie poddawały się, blok przeciwniczek obiła Polak-Balmas, dwukrotnie zapunktowała Różyńska (20:18). Lepszych wyborów w decydujących momentach dokonywał jednak BKS – bezwzględnie zbijały lewoskrzydłowe, nie zawiódł także ich blok i Olivia Różański zdobyła ostatni punkt w sezonie 2018/2019 dla swojej ekipy (25:19).

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:19)

Pałac: Mazurek, Fedusio, Ziółkowska, Gałucha, Krzywicka, Misiuna, Jagła (libero) oraz Polak-Balmas, Różyńska, Andersohn

stan rywalizacji: 2-0 BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała

W klasyfikacji końcowej Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2018/2019 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajął szóstą lokatę.

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy