6. kolejka LSK: same komplety punktów

Autor: administrator

Sześć meczów i żadnego tie-breaka – tak przedstawia się bilans szóstej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Pałacanki tym razem mierzyły się z BKS-em Bielsko-Biała, który odprawiły z kwitkiem po trzech setach.

O efektownym zwycięstwie Pałacu nad ekipą z Bielska-Białej można przeczytać tutaj.

W środę pięć na sześć spotkań rozpoczynało się o godzinie 18:00. W pierwszym z nich #VolleyWrocław podejmował Budowlanych Łódź. Początek seta należał do łodzianek, później minimalną przewagę osiągnęły gospodynie, jednak ekipa trenera Krzyształowicza nie dała sobie wyrwać tej partii. W drugim secie wrocławianki były tylko tłem dla łodzianek i na tablicy pojawił się wynik 2:0. Podrażnione porażką zawodniczki Marka Solarewicza świetnie rozpoczęły trzecią partię, wypracowując sobie solidne prowadzenie. Wtedy ciężar gry na siebie wzięła Jovana Brakocević, a swoją zagrywką spustoszenie w obozie rywala siała Jaroslava Pencova i ostatecznie zespół Budowlanych mógł dopisać do swojego konta komplet punktów. MVP spotkania została wybrana właśnie słowacka środkowa.

Do Polic przyjechały w środę zawodniczki Energi MKS-u Kalisz. Premierowa odsłona była bardzo wyrównana, raz na prowadzeniu znajdował się jeden zespół, raz drugi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one prowadziły w meczu 1:0. Kaliszanki nie miały zamiaru odpuszczać i walczyły z mistrzyniami Polski jak równy z równym, a później odskoczyły im na kilka punktów. W ostatnich minutach drugiej odsłony policzanki wzmocniły blok, jednak dystans pomiędzy zespołami był zbyt duży i na tablicy pojawił się remis. W gospodyniach od początku trzeciej partii było widać sportową złość, która przełożyła się na szybkie zwycięstwo. W czwartego seta lepiej weszły gospodynie, potem siatkarki Mariusza Wiktorowicza doprowadziły do remisu 19:19, jednak później już nie punktowały i Chemik wygrał spotkanie 3:1. Trzecią w tym sezonie statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu z rąk komisarza zawodów odebrała Magdalena Stysiak.

Kolejne spotkanie w ramach szóstej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet odbywało się w Łodzi, a jego gospodyniami były zawodniczki ŁKS-u, które walczyły o punkty z pilskim PTPS-em. Proste błędy łodzianek pomogły ekipie z Wielkopolski wyjść na znaczne prowadzenie, lecz potem miejscowe wrzuciły wyższy bieg i nie tylko wyrównały stan seta, ale dzięki świetnej grze w bloku zakończyły go na swoją korzyść. Druga partia była wyrównana na tyle, że doszło w niej do gry na przewagi, którą również wygrały podopieczne Michała Maska. Na trzecią odsłonę pilanki wyszły trochę bez wiary w siebie i siatkarki ŁKS-u nie miały problemu z wygraniem tego pojedynku 3:0. Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Klaudię Alagierską.

W Radomiu zawodniczki Radomki rozegrały mecz z Developresem Rzeszów. Przez większą część pierwszej partii trwała walka punkt za punkt, jednak ostatecznie to siatkarkom Jacka Skroka udało im się postawić kropkę nad „i”. Drugi set to łatwa wygrana Developresu, a trzecią partię lepiej rozpoczęły radomianki i ich dominacja trwała mniej więcej do połowy partii. Później sprawy w swoje ręce wzięły Katarzyna Zaroślińska-Król z Jeleną Blagojević i Developres prowadził 2:1. Czwarta odsłona tego pojedynku wyglądała niemal identycznie jak druga i Developres dopisał do swojego dorobku w tabeli trzy oczka. MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Bardzo szybkie starcie mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni w Arenie Legionowo, które zamykało szóstą kolejkę. Tamtejsza Legionovia mierzyła się z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym spektaklu głównymi bohaterkami były gospodynie, a ich rywalki robiły za tło. Legionovia była lepsza od KSZO w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i tylko w jednym secie pozwoliła przekroczyć przeciwniczkom granicę dwudziestu oczek. Po nieco ponad godzinie zawodniczki Piotra Olenderka mogły cieszyć się z kompletu punktów, a statuetkę dla najlepszej zawodniczki odebrała Beata Olenderek.

#VolleyWrocław  – Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:11, 25:20)

Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:19)

ŁKS Commercecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:0 (25:22, 26:24, 25:16)

E.Leclerc Radomka Radom – Developres Rzeszów 1:3 (30:28, 14:25, 21:25, 14:25)

DPD Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

Niezmiennie z kompletem punktów na czele tabeli Ligi Siatkówki Kobiet znajduje się Chemik Police. Druga pozycja należy do ŁKS-u Łódź, a na trzecim miejscu plasują się Budowlani Łódź. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajmuje szóstą lokatę.